روز قدس روز بسیج امت اسلامی علیه اشغالگری است

خبرگزاری فارس:یک رهبر برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت که روز جهانی قدس، روز بسیج امت اسلامی علیه اشغالگری است و آینده از آن فرزندان اسلام است.


"یونس الاسطل " در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه اظهار داشت: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز جهانی قدس به منزله بسیج امت اسلامی علیه اشغالگری صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین و بوی‍ژه شهر مقدس قدس است.
وی از امت اسلامی خواست تا مسئله قدس را در کانون توجهات و اهتمام خود قرار دهند زیرا هدف از توطئه صهیونیست‌ها علیه شهر قدس و مسجد مبارک الاقصی، یهودی سازی کامل آن و پایان دادن به حضور اسلامی در این شهر است تا بتوانند مسجدالاقصی را ویران کرده و هیکل مورد ادعای خود را به جای آن برپا کنند.
"الاسطل " نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس را برای مقابله با توطئه‌ها و تهدیدات علیه قدس و مسجدالاقصی دانست و تصری کرد: تحولات جهانی نشان می‌دهد که آینده از آن فرزندان اسلام در فلسطین است لذا ما از آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس برای دعوت به ثبات، پایداری و حمایت و پشتیبانی بیشتر از مقاومت بهره می‌گیریم تا انسان و سرزمین خویش را از رجس و پلیدی اشغالگران و جنایت آنها پاک و آزاد کنیم.
وی همچنین به فعالیت‌ها و اقدامات مجلس قانونگذاری فلسطین در روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: مجلس قانونگذاری فلسطین اینگونه مناسبت‌ها را برای انجام برخی‌فعالیت‌های برجسته در راستای احیای مسائل بزرگ فلسطین و مسلمانان یا بسیج و تقویت روحیه مقاومت در برابر اشغالگری غنیمت می‌شمرد که این فعالیت‌ها به کوشش خود مجلس یا با مشارکت با نهادهای جامعه مدنی و گروه‌های مبارز فلسطینی انجام می‌گیرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید