جنجال غربی‌ها درباره وزیر پیشنهادی دفاع رای او را قوی‌تر می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جوسازی رسانه‌های غربی و صهیونیستی درباره وزیر پیشنهادی دفاع گفت که این اقدام رسانه‌های بیگانه و صهیونیست‌ها رای اعتماد به سردار وحیدی را بیشتر می‌کند.


به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی خود از وزرای پیشنهادی دولت و اینکه چه تعداد از آنان از سوی نمایندگان رای اعتماد نخواهند گرفت گفت: در این هفته مجلس به ارزیابی کابینه خواهد پرداخت و وزرای پیشنهادی با حضور در کمیسیون‌‌های مربوطه به ارائه برنامه‌هایشان می‌پردازند. از این رو نباید درباره وزرای پیشنهادی شتاب‌زده سخن گفت.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تعدادی از وزرای پیشنهادی دولت مجلس رای می‌‌آورند گفت: الان نیاز به گمانه‌زنی در این زمینه نیست چرا که نمایندگان در موقع مقتضی به رای‌گیری درباره وزرای پیشنهادی می‌پردازند اما معتقدم در مورد برخی از وزارتخانه‌های پرکار و مهم، افراد قوی‌تری می‌توانستند متحمل آن شوند.
بروجردی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی خود از وزیر پیشنهادی امور خارجه متکی گفت :وی از وزرایی است که 4 سال سابقه کار وزارت خارجه را دارد و فکر نمی‌کنم که در این زمینه مشکلی داشته باشد.
خبرنگاری از وی درباره جنجال‌سازی و دروغ‌پردازی رسانه‌های بیگانه علیه وزیر پیشنهادی دفاع پرسید که بروجردی پاسخ داد: در مورد مسئله آمیا قاضی پرونده آن اعتراف کرد که رشوه گرفته است که این نشان دهنده آن است که رسانه‌های بیگانه و صهیونیستی اقدامی تصنعی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار دادند و امروز هم صهیونیست‌ها با پرداختن به این موضوع نشان می‌دهند که بیکار ننشسته‌اند از این رو معتقدم این گونه جنجال‌سازی‌ها موجب افزایش رای سردار وحیدی به عنوان وزیر دفاع خواهد شد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رسانه‌های غربی اعلام کرده‌اند که ایران اجازه بازدید کارشناسان آژانس را از راکتور آب سنگین اراک داده است، دلیل بازدید کارشناسان آژانس از این رآکتور چه بوده اظهار داشت: آژانس اعلام می‌کرد که بازدید از این رآکتور الزامی است درحالی که ما معتقدیم الزامی در این زمینه وجود ندارد اما در این راستا با آژانس همکاری می‌کنیم همانطور که در مراحل اولیه ساخت این رآکتور هم کارشناسان آژانس حضور داشتند.
وی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران پارلمانی به تصویب یک فوریت طرح افشای نقض حقوق بشر در آمریکا که امروز در صحن علنی مجلس به تصویب رسید اشاره کرد و افزود: این طرح برای مقابله با نقض حقوق بشر در امریکا با امضای اکثریت قاطع نمایندگان به امضا رسید به دلیل نقض مکرر حقوق بشر در آمریکا و مصادیق آن همچون زندان‌های گوآنتانما و ابوغریب و نیز کمک آمریکا به رژیم صهیونیستی است.
وی تاکید کرد: بر همین اساس با اشاره به این طرح کمیته‌ای به وزارت امور خارجه و عضویت وزارت اطلاعات، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل می‌شود و این کمیته موظف است که هر 3 ماه یکبار گزارش خود را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کند.
بروجردی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص حضور نجار با توجه به صبغه نظامی‌اش بر وزارت کشور گفت: در دنیا حضور برخی از نظامی‌ها در پست‌های مهم امری متداول و معمول است از این رو آنچه مهم است این است که فرد بتواند در چارچوب شرح وظایف وزارتخانه خود عمل کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس در پایان در پاسخ به سوال دیگری درباره ادعای اخیر کروبی مبنی بر تشکیل جلسه سران قوا برای ارائه مستنداتش گفت: مجلس شورای اسلامی و کمیته بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان اخیر هنوز هم اگر کروبی مستنداتی دارد برای ارائه آن اعلام آمادگی می‌کند.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید