شهید ماموستا در ترویج شعائر اسلامی عقب‌نشینی نمی‌کرد

خبرگزاری فارس: معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: شهید ماموستا شیخ‌الاسلام برای ترویج شعائر اسلامی حتی یک گام از ایمان خود عقب‌نشینی نمی‌کرد.


به گزارش فارس از تالش، حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی عصر روز پنجشنبه در مراسم یادبود شهید ماموستا شیخ‌الاسلام در مسجد جامع این شهرستان گفت: شهید احیای خط سرخ شهادت و نقطه‌ای برای ترویج شعائر اسلامی است.
وی افزود: انسان باایمان اگر کشته و بار دیگر زنده شود و دوباره کشته شود، باز هم یک گام از ایمان و اعتقاداتش عقب نمی‌نشیند و از آهن هم قوی‌تر است و شهید ماموستا شیخ‌الاسلام از این زمره علما بود.
معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب ادامه داد: آهن با تمام سختی‌اش در مقابله با آتش ناگزیر است اما انسان‌های عالم، مومن و متعهد را اگر هم عده‌ای منافق و کوردل بسوزانند باز هیچ دگرگونی در عقایدشان به وجود نمی‌آید.
وی شهید شیخ الاسلام و شهید برهان عالی را دو تن از ماموستاهای مومن و متعد اهل سنت در کشور خواند و اظهار داشت: این دو شهید با اعتقاد به صحت راه امام خمینی(ره) در طول زندگی سیاسی و اعتقادی خود لحظه‌ای نوسان نداشتند و در مقابله با تهدیدها و پیشنهادهای معاندان و ضدانقلاب ایستادند.
علم‌الهدی گفت: شهادت کمال و جایگاهی رفیع در نزد خداوند است و با تلاش‌های خالصانه این دو شهید در راستای اعتلای دین مبین اسلام و دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی شهادت گوارایشان شد و همه ما در قبال شهادت این عزیزان مسئول هستیم.
وی با اشاره به کتاب‌های نوشته شده توسط شهید ماموستا شیخ‌الاسلام خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) بهره‌گیری از تمام کتاب‌های ایشان را سفارش کردند و این نشان از مجاهدت‌های شهید بزرگوار در انقلاب اسلامی و به‌ویژه دوران دفاع مقدس دارد.
علم‌الهدی از مسئولان امنیتی کشور که موفق به دستگیری قاتلان این شهید بزرگوار شده‌اند، تقدیر و تشکر کرد.
امام جمعه اهل سنت پره سر نیز در این مراسم اظهار داشت: شهادت شهید ماموستا شیخ‌الاسلام را به هموطنان شیعه و سنی باید تبریک و نیز تسلیت گفت.
حجت‌الاسلام سیدمنصور شرفی افزود: تبریک از این لحاظ که عروج این عالم بزرگوار با شهادت همراه شد و او به فوز عظیم شهادت رسید و تسلیت از این بابت که مسلمانان و جامعه اهل سنت عالمی متعهد، دلسوز و استاد حوزه و دانشگاه را از دست دادند.
فرماندار تالش نیز گفت: شهید ماموستا شیخ‌الاسلام یکی از استوانه‌های عظیم معنوی کردستان بودند و شهادت ایشان به واسطه عدم تحمل دشمنان اسلام و مسلمان در سطح منطقه به‌ ویژه کردستان بود.
خلیل بهروزی‌فر شهرستان تالش را نماد بارز وحدت بین مذاهب اسلامی شیعه و اهل سنت دانست و تصریح کرد: مردم این خطه از سرزمین اسلامی امروز در کنار علمای شیعه و سنی شهرستان بار دیگر ضمن حفظ وحدت یاد شهید ماموستا شیخ‌الاسلام را گرامی نگه داشتند.
در پایان این مراسم حاضران اعم از اهل تسنن و شیعه ضمن قرائت قرآن و نثار فاتحه به روح بلند شهید ماموستا شیخ‌الاسلام یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.
همچنین در این مراسم، سخنرانی این شهید در بعثه مقام معظم رهبری در سفر حج پخش شد.
ائمه جمعه و جماعات و جامعه روحانیون تشیع و تسنن شهرستان‌های تالش و رضوانشهر، فرماندار و روسای اداره‌ها و نهادها، شهرداران، شوراهای اسلامی شهر و روستای تالش و بیش از 2 هزار نفر از زنان و مردان شیعه و سنی و خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر حضور داشتند.
شهید ماموستا محمد‌ شیخ‌الاسلام از علمای برجسته اهل سنت و عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب، استاد حوزه و دانشگاه، نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری، 27 رمضان امسال و در حادثه‌ای تروریستی در مسجد قطب شهرستان سنندج به شهادت رسید.
در این مراسم پیام تسلیت آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام جمعه رشت به مناسبت شهادت ماموستا شیخ‌الاسلام قرائت شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید