ارسال به دوستان حداد عادل:

سکوت قوه قضائیه درباره برخی شخصیت‌ها و فرزندان آنها مردم را دچار حیرت می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس دوره هفتم مجلس شورای اسلامی گفت: سکوت و کم کاری قوه قضائیه در خصوص شایعاتی در مورد فعالیت‌های برخی از شخصیت‌ها و فرزندان‌ آنها مردم را دچار حیرت می‌کند چراکه شایعه میکروبی است که در تاریکی و ابهام رشد می‌کند.


به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم در چهارمین نطق میان‌دستور امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه آیت‌الله صادق لاریجانی تصریح کرد: با توجه به انتصاب وی فرصت تحول در این قوه پدید آمده است.
وی ادامه داد: قوه قضائیه مسئول تامین عدالت در جامعه است؛ رعایت عدالت، مقابله با ظلم و تبیعض ناروا از اولین و مهمترین انتظاراتی است که مردم از حکومت دارند.
نماینده مردم تهران با بیان اینکه مردم امنیت، آزادی و عدالت را با هم می‌خواهند، افزود: پاسداری از عدالت شرط اصلی حکمرانی خوب است اگر در یک حکومت قوه قضائیه عدل و انصاف را رعایت و به عدل حکم نکند هیچ عذری از آن پذیرفته نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم یادآور شد: هیچ حکومتی نمی‌تواند به بهانه کمبود امکانات در تامین عدل و داد قصور ورزد چرا که عدل و داد اساس مملکت‌داری است و هیچ رشته‌ای مانند عدالت نمی‌تواند مردم را با حکومت پیوند دهد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود دستگاه قضایی با ظلم و فساد مبارزه کند، تصریح کرد: دستگاهی که می‌خواهد با ظلم مبارزه کند خود باید پاک باشد چراکه با دستمال آلوده نمی‌توان آلودگی‌های دیگر را پاک کرد.
حدادعادل در توصیه‌ای به رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه باید مراقب باشد تا این قوه هرچه بیشتر پاک باشد و قضات و کارکنان پاکدامن، عزیز و محترم شمرده و خاطیان طرد و مجازات شوند و مخصوصا باید مراقبت شود که سوداگران و پول‌پرستان از حریم این قوه دور بمانند.
وی در ادامه افزود: چه جای آن است که صاحبان قدرت اقتصادی در قوه قضائیه طمع کنند و بخواهند با نفوذ در این قوه در اجرای عدالت تاثیرگذار باشند.
نماینده مردم تهران به شایعاتی در جامعه در خصوص برخی از افراد، شخصیت‌ها و فرزندان برخی از آنها اظهار شده اشاره کرد و گفت: سکوت و کم کاری قوه قضائیه در این مسائل مردم را دچار حیرت می‌کند چرا که شایعه میکروبی است که در تاریکی و ابهام رشد می‌کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: باید این قوه به موقع وارد عمل شود و با رسیدگی صحیح و عادلانه احکامی صریح و سریع صادر کند تا مردم از حیرت نجات پیدا کنند و راه را برای شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی بسته نگه دارند و علاوه بر آن هر کس نمی‌تواند به جای قوه قضائیه بنشیند و دیگران را متهم کند و حکم صادر کند نباید چنان شود که متهمان در جایی که باید محاکمه شوند، محاکمه نشوند و در جایی محاکمه بشوند که نباید محاکمه شوند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه این شایعه برای نظام و انقلاب زیان‌بار است، تصریح کرد: قوه قضائیه باید عدالت و عقلانیت را توأم با یکدیگر اعمال کند چرا که اداره دادگاه‌ها و اطلاع‌رسانی به مردم باید با مدیریت و تدبیر همراه باشد و تغییر و تبدیل احکام قضایی نباید آنچنان شتابزده و تعجب‌آور باشد که افکار عمومی در اعتبار قوه قضائیه به تردید افتد.
حداد عادل ادامه داد: بهترین تبلیغ برای قوه قضائیه تدبیر صحیح در ترسیم چهره این قوه در برابر چشمان مردم است.
وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه ریاست جدید قوه قضائیه و مدیران این قوه بتوانند عدالت را که آرمان اصلی مردم در برپایی انقلاب اسلامی بوده تأمین کنند یادآور شد: آنچه را که مقام معظم رهبری همواره از این قوه خواستار بوده‌ و در حکم انتصاب رئیس جدید این قوه یادآوری کرده‌اند باید مدنظر قرار گیرد البته از سخنان رئیس جدید این قوه در مراسم معارفه معلوم می‌شود که وی از اهمیت و حساسیت وظیفه‌ای که برعهده گرفته به خوبی آگاه است و گره‌گاه‌ها و گلوگاه‌ها را می‌شناسد.
رئیس دوره هفتم مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به نزدیکی شهادت امام علی (ع) باید توجه داشت که این امام همام سر در راه عدالت نهاد و باید همه در کمک به اجرای عدالت به قوه قضائیه و رئیس جدید آن بشتابند.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید