مرتضی نبوی:باطل را یاد نکنی می‌میرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات توهین آمیز صانعی علیه مراجع، رئیس‌جمهور و بزرگان انقلاب، این سخنان و بیان کننده آن را باطل خواند و تاکید کرد: زمانی که باطل را یاد نکنی خواهد مرد.

سید مرتضی نبوی در گفت‌وگو با رجانیوز در پاسخ به این سؤال که جزئیات طرح هاشمی رفسنجانی که در مجلس خبرگان رهبری به‌منظور برون‌رفت از وضعیت فعلی به آن اشاره کرد، چیست، اظهار داشت: در حال حاضر راجع به این مسئله اظهارنظر نمی کنم، البته خود آقای هاشمی یک سری اطلاعاتی را جسته و گریخته منتشر کرده است.

وی ادامه داد: آقای هاشمی در مجلس خبرگان این بحث را مطرح کرد و برخی تصور کردند که این طرح به خبرگان رهبری مربوط است لذا بعضی از اعضای مجلس خبرگان حساس شدند که البته آقای هاشمی توضیح داد که این ربطی به خبرگان ندارد.

نبوی تصریح کرد: آقای هاشمی گفتند که بعضی از اعضای مجمع تشخیص نزد وی رفته و ملاقاتی داشتند و در همان ملاقات، طرحی را برای برون رفت از شرایط موجود ارائه کرده اند.

مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه هاشمی در جلسه ای با شورای مرکزی خانه احزاب، از افرادی که این طرح را ارائه کرده‌اند، نام برده است، گفت: یقیناً هر طرحی که هست، باید حول محور سخنان رهبری باشد، یعنی اگر از ما هم کاری برمی‌آید، باید کمک کنیم که همان رهنمودهای رهبری نقشه راه قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رهبری کشور را بحران زده نمی دانند ولی هاشمی اوضاع را بحرانی توصیف می کند، با تأیید این مطلب تصریح کرد: البته رهبر انقلاب هم معتقدند که فتنه ای به وجود آمده که می توان از آن با عنوان جنگ نرم یاد کرد، بنابراین، ایشان در دیدار با خبرگان هم فرمودند که نخبگان به هوش باشند که یک جنگ نرمی وجود دارد.

نبوی حضور عده ای اغتشاشگر در روز قدس و سر دادن شعارهای ضد اسلامی را نمونه ای از این فتنه عنوان کرد و افزود: البته به نیت افراد در خصوص طرح‌های مختلف کاری ندارم و نمی دانم نیت افراد چیست ولی برداشتم این است که نیت بدی نباشد و در جهت تقویت نظام باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با اظهارات اهانت‌آمیز صانعی علیه رئیس‌جمهور و مراجع و بزرگان انقلاب، با ابراز تاسف شدید از این رفتار تأکید کرد: ما باید کمک کنیم که از این فضا فاصله بگیریم چون این جریان انتها ندارد، متأسفانه یک عده ای مثل موسوی می روند امثال آقای منتظری را به‌عنوان سر جریان خود برجسته می کنند بدون اینکه هیچ منطقی با آن سازگار باشد و یک عده ای هم صانعی را علم می کنند.

وی با بیان اینکه هیچ توجیهی برای به صحنه آمدن دوباره امثال منتظری ها وجود ندارد خاطر نشان کرد: کسی را که امام مشروعیتش را خط زده بود، دوباره به صحنه سیاسی می آورند، بعد هم می گویند پیرو خط امام هستیم.

نبوی سخنان صانعی را در راستای مشروعیت‌بخشی به اغتشاشگران و در تقابل و تخاصم با انقلاب و مراجع تقلید عنوان کرد و گفت: بعضی وقت‌ها برخی سخنان جوابش خاموشی و سکوت است یک وقتی هست که باید باطل را رها کرد تا بمیرد و فرصت عرض اندام پیدا نکند.

وی در پایان با اشاره به حدیث "الباطل یموت بترک ذکره" اضافه کرد: وقتی باطل را یاد نکنی و به آن نپردازی خود به خود می میرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید