رئیس‌جمهور تلاش کرده تیمی هماهنگ را به مجلس معرفی کند

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ارزیابی از وزرای پیشنهادی دولت دهم گفت: رئیس‌جمهور تلاش کرده تیمی هماهنگ را به مجلس معرفی کند.


حسین سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه صحن علنی امروز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به ارزیابی از جلسه امروز مجلس پرداخت و اظهار داشت: رئیس‌جمهور در تبیین برنامه‌ها و چینش کابینه تلاش شاخصه‌های خوبی را در نظر گرفته است.
وی بر همین اساس ادامه داد: اظهارات مطرح شده از سوی موافقان و مخالفان در خصوص برنامه رئیس‌جمهور فضای خوبی را بر مجلس حاکم کرد، نقدهایی که از سوی نمایندگان مخالف نسبت به توانمندی وزرا و برنامه‌های دولت صورت گرفته قابل توجه است و نمایندگان موافق نیز در تأیید برنامه‌های رئیس‌جمهور و پاسخ به منتقدان نیز به نکات خوبی اشاره کردند.
این نماینده مجلس در ادامه همچنین با اشاره به صخبت‌های مطرح شده از سوی رئیس‌جمهور ابراز داشت: هماهنگی بین وزرای پیشنهادی، سوابق و تجربه تخصصی وزرا با پست‌های معرفی شده از جمله بحث‌هایی بود که در صحبت‌های رئیس‌جمهور به آن اشاره شد.
وی همچنین تأکید کرد که رئیس‌جمهور در اظهارات پایانی و در تکمیل برنامه‌های خود مسائل مهمی را مطرح کرد.
سبحانی نیا در عین حال با بیان اینکه فضای مجلس یک فضای کارشناسی است، گفت: اگر نقدی بر برنامه‌های رئیس جمهور صورت می‌گیرد بیشتر از نظر کارشناسی است و نمایندگان قصد تخریب دولت و برنامه‌های آن را ندارند، فضای کلی مجلس کارشناسی و دلسوزانه است، رئیس‌جمهور تلاش کرده تیمی هماهنگ را به مجلس معرفی کند.
وی در پایان افزود: اعتقاد نمایندگان مجلس این است که وزرا باید قدرت اداره، برنامه‌ریزی، تسلط و اشراف بر همه کارها را در وزارتخانه‌های پیشنهادی داشته باشند و در کل تلاش نمایندگان مجلس برای روی کارآمدن کابینه قوی، هماهنگ و کارآمد است.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید