نخست‌وزیر بحرین: سیاست ایران هراسی کارساز نیست

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر بحرین با بیان اینکه ما ایران را تهدیدی برای منطقه نمی‌دانیم، گفت که سیاست ایران هراسی کارساز نیست.


به گزارش خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین با شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه نخست وزیر بحرین دیدار و طی آن آخرین تحولات روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
در این دیدار که با حضور شیخ محمد بن مبارک آل خلیفه معاون نخست‌وزیر و همچنین وزیر دیوان نخست وزیری انجام شد، نخست وزیر بحرین با ابلاغ صمیمانه‌ترین درودها به مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران، از سیاست‌های ایران در اتخاذ روش خردمندانه گفتگو و اعتماد سازی در موضوع صلح‌آمیز هسته‌ای قدردانی کرد و هرگونه پیشرفت و دستاورد در جمهوری اسلامی ایران را پیشرفت و دستاورد منطقه برشمرد.
وی افزود: امنیت و ثبات ایران به مثابه امنیت و ثبات کل کشورهای منطقه به شمار می‌رود و ما امنیت ایران را امنیت و ثبات خود و امنیت منطقه را امنیت و ثبات ایران می‌دانیم.
نخست‌وزیر بحرین خاطرنشان کرد: ما ایران را تهدیدی برای منطقه نمی‌دانیم و صبر و بردباری و متانت جمهوری اسلامی ایران در موضوع صلح‌آمیز هسته‌ای و گفتگوی منطقی را مورد تجلیل قرار می‌دهیم، چرا که منطقه نیازمند صلح و ثبات و امنیت پایدار است.
وی تاکید کرد: روابط ما و منطقه با جمهوری اسلامی ایران براساس احترام متقابل، صلح و امنیت و ثبات برای همه استوار است و همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی لازمه تحقق صلح و ثبات می‌باشد.
نخست وزیر بحرین گفت: این حق منطقه است که از هرگونه پیشرفت و توسعه در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شود. ما استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را حق جمهوری اسلامی ایران و منطقه می‌دانیم.
وی با تاکید بر اینکه روابط فیمابین جمهوری اسلامی ایران و بحرین همواره خوب و ممتاز بوده و ما در جهت حفظ آن تلاش خواهیم کرد، اظهار داشت: سیاست ایران هراسی برای ما کارساز نخواهد بود.
شیخ خلیفه بر ضرورت توسعه همکاری‌ها بین ایران و بحرین و کشورهای منطقه تاکید کرد و تداوم مبادله سفرها بین مسئولین دو کشور را بهترین راهکار جهت اعتمادسازی و رفع نگرانی‌ها برشمرد.
نخست وزیر بحرین خاطرنشان کرد: تجربه گذشته بین کشورها و منطقه نشان می‌دهد که کشورها در جهت حمایت از خود و یکدیگر باید تلاش و همکاری کنند.
شیخ خلیفه گفت: توسعه و تحکیم روابط بین جمهوری اسلامی ایران و همسایگان امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و ما همواره برآن تاکید کرده‌ایم.

/ 0 نظر / 3 بازدید