در پی ارایه شکایت 100 نماینده مجلس از میر حسین موسوی صورت گرفت

اظهارات حسینیان،رسایی، الهیان، ابراهیمی، مقدسی و غضنفر آبادی در باره محاکمه موسوی

خبرگزاری فارس: اخیرا صد نماینده مجلس شورای اسلامی در پی اغتشاش ها و آشوب های پس از انتخابات و نقش میر حسین موسوی در تحریک آشوبگران و عدم تسلیم وی به رای مردم و رای قانون به دادگاه شکایت کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اظهارات برخی نمایندگان درباره شکایت صد نماینده به شرح ذیل است:

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با فارس: در شکایتنامه‌ نمایندگان نام میرحسین موسوی ذکر شده است خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام ابراهیمی در خصوص مخاطب شکایت‌نامه 100 نماینده مجلس، تاکید کرد: در عنوان این شکایت‌نامه نام میرحسین موسوی ذکر شده است. حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص شکایت 100 نماینده مجلس از میرحسین موسوی اظهار داشت: در همان روزهای بعد از انتخابات که جو متشنجی در جامعه به وجود آمد و حوادثی که برای نظام بسیار تلخ بود تحت عنوان تقلب به وجود آمد در حالی که حقیقتا تقلبی در کار نبوده و این یک بهانه‌گیری بود که در امتداد آن بخشی از اموال عمومی و شخصی مردم در آن به آتش کشیده شد و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند فرماندهان پشت صحنه باید پاسخگو باشند در همان زمان در مجلس شورای اسلامی شکایت‌نامه‌ای در این خصوص امضاء شد که در ابتدا تعداد امضاء‌کنندگان آن 80نفر اعلام شد. وی افزود: پس از گذشت مدتی در دادگاه‌های اغتشاش‌گران دیده شد که آنها می‌گفتند ما فریب‌خورده هستیم و در زندانیم اما فریب‌دهندگان آزادند که این تبعیض و بی‌عدالتی در مقابل قانون را نشان می‌دهد، در نتیجه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، گفته شد بهتر است که نامه امضاء شده توسط 80 نماینده دوباره فعال شود که پس از آن 20 نفر دیگر هم آن را امضاء کردند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با اشاره به افرادی که این شکایت‌نامه را امضا کرده‌اند، خاطر نشان کرد: نمایندگانی که به دنبال این بوده‌اند تا افراد خاطی و آشوب‌‌گر مجازات شوند این شکایت‌نامه را امضاء کرده‌اند و تعداد امضاء‌کنندگان این شکایت‌نامه طبق اظهارات افرادی که نامه در اختیارشان بوده است به 100 نفر رسیده است. حجت‌الاسلام ابراهیمی در خصوص مخاطب این شکایت‌نامه، اظهار داشت: در عنوان این شکایت‌نامه نام میرحسین موسوی ذکر شده است، بنابراین کسانی که این شکایت‌نامه را امضاء کرده‌اند از دستگاه قضایی و دادستان کل کشور خواسته‌اند تا میرحسین موسوی در خصوص وقایع اتفاق افتاده پس از انتخابات پاسخگو باشد و طبعا به این شکایت‌نامه رسیدگی می‌شود و اگر جرمی اثبات شود قطعا برخورد هم صورت خواهد گرفت.

حسینیان با اشاره به شکایت از موسوی: شکایت از اخلال‌کنندگان در امنیت کشور حق نمایندگان است خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در خصوص دلایل قانونی شکایت نمایندگان از موسوی گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌توانند از کسانی که قانون را نقض کرده و به امنیت کشور صدمه وارد می‌کنند، شکایت کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در حاشیه اجلاس عمومی شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در خصوص دلایل قانونی شکایت نمایندگان از میرحسین موسوی نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: هر گروه یا فردی می‌تواند از فردی شکایت کند و قانون این اجازه را به افراد مختلف خصوصا نمایندگان مردم داده است تا اگر کسی را ناقض قانون تشخیص دادند بتوانند به قوه قضائیه شکایت کنند. وی درعین حال ادامه داد: قانون به ما اجازه می‌دهد تا از کسانی که به امنیت کشور صدمه وارد می‌کنند، شکایت کنیم. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص وظیفه دادستانی در رسیدگی به این شکایت تصریح کرد: دادستانی کل کشور شخصا نمی‌تواند به این شکایت رسیدگی کند ولی باید این شکایت را به مراجع قانونی مثل دادستانی تهران ارجاع دهد، تا رسیدگی شود.

الهیان در گفت‌وگو با فارس: دلیل اصلی شکایت نمایندگان از موسوی اعتراضات مردم است خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس علت اصلی شکایت 100 تن از نمایندگان از میرحسین موسوی را انتقادات و اعتراضات مردم نسبت به مواضع و اقدامات وی در جریان پس از انتخابات عنوان کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، زهرا الهیان نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با حضور در غرفه فارس سخن می‌گفت با اشاره به طرح‌های موسوم به وحدت ملی، آشتی ملی، برون‌رفت از وضعیت فعلی کشور و حکمیت گفت: معتقدم هر طرحی که قرار است در کشور در این زمینه بحث و اجرایی شود باید در محوریت ولایت فقیه و قانون باشد. وی افزود: اگر ولایت و قانون در طرح‌های مذکور مورد‌نظر قرار نگیرد به هیچ وجه راهگشا نخواهد بود. الهیان در ادامه با تشریح اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس در خصوص ایجاد وحدت در کشور، خاطرنشان کرد: این کمیسیون در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ایجاد وحدت و ارامش در کشور در هفته‌های اول پس از انتخابات جلساتی را با کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و نیز آقایان هاشمی و خاتمی برگزار کرد. وی با اشاره به نتایج دیدار اعضای این کمیسیون با هاشمی و خاتمی گفت: در این جلسات به این آقایان گفتیم که اتفاقات رخ داده در کشور موجب سوءاستفاده دشمنان و لطمه به نظام اسلامی می‌شود اما متاسفانه این افراد توجهی به رایزنی‌های اعضای کمیسیون امنیت ملی نکردند و اقداماتی در راستای وحدت ملی انجام ندادند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید با مجرمان و سران آشوب‌های اخیر که موجب هتک حیثیت به نظام اسلامی شدند برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد، تصریح کرد: این در حالی است که اگر اشتباهاتی در نیروی انتظامی و نیز دستگاه قضایی با وجود تمامی تلاش‌ها و خدمات انها در حوادث اخیر، رخ داد نیز باید برخورد متناسب و قانونی صورت گیرد. وی اضافه کرد: نباید در لوای طرح‌هایی همچون وحدت ملی و غیره ظلم آشکاری که به نظام اسلامی در حوادث پس از انتخابات صورت گرفت نادیده گرفته شود و باید مسببین این امر از هر طرف که هستند برخورد شود. الهیان در پاسخ به سوالی در خصوص چرایی شکایت 100 تن از نمایندگان ملت از میرحسین موسوی نیز گفت: نمایندگان مجلس به دلیل آنکه نماینده ملت ایران هستند به دلیل اعتراضات و انتقادات مردم نسبت به مواضع و اقدامات آقای موسوی در جریان پس از انتخابات از او به دادستان کل کشور شکایت کردند. وی تاکید کرد: البته نمایندگان پیگیر شکایت خود هستند اما متولی اصلی این امر تدابیر شورای عالی امنیت ملی و دستگاه قضایی است. نماینده مردم تهران در خانه ملت با اشاره به نقش رسانه‌ها در مقابله با جنگ نرم دشمنان متذکر شد امروز رویکرد دشمن اگرچه شعار تغییر سر می‌دهد اما از حوزه سخت به جنگ نرم تغییر یافته است. وی با تاکید بر اینکه خبرگزاری فارس در عرصه اطلاع‌رسانی به افکار عمومی و رسانه مجهز به تقوای رسانه‌ای و اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای است، خاطرنشان کرد: این خبرگزاری به دلیل جایگاه ممتازش در مقابله با جنگ نرم در حوزه بین‌المللی می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در گفتگو با فارس مطرح کرد: دلایل قانونی نمایندگان مجلس برای شکایت از موسوی خبرگزاری فارس: غضنفرآبادی به تشریح دلایل قانونی نمایندگان مجلس برای شکایت از موسوی پرداخت. حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده مردم بم و عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به دلایل نمایندگان برای شکایت از موسوی اظهار داشت: از موسوی به عنوان مشارکت در اغتشاشات، معاونت و تحریک در آتش زدن بانک‌ها، ادارات و مغازه‌ها، معاونت در تخریب و تلف کردن اموال و دارایی‌ها، اقدام علیه امنیت نظام و برهم زدن نظم عمومی و معاونت در قتل‌ها و ضرب و شتم‌ها شکایت شده است. وی افزود: این دلایل طبق سند قانونی صورت گرفته است. غضنفرآبادی ادامه داد: این شکایت توسط نمایندگان با توجه به بیانیه‌ها و حضور او در جمع افراد آشوبگر که بزرگ‌ترین دلایل تحریک احساسات افراد است صورت گرفت. عضو کمیسیون حقوقی قضایی خاطر نشان کرد: بنده با سابقه قضاوت و موسی قربانی که ریاست کل دادگستری استان کرمانشاه، مازندران و سیستان و بلوچستان را به عهده داشته است از تنظیم‌کنندگان این شکایت علیه موسوی بوده ایم. وی تاکید کرد: دادستان عمومی باید طبق قانون این شکایت را بررسی و پیگیری‌ نماید و مجرم را مجازات کند و اگر جرم او ثابت نشد دادگاه او را تبرئه نماید.

حجت الاسلام حسینیان در گفتگو با خبرنگاران: نمایندگان بیشتری خواستار امضای شکایت از موسوی هستند خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در پاسخ به اینکه علت تعویق تحویل شکایت نمایندگان از موسوی چه بوده است خاطرنشان کرد: امضای این نامه از مدت‌ها پیش تداوم داشته و به دلیل برخی مشکلات به تعویق افتاد که البته هنوز هم شماری از نمایندگان ملت خواستار امضای این شکایت از میرحسین موسوی هستند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران فارس و ایرنا در خصوص نمایندگان شکایت‌کننده از میرحسین موسوی نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: این نمایندگان تعدادشان حدود 100 نفر است و اسامی آنان کاملا مشخص است. وی در پاسخ به سئوال خبرنگار یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه نمایندگان شاکی از موسوی تحت شرایط خاصی این اقدام را انجام داده و آیا الان خواستار پس گرفتن آن هستند، افزود: هر فردی آزاد است امضای خود را پس بگیرد اما این امضاها در شرایط خاصی نبوده است. حسینیان در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا شما و اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی از تحویل‌دهندگان نامه شکایت علیه موسوی بوده‌اید یا خیر تصریح کرد: از اعضای فراکسیون انقلاب هم در جلسه تحویل این شکایت بوده‌اند اما من در این جلسه حضور نداشتم. وی در عین حال تاکید کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس به عنوان نماینده مردم توانسته باشند خواست آنان را در این خصوص تحقق دهند. رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در پاسخ به اینکه علت تحویل شکایت نمایندگان از موسوی چه بوده است خاطرنشان کرد: امضای این نامه از مدت‌ها پیش تداوم داشته و به دلیل برخی مشکلات به تعویق افتاد که البته هنوز هم شماری از نمایندگان ملت خواستار امضای این شکایت از میرحسین موسوی هستند. وی در خصوص اینکه چرا برای برخی اقدامات و اتهامات کروبی شکایتی از سوی نمایندگان تنظیم نشد ابراز داشت: بحث کروبی نسبت به موسوی مسئله‌ دیگری است و من هنوز به این مسئله نرسیدم که آیا مسئله کروبی برای نمایندگان قابل شکایت باشد شاید اگر نمایندگان بخواهند چنین کاری کنند و بخاطر کروبی نامه بنویسند من امضا نکنم. نماینده مردم تهران در خانه ملت در خصوص احتمال اقدامات حامیان موسوی در روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: از چند هفته مانده به روز قدس اینها با کمک رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب و نیز رسانه‌هایشان در داخل تمام تلاش خود را بکار بستند اما دیدیم که این افراد در برابر خیل عظیم ملت ایران چیزی نبودند و تنها چند هزار نفر حضور یافتند. وی تاکید کرد: ما خوشحال می‌شویم این افراد در روز 13 آبان بیایند چرا که این روز را امام(ره) انقلاب دوم نامیدند و بهتر است که آنها بیایند و خلاف آنرا دوباره انجام دهند. حسینیان با یادآوری اینکه 13 آبان متعلق به جریان یا گروه خصی نیست خاطرنشان کرد: این روز برآیندی از فرایند انقلابی ملت ایران است؛ این اقدام خواست مردم بود که در این خواسته در گروهی از دانشجویان انقلابی تبلور یافت. وی افزود: امروز تعداد زیادی از آنان شهید شده‌اند، شمار دیگری از آنان در خط امام و رهبری هستند و تعداد قلیل دیگر به دریوزگی آمریکا رفته‌اند اما باید گفت "با نماز نخواندن دو نفر در مسجد را نمی‌بندند ". خبرنگاری از حسینیان پرسید: آیا با وجود آنکه میردامادی از دانشجویان پیرو خط امام بوده است جهت آزادی او تلاش نمی‌کنید گفت: "صلاح مملکت خویش خسروان دانند " و اگر این افراد از مواضع قبلی خود برگشتند درب خانه آنها را می‌زنم. وی درباره تغییرات در مواضع سعید حجاریان عضو مستعفی حزب مشارکت و تئوریسین گذشته جبهه اصلاحات نیز گفت: قبلا هم این مطلب را گفته‌ام که آنها اگر به نظام اسلامی بازگردد من به درگاهش بوسه خواهم زد و این کار را حتما می‌کنم و من از بازگشت او به انقلاب استقبال می‌کنم. رئیس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس در چرایی تغییرات و دگرگونی‌ها در مواضع حجاریان اظهار داشت: این افراد مسلمان‌زاده بودند و در محیطی اسلامی رشد یافتند اما در فضا و بستری افکار و عقاید آنها دچار انحراف شد اما در بازداشتگاه و با کمک بچه‌های متدین از فضای قبلی خود خارج شده و خود را امروز در فضای معنوی می‌یابند. وی که در اوایل انقلاب اسلامی قائم مقام دادستان انقلاب در وزارت اطلاعات بوده است با یادآوری خاطره‌ای از تغییر مواضع احسان طبری تئوریسین مارکسیست که بعدها از مواضع خود دست کشید خاطرنشان کرد: در آن زمان روزی به احسان طبری که از ایدئولوک‌های بزرگ مارکسیست بود پرسیدم که چطور در زمان رژیم طاغوت اندیشه‌های او برنگشت اما در جمهوری اسلامی از مارکسیست برید و به دامن اسلام بازگشت که او در جملات زیبایی گفت که نظام شما حق است و شاید باطل بتواند در مقابل باطل مقاومت کند اما در برابر حق نه و دیگر آنکه صداقت بازجوهایم من را از فضایی که برای خود ساختم خارج کرد.

