نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی در گفت و گو با ایرنا تبیین کردند:

ایستادگی احمدی نژاددرمقابل قدرتهای زورگو به پشتوانه آراء 25 میلیونی
جمعی از نمایندگان مجلس، فعالان و صاحب نظران سیاسی چگونگی برخورد احمدی نژاد با قدرتهای زورگو در دوره جدید را با اشاره به شرایط پیش رو تبیین کردند.

آنها با اشاره به پشتوانه رای 25میلیونی احمدی نژاد تصریح کردند: رییس دولت دهم مقتدرانه ازمواضع ایران در برابر قدرت های زورگودفاع می کند.
دکتر احمدی نژاد اخیرا تاکید کرده بود: "در دوره جدید سر قدرت های زورگو را به سقف می چسبانیم".

فعالان و صاحب نظران سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احمدی نژاد در چهار سال گذشته به خوبی توانست به در مقابل بیگانگان بایستد، تاکید کردند: با وجود پشتوانه مردمی، دشمنان نمی توانند به نظام ضربه بزنند.
گفت وگو خبرنگاران سیاسی ایرنا با جمعی از فعالان و صاحب نظران سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ذیل آمده است:


*** احمدی نژاد با پشتوانه رای میلیونی مردم در مقابل بیگانگان می ایستد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان احمدی نژاد مبنی بر اینکه "سر قدرت های زورگو را به سقف می چسبانیم" تاکید کرد:احمدی نژاد با پشتوانه رای میلیونی مردم در مقابل بیگانگان ایستاده است.
"فاطمه آلیا" با اشاره به تلاش بیگانگان مبنی بر دخالت در امور کشور ایران، گفت: تا زمانی که این مستکبران دست از دشمنی و کینه توزی برندارند ما باید سیاست شفافی در برابر آنان داشته باشیم و در برابر آنان موضع خود را حفظ کنیم.
وی با اشاره به اینکه در مقابل دشمنان باید با نهایت قدرت عمل کنیم ، افزود: ما باید از لحاظ توانایی و اقتدار به جایگاهی برسیم که دشمنان ما در موضع ضعف قرار گیرند و به خودشان اجازه ندهند که در امور ما دخالت کنند و یا بخواهند به کشور ما ضربه بزنند.
آلیا با اشاره به اینکه سیاست های دولت نهم بسیار موفق بوده است گفت: رییس جمهور ایران در مقابل بیگانگان بسیار مقتدرانه عمل کرد و هیچ گاه در برابر زورگویی های دشمنانمان کوتاه نیامد.
وی با اشاره به اینکه دخالت های بیگانگان ، خلاف کنوانسیون بین المللی و خلاف ادعاهای حقوق بشری است، اظهار داشت: این افراد به کارهایشان لعاب حقوق بشر می زنند در حالی که تمام اعمالشان خلاف کنوانسیون های بین المللی است و اعمالشان باید در مجامع بین المللی مورد بررسی قرار گیرد.


** قدرتهای زورگو را پشیمان می کنیم
عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه انگلیس آتش بیار معرکه اغتشاشات بود، گفت: باید به گونه ای با قدرت های زورگو به ویژه انگلیس و آمریکا برخورد کنیم که آنها از رفتارهای خود در راستای تحریک اغتشاش و آشوب در ایران، پشیمان شوند.
آیت الله سید احمد خاتمی تاکید کرد: منطق دین ما این است که باید با مستکبران، تکبر منشانه برخورد کرد.
وی اظهار داشت: در حوادث اخیر برخی از کشورهای استکباری و وابستگانشان نهایت پستی را به نمایش گذاشته، نه تنها رعایت قوانین دیپلماتیک را نکردند بلکه رسانه هایشان را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار گرفتند.
وی با بیان اینکه نظام ما بایستی با این کشورها آنچنان قاطع و نفوذناپذیر برخورد کند که آنها را به پیشیمانی وادارد، افزود: ایران اسلامی کشوری مستقل، سربلند و آبدیده در کوره مشکلات است و این آنها هستند که نیاز به ایران اسلامی دارند.
متکی متذکر شد که ذره ای انعطاف در برابر کشورهایی که طی این مدت علیه نظام اسلامی اقدام کرده اند سبب جری تر شدن آنها خواهد شد.
عضو مجلس خبرگان ادامه داد: بنابراین باید کاری کرد که حداقل آنها از ایران اسلامی پوزش بخواهند و تعهد دهند که دیگر رفتار خصمانه با ایران نداشته باشند.
عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نظام دیپلماسی کشورمان باید با کشور توطئه گر انگلیس برخوردی قاطع تر و کوبنده تر داشته باشد.
خاتمی تاکید کرد: مردم ما هیچگاه خاطرات تلخ دخالت های این پیر فرتوت استعمار را در رابطه با کشورمان از یاد نمی برند، و در حوادث اخیر هم دیدیم و شنیدیم که چگونه سفارت انگلیس به عنوان آتش بیار معرکه اغتشاشات عمل کرده است.
استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم تاکید کرد: از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار داریم برخوردی قاطع و مدبرانه در رابطه با این دولت استعمار گر داشته باشند.


***ایرانیان به اجنبی اجازه دخالت در امور کشور را نمی دهند
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرانیان به اجنبی اجازه دخالت در امور کشور را نمی دهند ، تاکید کرد: ملت ایران مقتدرانه در مقابل بیگانگان می ایستد .
"علی بنایی" با اشاره به اینکه کشور ایران همیشه به دلیل مسائلی خاص مورد توجه بیگانگان بوده است گفت: کشور ایران به لحاظ جغرافیای،تنوع جمعیتی، گستردگی آب و خاک و از همه مهم تر وجود انقلاب اسلامی ایران همیشه مورد توجه جهانیان بوده است.
وی تاکید کرد: مردم سالاری دینی و حفظ ارزش های انقلابی همیشه باعث این بوده که دشمنان از ایران دل خوشی نداشته باشند و می خواهند به هر وسیله از مردم ایران انتقام بگیرند.
وی با اشاره به اینکه ایرانیان هیچ گاه به اجنبی اجازه دخالت در امور کشور را نمی دهند، گفت: مردم ایران می دانند که اجنبی چشم طمع به کشور دوخته ولی هیچ گاه به آنان اجازه دخول در مسائل کشورمان را نمی دهند.
وی با تاکید بر اینکه دولت نهم در بحث مبارزه با بیگانگان و استکبار موفق عمل کرده است تاکید کرد:دولت نهم در بحث انرژی هسته ای توانست دشمنان را مایوس کند.
وی با اشاره به اینکه در انتخابات اخیر دشمنان تلاش کردند بار دیگر به نظام ضربه وارد کنند اظهار داشت: دشمنان در این انتخابات بیکار ننشستند و در همه حال تلاش کردند پایه های انقلاب را سست کنند ولی هیچ گاه موفق نشدند.


** موضوع انرژی صلح آمیز هسته ای، نمونه واقعی عقب نشینی دشمن
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی راه برخورد با دشمنان نظام را رسیدگی به مطالبات مردم دانست.
نیره اخوان بیطرف در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سخنان رییس جمهوری در برخورد با زورگویان اظهار داشت: اگر مسئولان به مطالبات مردم رسیدگی بکنند عرصه را برای دشمنان زورگوی نظام تنگ تر می کنند چون دشمنان نظام از مطالبات مردم بهره برداری سیاسی می کنند.
اخوان اطلاع رسانی شفاف برای مردم را یکی دیگر از راه‌های برخورد با معاندین دانست و گفت: اگر کارها و اقدامات دولت برای مردم خوب اطلاع رسانی و شفاف سازی بشود دیگر مخالفان نظام چیزی برای گفتن در رسانه های خود نخواهند داشت.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی موضوع انرژی صلح آمیز هسته ای را نمونه واقعی عقب نشینی دشمن دانست و آن را نتیجه اطلاع رسانی شفاف برای مردم خواند و گفت: مردم پشتیبان دولت بودن در بحث پیگیری انرژی هسته ای را وظیفه خود می دانستند.
این نماینده مجلس محاکمه متهمان آشوب های اخیر و ارتباط آنها با دشمنان نظام را نمونه بارز دخالت مخالفان نظام دانست و تاکید کرد باید مردم در جریان این اعترافات باشند.


**احمدی نژاد مقتدرانه ازمواضع ایران در برابر قدرت های زورگو دفاع می کند
دبیر سیاسی جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: ایران با قدرت های زورگو برخورد می کند.
"محمد علی شایسته نیا" در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: قدرت های سلطه گر و زورگو از ویژگی های ذاتی شان تجاوز به حقوق دیگران و زیاده خواهی در روابط دو جانبه و چند جانبه در عرصه های بین المللی است.
وی با اشاره به اینکه ما نمی توانیم این قدرت ها را صرفا با توصیه از مسیر باز داریم گفت: ما باید صلابت خود را به این قدرت های زورگو نشان دهیم ، نشان دادن صلابت در پناه اتحاد ملی و انسجام اقشار مختلف جامعه و آگاهی و روشن بینی مردم و حضور به موقع در صحنه ها در جهت دفاع از منافع ملی خودمان است.
دبیر سیاسی جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: در این صورت تجربه نشان داده که این‌گونه قدرت ها علی‌رغم میل باطنی خود تحت تاثیر اقتدار ملی ما ناچار به عقب نشینی از خواسته های پوچ خود می شوند و در حقیقت انسجام ملی موجب بازدارندگی زیاده طلبان از خواسته‌هایشان است.
وی با اشاره به اینکه احمدی نژاد به خوبی در برابر زورگویان ایستاده است گفت: خوشبختانه دولت نهم و در امتداد آن دولت دهم مواضع خارجی خود را بر دو پایه تعامل و گفت و گوی مبتنی بر احترام متقابل و حفظ حقوق ملی، قاطعیت و ایستادگی در برابر فشارها قرار داده است.
شایسته نیا با اشاره به اینکه رای 24 میلیونی مردم به دکتر احمدی نژاد پشتوانه قوی دولت دهم است گفت: مردم با رای خود نشان دادند که خواهان ادامه روند سیاست های خارجی دولت هستند.
وی گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات و رای به احمدی نژاد به بیگانگان این پیام را داده است که ایران و ایرانی هیچ گاه تحت تاثیر تهدید یا فریب کاری آنان قرار نمی گیرد.
شایسته نیا اظهار داشت: تنها راهی که آنان پیش رو دارند این است که با درک درست از ظرفیت های ایران، روابط عادلانه را در برنامه هایشان قرار دهند.


** احمدی نژاد دست قدرت های زورگو را از ایران دور نگه داشته است
دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: احمدی نژاد دست قدرت های زورگو را از ایران دور نگه داشته است.
"حبیب الله بوربور" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه دولت دهم به خوبی توانسته در مقابل دولت های استکباری و زورگوی دنیا بایستد تاکید کرد: احمدی نژاد در راستای اعتقاداتش گام بر داشته است و او به خوبی توانسته در مقابل بیگانگان بایستد و از حقوق مظلومان دفاع کند.
وی با اشاره به اینکه دخالت های بیگانگان در امور داخلی ایران بی پاسخ نخواهد ماند، گفت: ایرانیان در برابر سران استکبار می ایستند و به آنان اجازه نمی دهند که در امورشان دخالت کنند،این مستکبرین بدانند که اقدامات استکبارطلبانه آنان بی پاسخ نمی ماند و ملت ایران پاسخ دخالت های آنان را می دهند.
بوربور تاکید کرد: تا قبل ازاحمدی نژاد ما نسبت به خارجی ها درموضع انفعال قرار داشتیم تابع غربی ها بودیم و هر کاری که آنان می خواستند انجام می دادیم.
وی اظهار داشت:حضور دکتر احمدی نژاد توانست بسیاری از مشکلات را حل کند و اقتدار را دوباره به ایران بازگرداند.

***زمان برخورد با لانه جاسوسی انگلیس فرا رسیده است
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: باید در مقابل اقدامات شفاف و روشن کشورهای اروپایی همچون انگلیس و لانه جاسوسی این کشور در میهن اسلامی همان‌گونه که با لانه جاسوسی آمریکا برخورد کردیم، رفتار شود.
حمیدرضا ترقی" افزود: به ویژه اکنون که همه اسناد، دلالت بر دخالت انگلیس در مسایل داخلی کشورمان دارد و با توجه به اعترافات انجام شده، این کشورها به عنوان دشمنی که در حال جنگ با ما هستند، به شمار می روند.
وی اظهار داشت: اکنون قدرت های زورگو پس از تلاش های گذشته خود، مجددا به دنبال طرح جنبش نرم هستند و در صدد بودند از طریق فضای باز سیاسی که برای انتخابات در کشور پدید آمد، کپی انقلاب نرم کشورهای آسیای میانه را در ایران دنبال کنند.
وی با بیان اینکه این پنجمین روش استکبار جهانی علیه براندازی جمهوری اسلامی است، روش های دیگر را شامل جنگ، تحریم و ...دانست.
ترقی با تاکید بر اینکه خوشبختانه ما طی سی سال گذشته چند سلاح برنده در برابر اقدامات مستکبرین داشتیم، گفت: رهبری نظام و محوریت رهبری در مقابله با توطئه های بین المللی، وحدت ملی، هوشیاری و آگاهی ملی نسبت به تحرکات دشمن، حفظ روحیه استکبارستیزی در مردم، پایبندی مردم به آرمان های اسلام، امام و انقلاب از جمله این موارد است که تاکنون توانسته همه این توطئه ها را در شکل های مختلف خنثی کند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: امروز در برابر این توطئه جدیدی که اثبات شد، بیگانگان طمع نفوذ در داخل کشور ما را پیدا کردند و می خواهند از طریق سفارتخانه هایشان دست به این اقدام بزنند چند نکته را باید مد نظر داشته باشیم.
ترقی ادامه داد: نکته مهم این است که جریان های سیاسی داخل کشور که می خواهند با تکیه بر قدرت های خارجی به قدرت برسند و راه به قدرت رسیدن را از طریق دریافت کمک و حمایت بیگانگان می دانند، نه تنها برای به دست گرفتن قدرت مشروعیت ندارند بلکه خائن به استقلال کشور هستند و باید با آنان برخورد قانونی و جدی صورت بگیرد.
وی اظهار داشت: دخالت کشورها در مسایل داخلی سایر کشورها، به ویژه زمانی که مبتنی بر توسعه هژمونی و سواستفاده از منابع کشور مورد نظر باشد بر خلاف قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد است.
ترقی تصریح کرد: اقداماتی که در کشورهای آسیای میانه توسط آمریکایی ها در طی سال های گذشته و در راستای انقلاب رنگین انجام شد، به ظاهر روندی دموکراسی داشت اما در واقع کودتای وابسته به بیگانه بود که برای تغییر ساختار قدرت در آن کشورها به نفع و در جهت تامین منافع منطقه ای امریکا صورت گرفت.
به گفته وی، در مورد ایران نیز امریکا و انگلیس بدین سمت رفته و این روش را در پیش گرفتند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: قدرت های زورگو در طی 30 سال گذشته از روش های گوناگون برای سلطه مجدد خود بر کشورمان استفاده کردند که از آن جمله می توان به حمله نظامی، کودتای نظامی و ایجاد جنگ داخلی توسط گروه های مخالف نظام به منظور تجزیه کشور اشاره کرد.
این فعال سیاسی با یادآوری اینکه پس از این مساله شاهد تلاش گسترده برای براندازی نرم بودیم، گفت: قدرت های زورگو از طریق مطبوعات در دوران اصلاحات به دنبال براندازی نرم بودند و روزنامه های زنجیره ای و مطبوعات وابسته به غرب، با گرفتن پول و امکانات از غرب در مسیر براندازی نرم عمل کردند و البته مقام معظم رهبری با این جریان برانداز برخورد کردند.

**دولت در مقابل زورگویان می ایستد
مسئول گروه حقوقی مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) تاکید کرد: سفیر انگلستان به عنوان عنصر نامطلوب باید از کشور اخزاج شود.

"عطاءالله بیگدلی" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اعترافات رسام تحلیلگر انگلیسی در رابطه با نقش سفارتخانه انگلیس در آشوب های اخیر، تاکید کرد: از لحاظ اصولی هم کاملا قطعی است که این کشورها از ابتدا تلاش کردند در امور ایران دخالت و موضع گیری کردند.
وی اظهار داشت: این کشورها به صورت رسمی جاسوس می فرستند، نسبت به وقایع ایران واکنش نشان می دهند و در امور داخلی دخالت می کنند این بدان علت است که آنان با انقلاب ما مشکل دارند و می خواهند انقلاب ما را نابود کنند.
بیگدلی با اشاره با اشاره به سخنان دکتر احمدی نژاد در خصوص اینکه "سر قدرت های زورگو را به سقف می چسبانیم"، گفت: این کشورها بدانند ما در مقابل آنان می ایستیم و به آنان اجازه نمی دهیم که انقلابی را که ما به زحمت بدست آورده ایم را از ما بگیرند.
این کارشناس حقوقی با اشاره به اینکه منافع دینی و انقلابی ما بر تمام منافع دیگر رجحان دارد، گفت: حفظ ارزش های دینی ، عزت و استقلال کشور باید در همه حال حفظ شود؛ همه باید بدانند که منافع ملی ایران با آرمان های انقلاب گره خورده است.
وی افزود: تجربه نشان داده که کشورهای غربی نیز به این مساله واقف هستند که ایرانیان در همه حال پیگیر منافع انقلابی خود هستند.
بیگدلی با اشاره به اینکه احمدی نژاد به خوبی توانسته در مقابل بیگانگان بایستد اظهار داشت: احمدی نژاد عملکرد خوبی از خود نشان داده و به خوبی توانسته در مقابل زورگویان متجاوز بایستد.
مسئول گروه حقوقی مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) تاکید کرد:سفیر انگلستان باید به عنوان عنصر نامطلوب اخراج شود زیرا این سفارت خانه به همراه سفارت خانه های فرانسه و استرالیا در اغتشاشات اخیر دست داشته اند.

/ 0 نظر / 3 بازدید