نمایندگان امکان تشکیل دولت قدرتمند را با رای قاطع فراهم کنند

خبرگزاری فارس: دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: نمایندگان با رأی بالا به اکثریت قاطع وزرای پیشنهادی، امکان رسمیت یافتن و تشکیل دولت قدرتمند را فراهم آوردند.


حسین فدایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس افزود: حماسه بزرگ ملت ایران در انتخابات 22 خردادماه 1388، تثبیت خط امام‌(ره)، رهبری، شهدا و قانون‌اساسی بود به گونه‌ای که تمامی توطئه 30 ساله نظام سلطه جهانی علیه اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی نقش بر آب شد و این پایبندی و وفاداری ایرانیان، بهت و حیرت و تحسین جهانیان را برانگیخت و کینه و حسد جبهه استکبار برای انتقام از ملت بزرگ ایران در ساماندهی و کودتای نرم علیه آنها مضاعف شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: صد افسوس که جریانات انحرافی و افراطی و قدرت‌طلب هماهنگ و متأثر از کودتاچیان مخملین، فضائی ساختند که فریب‌خوردگانی دیگر از تشنه قدرت، وارد عمل گشته و فریبی بزرگ را طراحی کردند و همه آنها با هم فتنه‌ای ساختند که کودتای نرم جزئی از این فتنه بزرگ بود و شیرینی پیروزی بزرگ را بر کام ملت ایران تلخ نمودند.
دبیر کل جمعیت ایثارگران تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد رویکرد مردم به اصول و محکمات انقلاب بود؛ هم 85 درصد شرکت‌کننده و هم 25 میلیون رأی‌دهنده به رئیس‌جمهور منتخب، همه تأکید بر خط امام‌(ره)، شهدا، رهبری، آزادی، استقلال، عدالت و ارزشها و ... داشتند. خصوصاً رأی‌آورندگان که مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و عدالتخواهی و مبارزه با شکل‌گیری طبقه ممتازه را نیز مطالبه می‌کردند و بازیابی این مسیر برای ملت ایران در استمرار انقلاب یعنی برداشتن گامی بزرگ و تکامل در عصر جدید است.
وی یادآور شد: قطعاً تحقق این رویکرد به معنای سرعت بخشیدن به حرکت انقلاب در مسیری صحیح می‌باشد که رسیدن به اهداف سندچشم‌انداز را امکان‌پذیر می‌کند؛ لذا نظام‌سلطه و دشمنان و کودتاچیان و اهل نیرنگ و فریب برآنند تا همچنان بر طبل فتنه‌افروزی بکوبند و نادیده گرفتن این وضعیت برای اصول‌گرایان در تصمیم‌گیری‌های مهم، در واقع نادیده گرفتن حقوق ملی ملت ایران است.
وی افزود: پس تحلیل و ترسیم شرایط و طبقه‌بندی دقیق از مسائل اصلی کشور و عدم ورود مسائل فرعی به حوزه مسائل اصلی، برای همه اصول‌گرایان ضروری است.
وی سپس به شرایط کلی کشور اشاره کرد و گفت: در شرایطی که ارکان نظام‌سلطه جهانی بیش از هر زمان دیگر، متزلزل و دچار آسیب از درون گشته و بنا دارد با فرافکنی، اقتدار پوشالی خود را به نمایش گذارد و با بکارگیری امکانات گسترده و امپراطوری خبری خود، نظام اسلامی، انسانی و عدالتخواه جمهوری اسلامی را در افکار جهانیان، سیاه جلوه دهد و با هزینه‌های میلیاردی و با کوچکترین بهانه‌ای، عملیات روانی و تبلیغی گسترده‌ای را علیه ملت بزرگ ایران رقم می‌زند، لذا نمی‌توان و نبایست به این مهم بی‌توجه بود.
وی اضافه کرد: در شرایطی که دشمنان آزادی و دموکراسی و جمهوریت یعنی نظام‌سلطه جهانی و گروه‌های معاند و متخاصم و سیاسی و اذناب داخلی آن‌ها که منطقی جز ترور و وحشت و بمب‌گذاری و ایجاد ناامنی اجتماعی ندارند مدعی جمهوریت می‌شوند و مشارکت عظیم 85 درصد ملت ایران و رأی 25 میلیونی به رئیس‌جمهور منتخب را نادیده می‌گیرند و با اقدامات ایذایی تلاش می‌کنند این مشارکت و حماسه بزرگ را که انقلابی در عرصه مردم‌سالاری است نادیده بگیرند؛ در حالی که ملت ایران حماسه آفرید، جبهه استکبار قصد انتقام دارد و تلاش می‌کند این پیروزی بزرگ در عرصه مردم‌سالاری را به کام ملت ایران تلخ کنند.
وی همچنین در تبیین شرایط اظهار داشت: در شرایطی که موضوعات مهمی چون صلح‌ خاورمیانه و مباحث فلسطین و عراق و افغانستان در عرصه بین‌الملل و منطقه در حال شکل‌گیری است، جبهه استکبار با توطئه می‌خواهند ایران قدرتمند در عرصه بین‌المللی و معادلات منطقه‌ای را درگیر مسائل داخلی نموده تا فرصت مناسب برای پیش‌برد اهداف شوم خود فراهم نمایند.