حجت‌الاسلام رسایی در جمع خبرنگاران؛ اسامی 100نماینده شکایت‌کننده از موسوی مشخص است خبرگزاری فارس: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه اسامی همه 100 نماینده شکایت‌کننده از موسوی مشخص است، گفت: اسامی این نمایندگان در دادستانی کل کشور موجود است و افرادی که مایلند می‌توانند به آنجا مراجعه کنند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص مشخص نبودن اسامی نمایندگان شکایت‌کننده از میرحسین موسوی گفت: به احترام آن دسته از نمایندگانی که این شکایت را امضا نکردند و ممکن است از سوی مردم در حوزه انتخابیه خود مورد سوال قرار می‌گیرند اسامی 100 نماینده شکایت‌کننده از موسوی اعلام نشد. وی با تاکید بر اینکه شکایت نمایندگان از میرحسین موسوی در سربرگ‌های رسمی مجلس که ویژه نمایندگان است تهیه و تنظیم شده است، افزود: اسامی 100 نماینده شکایت‌کننده از میرحسین موسوی در داستانی کل کشور موجود است و کسانی که در این زمینه سئوال دارند می‌توانند به آنجا مراجعه کنند. رسایی ادامه داد: نمایندگان ملت صرفا از میرحسین موسوی شکایت نکردند بلکه قطعا پیگیر موضوع شکایت خود خواهند بود. نماینده مردم تهران در خانه ملت با تاکید بر اینکه 100 نماینده شکایت‌کننده از موسوی که یک سوم از نمایندگان مجلس را تشکیل می‌دهند در شکایت خود خواستار رسیدگی به اقدامات موسوی که منجر به اتهام زنی علیه نظام اسلامی شد هستند خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد هیچ اراده‌ای در دستگاه قضایی مبنی بر عدم رسیدگی به نقض کنندگان قانون همچون موسوی وجود ندارد.

