السفیر:اقدام علیه سایت جدید هسته‌ای ایران، سرنوشتی جز نابودی ندارد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه لبنانی با اشاره به نزدیکی محل رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص)4 به محل سایت جدید هسته‌ای ایران، یکی از پیام‌های آزمایش موشک‌های «سجیل و شهاب3» را "نابودی " برای کسانی دانست که علیه سایت جدید هسته‌ای ایران اقدام کنند.


به گزارش فارس، روزنامه لبنانی "السفیر " در گزارشی از رزمایش موشکی "پیامبر اعظم(ص)4 " نوشت: در فاصله‌ای دور در صحرا، موشک‌های ایرانی آسمان را شکافتند و پیام‌های سیاسی-امنیتی متعددی برای بسیاری ارسال کردند.
السفیر نوشت: در کنار مسئله هسته‌ای و فشارهای سیاسی که تا مرز تهدید پیش رفته است، بخصوص پس از اقدام ایران در اعلام ساخت سایت جدید هسته‌ای در نزدیکی شهر [مقدس] قم، جمهوری اسلامی ایران، رزمایشی موشکی اجرا و آن را کاملا دفاعی توصیف کرد.
به نوشته السفیر، ایران این رزمایش را برای تاکید بر "تحکیم قدرت بازدارندگی " خود اجرا کرد، در حالی که برخی منابع به این روزنامه اعلام کردند که این رزمایش در خود پیامی جداگانه برای دوستان و دشمنان ایران دارد.
این روزنامه لبنانی افزود: به موازات قدرتنمایی ایران، تهران تلاش خود را برای تاکید بر صلح‌آمیز بودن این سایت هسته‌ای افزایش داده است و "محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهوری ایران از دولت‌های غربی و در رأس آن از آمریکا که خواستار ارائه "شواهد متقن " درباره صلح‌آمیز بودن آن شده‌اند، انتقاد کرد و آنان را "عجول " خواند.
السفیر به نقل از منابعی که نامی از آنان نبرد ، نوشت: منابع، ارتباط مستقیم میان موضوع هسته‌ای و مذاکرات تهران با کشورهای عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان را که قرار است اول اکتبر (2009) در ژنو برگزاری شود، رد می‌کنند ولی تاکید کردند که صِرفِ نزدیک بودن محل رزمایش موشکی به قم، مکان سایت جدید هسته‌ای ایران، پیامی به همه [جهانیان] دارد و آن این است که هر گونه نزدیک شدن به این سایت سرنوشتی جز «نابودی» ندارد.
بنا بر این گزارش، منابع تاکید کردند که ایران قطعاً از هر مناسبتی در این چهارچوب برای تقویت موضع خود و استحکام آن استفاده می‌کند چه در ژنو باشد چه در محافل دیگر که تهران با قدرت‌های دشمن خود یا کسانی که با ایران در یک سنگر نیستند روبه‌روست.
این روزنامه لبنانی در پایان تاکید کرد که منابع آگاه اعلام کرده‌اند که ایران در مراحل آتی آزمایش‌های مشابهی در چهارچوب تاکید بر آمادگی ایران برای مقابله با هر تجاوزی اجرا خواهد کرد.
السفیر به نقل از این منابع همچنین اعلام کرد که رزمایش موشکی ایران به تصمیم آمریکا در صرف‌نظر کردن در استقرار سپر موشکی در اروپای شرقی چندان بی‌ارتباط نیست.
در ادامه رزمایش پیامبر اعظم (ص)4 که یگان‌های مختلف سپاه پاسداران از دیروز یکشنبه آغاز کرده‌اند، صبح امروز موشک‌های بهینه‌سازی شده «شهاب3» (کلاس قدر 1 اف) و «سجیل» با موفقیت شلیک شدند و به هدف اصابت کردند.
این نخستین بار است که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از موشک‌های سوخت جامد و دو مرحله‌ای سجیل در رزمایش خود استفاده می‌کند که نشان دهنده ارتقای سطح توانمندی‌های استراتژیک و میزان بازدارندگی این نیرو در مقابله با هر تهدیدی خارجی است.

/ 0 نظر / 3 بازدید