خط و نشان «سیانیوز» برای هاشمی خط ما از خط نظام جداست

«آقای هاشمی! ماجرای روز قدس و نامه آقای موسوی به آیت الله منتظری پیام روشنی برای شماست مبنی بر اینکه خط ما از خط نظام کاملاً جداست».
سایت ضدانقلابی گویانیوز (وابسته به سازمان سیا) مطلب فوق را در واکنش به عدم همراهی آقای هاشمی رفسنجانی در ماجراجویی های اخیر ضدانقلاب درج کرد. این سایت می نویسد: نه آقای هاشمی، نه آقای ناطق نوری، نه آقای روحانی و نه معدودی از وابستگان نحله ایشان، هیچ گاه در جرگه اصلاح طلبان- حداقل آنچه ما و جامعه از رویکرد اصلاحیون می شناسیم- نبوده اند. برگزاری اجلاسیه جدید مجلس خبرگان به ریاست آقای هاشمی به باور بسیاری می توانست به عنوان فرصتی سرنوشت ساز جهت تغییر مسیر یا صورت پذیری تغییرات بنیادین در ساختار نظام تلقی شود و البته نشد و برخی تلاش ها هیچ بازتابی در بیانیه پایانی اجلاس نداشت.
نویسنده گویانیوز با بیان اینکه «دلسوزی هاشمی برای نظام نمی تواند مجوزی برای طرد و محکوم کردن آقای هاشمی باشد» می نویسد: از آنجا که به این جمله امیل زولا علاقه بسیار و اعتقادی عمیق دارم که یک بورژوای شکم پرست هم می تواند یک آزادیخواه تمام عیار باشد، از رواداشت هرگونه تحلیلی که آقای هاشمی را در تعریفی حاق، هدف قرار دهد، اجتناب می ورزم. اما این مانع نخواهد شد که از وی و همفکرانش بخواهم به برخی مسائل که می تواند آنان را از کج راهه ای که قرار است بپیمایند برحذر بدارد، متوجه کنم.
«سیانیوز» خطاب به هاشمی می نویسد: «اگرچه شما را به خاطر مصلحت اندیشی های گاه و بیگاهتان محکوم نمی کنیم اما از شما می خواهیم مرتکب اشتباهاتی نشوید که شانس تبدیل شدن به یک - نه قهرمان راه آزادی بل- سیاستمداری مسئول از شما گرفته شود. ماجرای روز قدس و نامه آقای موسوی به آیت الله منتظری پیام روشنی برای شماست مبنی بر اینکه خط ما از خط نظام جداست».
از سوی دیگر «ن-ک» کاریکاتوریست نشریات زنجیره ای که اکنون در خارج از کشور به سر می برد و با روزنت و رادیو زمانه همکاری می کند، در مطلبی با عنوان «هاشمی، کسی که فقط فرزندانش می توانند به او اعتماد کنند» نوشت: من مثل خیلی از دوستان و همکاران مصلحت اندیشم نیستم که همه تخم مرغ ها را در سبد هاشمی بریزم. خیلی ها دوست دارند هاشمی را یک قهرمان معرفی کنند، اما من هر چه بیشتر به سابقه او نگاه می کنم، فقط یک ضدقهرمان می بینم... هاشمی از جنس انقلاب است. اینکه همه را بد بدانیم و او را تافته جدا بافته، خطایی بزرگ است. اینکه خیال کنیم او می تواند دموکراسی بیاورد، امیدی است باطل.

/ 0 نظر / 3 بازدید