عضو هیات رییسه مجلس: غربی ها بدون پیش شرط حاضر به مذاکره شدند

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که غربی ها همواره پیش شرط تعلیق را برای مذاکره با ایران مطرح می کردند، گفت: آنان پس از دو سال پایداری ملت و دولت بدون پیش شرط حاضر به مذاکره با ایران شدند.

محمدرضا میرتاج الدینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، مذاکرات ژنو را مهم ترین مذاکرات ایران و گروه 1+5 ارزیابی کرد که در خصوص مساله هسته ای انجام شده است.
وی دومین موفقیت و پیروزی ایران در این دور از مذاکرات را مذاکره با مبنا و محور بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی بیان و خاطرنشان کرد: به رغم کارشکنی برخی اعضای گروه 1+5، آنها در نهایت پای میز مذاکره نشستند و درباره مسایل مهم از جمله مساله هسته ای و موضوعات دیگر جهانی به مذاکره پرداختند.
نماینده مردم تبریز ، بزرگترین دستاورد مذاکرات ژنو را توافق برای ادامه این مذاکرات دانست و گفت: همه به این گزینه نزدیک شده اند که موضوع فقط از طریق قانون و در چارچوب قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی به سرانجام می رسد.
وی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران فشارهای غیر قانونی را نمی پذیرد و در مقابل آنها می ایستد.
عضو هیات رییسه مجلس گفت: این که طرف های مذاکره کننده، گفت وگو ها را سازنده ارزیابی کرده اند نشانگر پیشرفت در شنیدن نقطه نظرات یکدیگر است.
وی موفقیت ایران در مذاکرات ژنو را نتیجه استقامت ملت،عقب نشینی نکردن و عمل به تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: هیچ یک از گروه های سیاسی در بحث هسته ای با هم اختلاف نظر ندارند.
میرتاج الدینی افزود: همه افراد و گروه های سیاسی از استحکام مذاکرات و حضور مقتدرانه ایران در مذاکرات ژنو استقبال کرده اند.
وی بخش عمده این موفقیت را مربوط به عملکرد کسانی دانست که در صف مقدم هستند و با الهام از روحیه مقاومت و استحکام ملت ایران بر سر میز مذاکره می نشینند.
این نماینده مجلس گفت: اگر تیم مذاکره کننده قوی، مقتدر و با شهامت و استحکام روحی نباشد نمی تواند ملت ایران را به شایستگی نمایندگی کند.
وی اظهار داشت: تیم مذاکره کننده ایران از روحیه شهامت، اقتدار و عزت مندی توام با تدبیر و آگاهی به فنون مذاکره برخوردار است.
میرتاج الدینی همچنین به پیروزی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری دهم و پیروزی مجدد پس از انتخابات اشاره کرد و گفت: غربی ها پذیرفته اند نظام جمهوری اسلامی مستحکم است و این شجره قوی با این بادها نمی لرزد.
وی با اشاره به چرخش مواضع غربی ها نسبت به مسایل ایران خاطرنشان کرد: آنان به جایی رسیدند که دریافته اند با یک دولت و نظام تثبیت شده و قوی روبرو هستند.
دو دور مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و شش کشور روز گذشته در ژنو برگزار شد و مذاکرات بعدی اوایل آبان ماه (پایان ماه اکتبر) انجام خواهد شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید