متکی بسته پیشنهادی را به نمایندگان سیاسی 1+5 تحویل داد

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه کشورمان بعدازظهر امروز چهارشنبه بسته پیشنهادی به روز شده ایران به 1+5 را به سفرای آلمان، فرانسه، چین، روسیه، سوئیس (حافظ منافع آمریکا) و کاردار انگلیس در تهران تحویل داد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز چهارشنبه بسته پیشنهادی به روز شده جمهوری اسلامی ایران به 1+5 را در محل وزارت امور خارجه به «هربرت هونزوویتس» سفیر آلمان، «شیه شیائوین» سفیر چین، «الکساندر سادونیکوف» سفیر روسیه، «برنار پولتی» سفیر فرانسه، «لیویا لوی آگوستی» سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا و کاردار سفارت انگلستان در تهران تحویل داد.
متکی دیشب سه‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با «وتانگولا موسس» وزیر خارجه کنیا و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره زمان ارائه بسته پیشنهادی ایران به گروه 1+5 اظهار داشت: این بسته از مدتی قبل با توجه به تحولات جاری در جهان و رویدادهای مختلفی که اتفاق افتاده، به ‌روز شد و چهارشنبه تحویل 1+5 خواهد شد.
وی درباره بسته‌های دیگری که قرار است ایران به دیگر کشورها ارائه دهد نیز خاطرنشان کرد: چارچوب دیدگاهی‌ ما در این زمینه و محورهای اساسی این بسته پیشنهادی نیز در اختیار دیگر کشورها قرار خواهد گرفت.
وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه ما فرصت جدیدی را برای گفتگوها و مذاکرات جهت همکاری‌های متقابل فراهم کردیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در چارچوب این بسته پیشنهادی بتوانیم دور جدیدی از مذاکرات را ساماندهی کنیم.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید