فرمانده نیروی انتظامی خبر داد بازداشت 10 پلیس مرتبط با ماجرای کهریزک

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی گفت: در ارتباط با ماجرای کهریزک 10 نفر از نیروهای پلیس توسط سازمان قضایی نیروهای مسلح بازداشت شدند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز در جمع خبرنگاران افزود: پلیس پیشگیری بزرگترین و مهمترین بخش نیروی انتظامی و بیش از 100 هزار نفر در این مجموعه حضور دارند. پلیس پیشگیری دیر تشکیل شده است.
وی اظهار داشت: کلانتری‌ها در محلات باید نقش داوری را در موضوعات اجتماعی دنبال کنند.
سردار احمدی مقدم گفت: امسال و سال آینده افزایش ایستگاه‌ها و پاسگاه‌های پلیس و هدفمند کردن ماموریت‌های پلیس 110 را به طور جدی در دستور کار قرار می‌دهیم.
فرمانده ناجا اعلام کرد: همچنین استفاده از دوربین‌های مراقبتی و مدار بسته در مناطق جرم‌خیز نیز در دستور کار پلیس قرار دارد.
سردار احمدی مقدم گفت: در حال حاضر مدت زمان رسیدن پلیس 110 به محل حادثه 12 دقیقه است اما درصددیم با هدفمند کردن ماموریت‌های 110 به ماموریت‌های فوریتی که منجر به مهار جرم می‌شود تاکید بیشتری کنیم.
وی اظهار داشت: پیشگیری انتظامی باید جای خود را به پیشگیری اجتماعی بدهد و تعامل با مردم و شهروندان جدی‌تر از قبل پیگیری شود.
سردار احمدی مقدم گفت: 65 تا 75 درصد تماس‌ها با سامانه 197 در ارتباط با موضوع کلانتری‌هاست و 70 درصد تماس‌ها نیز با 110 در ارتباط با کلانتری‌هاست.
سردار احمدی مقدم اعلام کرد: ترافیک شهر و ترافیک کاری پلیس در رسیدن به موقع گشت‌ها پس از تماس با 110 تاثیر گذار است به همین منظور ایستگاه‌های پلیس در مناطق مختلف احداث شده‌اند تا حضور پلیس به موقع باشد.
حداقل 4 ایستگاه پلیس در هر منطقه کلانتری تشکیل می‌شود.

*قاچاق روزانه 7 تا 10 میلیون لیتر مواد سوختی

فرمانده نیروی انتظامی در ارتباط با موضوع قاچاق روزانه 40 میلیون لیتر مواد سوختی گفت: آمار 40 میلیون لیتر قاچاق مواد سوختی واقعیت ندارد با توجه به سهمیه‌بندی بنزین در کشور آمار قاچاق سوخت کاهش یافته است و به نظر پلیس روزانه بین 7 تا 10 میلیون لیتر قاچاق سوخت در کشور داریم.
سردار احمدی مقدم سازماندهی مراکز نگهداری معتادان اشاره کرد و افزود: ساز و کارهایی برای ساماندهی مراکز معتادان اندیشیده شده و سازمان‌های مرتبط موظفند در این زمینه اقدام کنند.
وی اظهار داشت: سرقت خودرو در کشور با توجه به آمارهای پلیس 8 تا 9 درصد است و پراید خودروی مورد علاقه سارقان است که این موضوع به دلیل ضعف در سیستم امنیتی و قفل این خودرو است. بارها تذکر داده‌ایم که اقدام مناسبی در خصوص این خودرو انجام شود.
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: موضوع سوء استفاده از بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال با هدف سوء استفاده سیاسی با هوشیاری تماشاگران ناکام خواهد ماند. هیچ‌گاه در ورزشگاه‌ها شاهد سوء استفاده‌های سیاسی نبوده و نخواهیم بود.
سردار احمدی مقدم گفت: شرایط رسانه‌ای باعث شده تا دیگر هیچ موضوعی در کشور و در دوردست‌ترین مناطق پوشیده نماند و در برخی موارد مثل موضوع کهریزک بزرگ‌نمایی شد هر چند تخلف در کهریزک را قبول داریم اما پلیس باید مراقب باشد تا از برخی موضوعات سوء استفاده نشده و بزرگ‌نمایی نشود.
وی اظهار داشت: 7 تا 10 نفر از ماموران پلیس در موضوع پرونده بازداشتگاه کهریزک توسط سازمان قضایی نیروهای مسلح دستگیر شدند.
فرمانده ناجا در ادامه افزود: باید مراقب باشیم دایره این پرونده گسترش نیابد و عملکرد نامناسب معدودی از نیروهای پلیس به حساب پرسنل خدوم ناجا گذاشته نشود.
سردار احمدی مقدم گفت: سیاست برخورد با دانشگاه‌ها در دستور کار پلیس قرار ندارد در حادثه کوی دانشگاه نیز اگر برخی عوامل غیر مرتبط دخالت نمی‌کردند مسئله با کمترین هزینه حل می‌شد در مسائل دانشگاه باید حراست دانشگاه‌ها و در برخی مواقع پلیس حضور داشته باشد تا مشکلات گسترش نیابد.
وی اظهار داشت: در چند روز گذشته نیز شاهد اعتراض‌های محدودی در سطح دانشگاه‌های کشور بودیم که به آرامی خاتمه یافت و کسی هم دستگیر نشد.
فرمانده نیروی انتظامی درباره اطلاعیه پلیس امنیت عمومی در ارتباط با مانکن‌ها گفت: ترویج پوشش غربی اقدامی درست نیست برخی اقدامات مثل نصب لباس زیر زنانه در ویترین فروشگاه‌ها خلاف اخلاق فرهنگ اسلامی است. پلیس از اتحادیه‌ها خواسته تا این مسائل را مراعات کنند و اقتضائات اخلاقی و فرهنگی مراعات شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید