محمود عباس شایستگی رهبری ملت فلسطین را ندارد

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل فلسطین مقیم لبنان با انتقاد از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: محمود عباس به هیچ وجه نمی‌تواند ملت فلسطین را رهبری کند و او ثابت کرده است که حتی توانایی اداره روند گفت‌وگوهای به اصطلاح صلح را ندارد.


"محمد علی ولید " در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس درباره عقب‌نشینی محمود عباس از مواضع خود در خصوص ممانعت از ارسال گزارش گلدستون به دادگاه بین‌المللی حقوق بشر گفت: ممانعت رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از ارسال گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره غزه به دادگاه حقوق بشر، بزرگ‌ترین اشتباه "ابومازن " بود.
وی افزود: پیشتر محمود عباس از نقش‌آفرینی در چارچوب مقاومت خارج شد و در مسیر دیگری یعنی روند سازش با رژیم صیهونیستی گام برداشت. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این زمینه نیز نتوانست کاری انجام دهد و مطیع اشغالگران شد و بطوری که هم اکنون گوش به فرمان آنان است.
کارشناس مسائل فلسطین مقیم بیروت تصریح کرد: محمود عباس به هیچ وجه نمی‌تواند ملت فلسطین را رهبری کند و او ثابت کرده است که حتی توانایی اداره روند گفت‌وگوهای به اصطلاح صلح را ندارد و اکنون ثابت شده که این مذاکرات بیهوده است و محمود عباس تحت تسلط صهیونیست‌هاست. بنابراین، هیچ گزینه‌ای در برابر ملت و گروه‌های مقاومت فلسطینی وجود ندارد جز اینکه با طرح ملی جدید، فلسطین را از دست محمود عباس و نخست‌وزیر انتصابی‌اش نجات دهند.
محمد علی ولید در پاسخ به این سوال که آیا فلسطینی‌ها می‌توانند گزارش گلدستون را به زودی در مجامع بین‌المللی مطرح کنند، گفت:‌به نظر می‌رسد فلسطینی‌ها با مشکلاتی در این زمینه مواجه باشند. چرا که بیشتر اعضای دائمی شورای امنیت طرفدار رژیم صهیونیستی هستند.به هر حال گزارش گلدستون برای اولین بار به طور رسمی نژادپرستی رژیم صهیونیستی را ثابت کرد و وظیفه امت اسلامی است، غیرقانونی بودن این رژیم را برملا کند.
وی در ارتباط با تجاوزات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی گفت: وظیفه دفاع از مسجدالاقصی تنهای محدود به فلسطینیان نمی‌شود بلکه باید تمام مسلمانان برای جلوگیری از این تجاوزات به پا خیزند.
ولید تصریح کرد: از زمانی که صهیونیست‌ها تجاوزات خود را به مسجدالاقصی شروع کردند این تظاهرات و محکومیت از سوی مسلمانان همواره ادامه داشته و این نشان می‌دهد که مسلمانان برای دفاع از مسجدالاقصی متحد هستند.
این کارشناس فلسطین با اشاره به دعوت "یوسف قرضاوی " رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان برای دفاع از مسجدالاقصی گفت: ما باید از هر گونه فراخوانی برای حمایت از قدس پاسخ مثبت بدهیم. چرا که یهودی سازی مسجدالاقصی خطر زیادی را متوجه امت اسلامی می‌کند. لذا امت اسلامی باید در خصوص مسائل قدس حساس و هوشیار باشند.

/ 0 نظر / 3 بازدید