مقدسی در گفتگو با فارس: شکایت 100 نماینده از موسوی به دلیل انتظار جامعه از مجلس بوده است خبرگزاری فارس: نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: به دلیل اهمیت و انتظار عمومی جامعه مبنی بر محاکمه عاملان اصلی اغتشاشات بیش از 100 نفر از نمایندگان، درخواستی را تهیه کرده اند که در آن بر لزوم محاکمه هر چه سریع‌تر عاملان اصلی فتنه تاکید شده است. هادی مقدسی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس "توانا "، اظهار داشت: به دلیل اهمیت و انتظار عمومی جامعه مبنی بر محاکمه عاملان اصلی اغتشاشات بیش از 100 نفر از نمایندگان، درخواستی را تهیه کرده اند که در آن بر لزوم محاکمه هر چه سریع‌تر عاملان اصلی فتنه تاکید شده است. وی گفت: برخی‌ها بر این باور بودند که می‌توانند با یک هجمه ناجوانمردانه و وسیع، جمهوری اسلامی را از مواضع اصولی و به حق خود عقب برانند و در این راه از هیچ تلاشی مضایقه نکردند. نماینده مردم بروجرد افزود: اغتشاشگران و افرادی که در انتخابات نتوانستند خدشه ای به مواضع جمهوری اسلامی و رابطه مردم و رهبری وارد کنند، امروز سعی دارند با طرح مسائلی همچون وحدت و تفاهم ملی خود را نجات داده و در عین حال اهداف خود را پیگیری کنند. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح هایی که برخی افراد درصدد اجرای آن هستند، تنها راهکاری برای نجات اغتشاشگران و رهایی این عده از بن بست اخلاقی و اجتماعی است که در آن گرفتار شده اند. مقدسی گفت: شعار وحدت و انسجام خوب و مناسب است ولی باید دید که این شعار از سوی چه کسانی مطرح می شود و آیا کسانی که این مسئله را مطرح می کنند، مورد اعتماد مردم هستند یا خیر. نماینده مردم بروجرد با اشاره به ابراز برائت مردم از طیف اغتشاشگر در کشور تصریح کرد: مردم تردید دارند که عاملان اغتشاش و آشوب بتوانند منادی و ارائه دهنده طرح وحدت باشند. وی تجلی وحدت جمهوری اسلامی را در شرکت 40 میلیون نفر در انتخابات دانست و ابراز داشت: مردم تنها وحدت را در مورد کسانی می پذیرند که روی اصول انقلاب و محوریت رهبری پافشاری می کنند. این نماینده مجلس همچنین مکر و دسیسه دشمنان را در زمینه تفرقه افکنی بی فایده دانست و تصریح کرد: مردم وحدت خود را مانند تمام سال های بعد از انقلاب حفظ می کنند و نمی گذارند که عده ای خائن و منافق با فرار به جلو و طرح مسائلی مانند وحدت و آشتی ملی، بار دیگر کشور را به آشوب بکشانند.

/ 0 نظر / 3 بازدید