خانه احزاب مشروعیت خود را از دست داده است

خبرگزاری فارس: دبیر کل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار گفت: خانه احزاب با حزب های دارای تعداد عضو کمتر از انگشتان دو دست، مشروعیت قانونی خود را از دست داده است.


احمد کریمی با اشاره به نشست پنج شنبه گذشته خانه احزاب در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس افزود: اظهار داشت: 70 درصد احزاب عضو کمتر از انگشتان دو دست عضو دارند و حتی فاقد دفتر می‌باشند.
وی گفت: اینها در خانه احزاب یک رای دارند، احزاب با سابقه بیش از 40 سال که در سراسر کشور دفتر و عضو فعال دارند هم یک رای دارند. طبیعی است انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب نمی‌تواند مشروعیت قانونی داشته باشد.
وی با اشاره به برخی از احزاب یاد شده گفت: در جریان انتخابات اخیر برخی از همین احزاب با اخذ فرمان از واشنگتن و لندن و رژیم صهیونیستی رو در روی مردم و نظام ایستادند و رای اکثریت را نادیده گرفتند.
وی افزود: متاسفانه برخی از همین‌ها دست در دست منافقین و سلطنت طلب‌ها با ساماندهی جنبش به اصطلاح سبز به نوکری اجانب افتخار کردند و در روز قدس رو در روی آرمان امام و نظام قرار گرفتند. طبیعی است که اینها مشروعیت خود را از دست داده‌اند.
وی گفت: در چند انتخابات اخیر برخی از همین احزاب شانس خود را در مورد مقبولیت آزمایش کردند حتی یک درصد هم در میان مردم اعتبار ندارند. آن وقت چگونه می‌توانند 70 درصد آرا را در خانه احزاب به خود اختصاص دهند!
وی با اشاره به منشور وفاق احزاب و گروه‌های سیاسی مصوب 25 تیرماه 83 در مجمع عمومی فوق‌العاده خانه احزاب گفت: بر اساس تصویب منشور وفاق، احزاب متعهد شده بودند که التزام به نظام و قانون اساسی و ولایت فقیه داشته باشند و اجازه ندهند اجانب در سرنوشت کشور دخالت کنند و روی نتایج انتخابات اثر گذار باشند.
اما متاسفانه دیدیم برخی احزاب در انتخابات دهم ریاست جمهوری به سلطه خارجی و نوکری اجانب تن داتدند و عملا آنها را دعوت به دخالت در امور داخلی ایران کردند. بنابراین آنها مشروعیت خود را از نظر مردم و نظام از دست داده‌آند و نمی‌توانند در مجموعه‌ای به نام خانه احزاب لانه کنند و به سیاست‌های ضد مردمی خود ادامه دهند.

/ 0 نظر / 3 بازدید