دادستان تهران: با تهدید کنندگان امنیت ملی برخورد می شود

"عباس جعفری دولت آبادی" دادستان تهران گفت: کسانی که بر خلاف امنیت ملی اقدام می کنند، توقع نداشته باشند که با آنها برخورد نشود، قوه قضاییه به وظیفه خود عمل می کند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار حقوقی - قضایی ایرنا، دادستان تهران در مراسم معارفه رییس جدید دادگاه انقلاب، افزود: بحث امنیت ملی در بسیاری از کشورها در قانون اساسی کشورها به عنوان یک اصل گنجانده شده است و در کشور ما نیز بر اساس اصول سرزمین، جمعیت و حکومت مورد توجه می باشد.
جعفری دولت آبادی با اشاره به قوانین کشورهای مختلف از جمله غرب در مواجهه با تهدید کنندگان امنیت ملی، افزود: تعرض به حکومت و بقای ان یک جرم بزرگ تلقی می شود و جرائم امنیت ملی امروزه به عنوان پررنگ ترین تهدیدات برای هر کشور مطرح است.
دادستان تهران تصریح کرد: هیچ حکومتی -از جمله حکومتی که با تلاش و مبتنی بر رای و نظر مردم بوجود آمده - در مقابل تهدیدات بی تفاوت نیست.
وی افزود:"هیچ حکومتی نمی تواند در مقابل کودتا و براندازی و تشکیل گروههای غیر قانونی، واکنش ندهد."
وی با اشاره به نگاه حقوقی به قانون اساسی ، ادامه داد: کسانی که در برابر حکومت شورش دست به تحرک می زنند، توقع نداشته باشند حکومت بی تفاوت باشد اما باید انتظار رفتار قانونی با خود را داشته باشند.
جعفری دولت آبادی تاکید کرد : مطمئنا دید ما و دستگاه قضایی در مورد تهدیدات امنیت ملی با قانون اساسی پیوند می خورد.
وی گفت:"متخلفان و مرتکبین در حوزه تهدیدات امنیت ملی باید بدانند که برخورد قانون سختگیرانه است ، پس بهتر است کسانی که خود را به نشنیدن زدند، بشنونند."
دادستان تهران با اشاره به ضرورت تسریع در امر تحقیقات در رسیدگی به پرونده ها در دادسرا و دادگاه انقلاب ، افزود: تلاش داریم در دراز مدت بحث تمرکز در رسیدگی را با توجه به حجم و گستردگی کار دادگاه انقلاب دردستور کار قرار دهیم که این امر با سرعت بخشیدن به تحقیقات امکان پذیر می شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید