در دیدار ضرغامی با رهبر انقلاب چه گذشت؟

رییس سازمان صدا و سیما در یادداشتی با اشاره به دیدار روز سه شنبه هفته گذشته خود با رهبر معظم انقلاب نوشت: نتیجه این که انتظار و توقع معظم له از ما مدیران، هنرمندان و برنامه‌سازان دستگاه عظیم فرهنگی در سراسر کشور به مراتب فراتر از مرزهایی است که امروز وجود دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از شماره امروز روزنامه جام‌جم عزت الله ضرغامی در این یادداشت با عنوان "دیدار سه شنبه" نوشت:
فرصت دیدار دیگری با رهبر فرزانه دست داد تا فارغ از هیاهو و جنجال‌های معمول در رسانه‌ها و در فضایی بسیار صمیمی، گرم و مشحون از محبت و عاطفه پدر - فرزندی، لایه‌های عمیق‌تر بعضی امور مبتلا‌به جامعه و رسانه بررسی شود.
مثل همیشه نگاه عمیق و کارشناسانه ایشان به موضوعات جدی تربیتی و دینی فرصت مغتنمی فراهم آورد تا زوایای پنهان بعضی آسیب‌های موجود در تولیدات رسانه، پرتوافکنی شده و مسیر برای ادامه راه هموارتر شود. رهنمودها صرفا مبتنی بر آسیب‌شناسی و یا ترسیم مسیر صحیح حرکت رسانه نبود بلکه با نگاه هنرمندانه و زمان‌شناسی هوشمندانه در طرح بعضی روش‌ها و نهایتا خلق فرصت‌های جدید، افق تازه و امیدبخشی برای حاکمیت گسترده‌تر روح پیام الهی و انسانی در تولیدات رسانه ملی فراهم نمود.
تحول در برنامه‌های معرفتی و ضرورت طرح غیرمستقیم، جذاب و تاثیرگذار آموزه‌های دینی به جای بعضی برنامه‌های مستقیم، نگاه صحیح و ظریف به خانواده و الگوسازی موثر برای آحاد جامعه، توجه به هدایت و ارتقاء رفتار مردم به جای دنباله‌روی از بعضی روابط ناسالم نهادینه شده، گذار از نگاه سطحی در طرح موضوعات به پردازش عالمانه و توجه عمیق برای تاثیرگذاری درازمدت در همه ساختارها، مراقبت و پاسداشت حریم مقدس زن در جامعه، آنگونه که شایسته مقام زن مسلمان است و تربیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد، از جمله مواردی بود که درباره آنها بحث و بررسی شد.
اشراف کامل رهبری به عملکرد سازمان و بیان دقیق و همه‌جانبه نقاط قوت و خدمات ارزشمند همکاران رسانه ملی در تمامی بخش‌ها؛ اینجانب را از بیان گزارش جامع عملکرد 5 ساله بی‌نیاز کرد.
جان این دیدار تاکید بر این واقعیت بود که «خودت باش!» چراکه وقتی از منظر اعتقادی خودت و نه جایگاه مدیریتی صرف به عملکرد رسانه نگاه می‌کنی، همان هستی که از تو توقع دارم و مواظبت کن تا فضاسازی‌های همیشگی و سطحی شما را از این طریق صحیح باز ندارد.
نتیجه این که انتظار و توقع معظم له از ما مدیران، هنرمندان و برنامه‌سازان چه در درون خانواده صدا و سیما و چه در جامعه بزرگ همکاران این دستگاه عظیم فرهنگی در سراسر کشور به مراتب فراتر از مرزهایی است که امروز وجود دارد.
این خواسته و مطالبه حق است و انتظار عمومی هم آن است که سیما و صدایی که مزین به نام مقدس جمهوری اسلامی است، آن گونه باشد که رهبر فرزانه می‌خواهند.
از تمامی هنرمندان، کارشناسان، منتقدان و صاحبان فکر و قلم می‌خواهم تا در این مسیر صعب و پیچیده دوستان و همراهان خود را یاری کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید