فراخوان سراسقف کلیسای نابلس برای حمایت ازمسجد الاقصی

"عطا الله حنا" سر اسقف کلیسای ارتدکس نابلس واقع در کرانه باختری گفت رهبران مسیحی فلسطین نباید از هیچ تلاشی برای جلب حمایت کلیساها و مرجعیت های مسیحی جهان از مسجد الاقصی و بیت المقدس دریغ کنند.

به گزارش ایرنا، حنا روز پنجشنبه در نابلس خواستار تقویت وحدت بین مسیحیان و مسلمانان برای مقابله با هتک حرمت اماکن مقدس قلسطین شد و گفت: ما با ادامه تماس با کلیساها و مرجعیت های بزرگ مسیحی، تلاش داریم تا تجاوزات آشکار اسرائیل را در سطح جهان محکوم کنیم.
سر اسقف کلیسای ارتدکس نابلس تاکید کرد، اسرائیل تلاش می کند هرگونه نشانه غیر یهودی در بیت المقدس را نابود کند و در تجاوزات خود به مقدسات اسلامی و مسیحی تفاوت قائل نمی شود و همه ما مورد هدف قرار گرفته ایم.
گروه های تندرو صهیونیستی در یک ماه گذشته در سه مناسبت دینی یهودیان سه بار مسجد الاقصی را مورد تهاجم قرار دادند که هر بار باعث درگیری بین نمازگزاران فلسطینی و یهودیان تندرو شد.
عطا الله افزود: مسیحیان در فلسطین اشغالی با صدور بیانیه ها و اعلام تحصن، همبستگی خود را با حامیان مسجد الاقصی اعلام کردند.
وی بر لزوم وحدت بین مسیحیان و مسلمانان در فلسطین اشغالی برای مقابله با تجاوزات اسرائیل به مسجد الاقصی و شهر بیت المقدس تاکید کرد و گفت: فعالیت "جبهه اسلامی مسیحی در دفاع از قدس و مقدسات فلسطینی" که دو سال پیش تشکیل شد، پایه این وحدت است.
این جبهه که ریاست آن را شیخ "تیسیر رجب التمیمی" قاضی قضات فلسطین برعهده دارد در سال 2007 (1386) تشکیل شد و هدف آن هماهنگی بین نهادهای مرتبط با امور بیت المقدس و حمایت از آن اعلام شده است.
گفتنی است که گروه های تندرو یهودی از سبتامبر ( شهریور) گذشته تا کنون با انتشار بیانیه هایی خواستار یورش به بیت المقدس در مناسبت های دینی یهودیان شدند.

/ 0 نظر / 3 بازدید