حسین فدایی گفت: در شرایطی که نظام مردمی و مظلوم ایران با اقتدار و افتخارآفرینی خود داشت الگویی برای کشورهای مستقل و ملتهای آزادیخواه می‌شد و این برای نظام‌سلطه جهانی بسیار ناگوار بود، دشمنان بر آن شدند که این جایگاه جهانی و حیثیت و اقتدار نظام مردم‌سالار و دینی ایران را مخدوش کنند.
دبیر کل جمعیت ایثارگران گفت: در شرایطی که فریب‌خوردگان که نقش اصلی در فریب افکار عمومی را ایفا نمودند و عاملان اصلی بحران‌آفرینی بودند و در کانون اصلی فتنه قرار گرفتند و به جای توبه و پوزش و عذرخواهی از امام و شهداء و ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی، جاده‌صاف‌کن نظام‌سلطه شدند و امروز نیز متأسفانه درصددند هر روز حادثه جدیدی آفریده و با ایجاد چالش، رفتار غیر‌قانونی و ساختارشکنانه خود را ادامه دهند.
وی یادآور شد: در شرایطی که بایستی بر الگو بودن و پیش‌تاز بودن و توجه به سندچشم‌انداز، بیش از هر زمان دیگری پای فشاریم و هیچ حرکت و مسئله جنبی نبایستی ما را از مسیر پیشرفت و عدالت باز دارد.
وی افزود: در شرایطی که دشمنان نظام اسلامی برای تضعیف انقلاب در خارج وحدت می‌کنند و بسیاری از جریانات متضاد و متخاصم درونی نسبت به هم برای ضربه‌زدن به دولت وحدت می‌کنند.
وی اضافه کرد: در شرایطی که مشکلات اقتصاد جهانی در حال سایه افکندن در داخل است و بیش از هر زمان دیگر نیازمند کار و تلاش برای حل بحران‌های ناشی از آن هستیم و توجه به حل مشکلات مردم چون تولید، تورم، بیکاری و ... از اولویت خاصی برخوردار است.
حسین فدایی گفت: عده‌ای با بهانه‌های مختلف و گاهی دلایل به ظاهر منطقی به مثابه "کلمه الحق یراد به الباطل " به دنبال بی‌اعتبار ساختن دولت و عدم رأی‌آوری کابینه بوده تا با رسمیت نیافتن دولت، شوک جدیدی به جامعه وارد نموده و در جهت ساقط‌نمودن دولت و ایجاد ناامنی اجتماعی و نارضایتی مردمی گام بر می‌دارند.
دبیر کل جمعیت ایثارگران تاکید کرد: با توجه به شرایط جهانی و داخلی و ضرورت عدم تولید شوک جدید در جامعه، کلیت کابینه را از چند رویکرد و منظر می‌توان بررسی کرد:
1ـ اگر از منظر آرمانی به ارزیابی کابینه پیشنهادی بپردازیم نتیجه آن احتمالاً رأی‌آوری محدود است که خطر عدم تشکیل و رسمیت دولت را به همراه دارد که چالش اجتماعی تشدید شده و موجب شادمانی دشمنان نظام می‌شود.
2ـ اگر از منظر حفظ حقوق قانونی بدون توجه به شرایط بین‌المللی و داخلی، کابینه پیشنهادی مورد بررسی قرار گیرد نتیجه آن قطعاً مشابه و نزدیک به روش اول خواهد بود.
3ـ اگر از منظر تبعیت مطلق از دولت و حمایت بی‌چون و چرا به بررسی کابینه پیشنهادی پرداخته شود این هم رفتار یک جانبه‌گرایانه را تقویت کرده و عدم پاسخگویی را رقم می‌زند.
4ـ رویکرد و منظر دیگر درک شرایط کشور و ضرورت وحدت و تلفیق سایر عوامل مثل حقوق‌قانونی و اقتدار مجلس به گونه‌ای که با پاسخگویی دولت، نهایت حمایت و پشتیبانی از آن صورت گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: به اعتقاد ما هر چند امکان ارتقای تراز دولت وجود داشت و نیز رویه یکجانبه‌گرایانه و بدون مشورت و هماهنگی با سایر اصول‌گرایان روشی ناقص در فرایند مشورت‌ و تصمیم‌گیری است و به کارگیری افراد سوال برانگیز در سایر بخش‌‌ها محل اشکال است و همچنین فرایند انتخاب و کنار گذاشتن معاون اول و مسائل متعاقب آن در خور اصول‌گرایی واقعی و اصیل نمی‌باشد.
وی یادآور شد: با توجه به شرایط جهانی و داخلی که در بندهای فوق به آن اشاره شد و همچنین ضرورت اتخاذ راهبردی که تأمین‌کننده آرامش عمومی، وحدت‌ملی و اصول‌گرایان، عادی‌سازی امور کشور، فعال‌نمودن چرخه اجرایی کشور و اجتناب از تبلیغ خط تقابل مرجعیت با رهبری که استراتژی مخالفان، اصل روحانیت و مرجعیت می‌باشد، گزینه چهارم را در شرایط کنونی صحیح دانسته و از همه نمایندگان و همکاران محترم تقاضا داریم به گونه‌ای عمل کنند تا با رأی بالا به اکثریت قاطع وزرای پیشنهادی، امکان رسمیت یافتن و تشکیل دولت قدرتمند را فراهم آوردند.
دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پایان گفت: فرصت برای اعمال نظارت در شرایط مناسب در پیش است.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید