ایران همانند گذشته تحریم‌‌ها را مدیریت می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به تصویب تحریم بنزین ایران در سنای آمریکا گفت که جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته این تحریم را مدیریت خواهد کرد.


علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص تصویب طرح تحریم بنزین ایران از سوی سنای آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران نشان داده که نه فقط تحریم‌ها را مدیریت کرده بلکه این تحریم‌ها موجب تقویت ملی نیز شده است.
وی افزود: بنزین نیز از این قاعده مستثنی نیست و اگر اقدام آمریکا عملی شود در خودکفایی ایران و طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، یعنی صرفه جویی در مصرف بی‌رویه بنزین تاثیرگذاری زیادی خواهد داشت.
نماینده مردم بروجرد در خصوص میزان موفقیت این طرح گفت: همانند سایر تحریم‌های صورت گرفته، این اقدامات در نهایت به ضرر آمریکا و به نفع ایران تمام خواهد شد.
بروجردی در خصوص واکنش ایران به این مصوبه، با بیان اینکه ایران چارچوب توافقات ژنو برای ادامه مذاکرات را به عنوان یک مبنا پذیرفته است، اظهار داشت: مصوبات سنای آمریکا پس از امضای رئیس جمهور لازم الاجرا می‌شود و قضاوت در زمینه خروجی تصویب سنا زود است.
وی در پایان تاکید کرد: تصویب این طرح توسط اوباما محکی برای میزان صداقت رئیس جمهور آمریکاست که در تعامل با ایران تاکید دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید