ریس با قرار وثیقه 300 میلیون تومانی آزاد شده است

خبرگزاری فارس: دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: کلوتید ‌ریس تبعه کشور فرانسه با تودیع 300 میلیون تومان قرار وثیقه توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب آزاد شده است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، قاضی سعید مرتضوی دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز دوشنبه در حاشیه برگزاری مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر نحوه آزادی کلوتید‌ریس تبعه کشور فرانسه گفت: این تبعه فرانسوی با تودیع 300 میلیون تومان قرار وثیقه توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب آزاد شده است البته تحقیقات در مورد وی نیز به اتمام رسیده بود.
وی افزود: آخرین دفاعیات از ریس گرفته شده بود سپس قرار تأمین وی را که قبلا بازداشت موقت بوده به وثیقه تبدیل کرده‌اند و لذا به دلیل اینکه وثیقه را تودیع کردند این تبعه فرانسوی آزاد شد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد: این تبعه فرانسوی نمی‌تواند از کشور خارج شود.
مرتضوی در خصوص شرکت انبوه‌سازان شفق و نگین‌غرب هم اظهار داشت: با توجه به اینکه این شرکت‌ها 11 هزار نفر شاکی دارد لذا اموال آنها را گرفته و حیف و میل کردند به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور در بخش مسکن کیفر خواست برای آنها صادر کردیم و برای آنها نیز درخواست صدور حکم اعدام شده است.
وی گفت که پرونده آنها نیز به شعبه 19 دادگاه انقلاب اسلامی برای رسیدگی و صدور رأی ارسال شده است.
دادستان تهران ادامه داد: هشت نفر از کسانی که مرتبط با این پرونده بودند نیز هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برند ولی فردی که عامل اصلی در این خصوص بوده شخصی به نام غلامحسین فروغی است و بقیه زیرمجموعه وی هستند.
مرتضوی در خصوص حضور خود در کابینه دهم و تصدی وزارت دادگستری تصریح کرد: ما سرباز نظام هستیم و هر سنگری که مسوولین تعیین کنند امیدواریم که توفیق خدمت در آن سنگر را داشته باشیم.
وی در پایان در خصوص توبیخ روزنامه اعتماد ملی اظهار داشت: در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
انتهای پیام/ی

/ 0 نظر / 3 بازدید