خروجی اخبار بی.بی.سی در انتخابات ایران شبیه نمایش بود

خبرگزاری فارس: «جان سوترلین» استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا گفت: خروجی اخبار بی.بی.سی در انتخابات ایران بسیار شبیه به یک نمایش بود.


«جان سوترلین» استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاست خارجی فارس در خصوص انتخابات ایران، گفت: موضوعی که در روند پس از انتخابات از نظرها دورمانده است، این که در حقیقت پیروزی دکتر احمدی‌نژاد مورد بحث قرار نگرفت.
این کارشناس مسائل بین‌الملل در رابطه با نقش کشورها و رسانه‌های غربی در حوادث اخیر بعد از انتخابات ایران گفت: تفکیک این موضوعات دشوار است، رئیس جمهور احمدی‌نژاد بعد از آنکه شورای نگهبان نتایج انتخابات را تایید کرد، اعلام نمود: «تبانی و توطئه دشمن برای ایجاد یک انقلاب رنگی شکست خورده است» اما متاسفانه رسانه‌های غربی و به ویژه بی.بی.سی هیچ توجهی یا کمکی به کسانی که در ایران پیامدها و روندهای انتخابات را به چالش کشیدند، نکردند بنابراین به نظر می‌رسد خروجی اخبار بی.بی.سی در انتخابات ایران بسیار شبیه به یک نمایش بود.
سوترلین در پاسخ به این پرسش که پیام مشارکت 85 درصدی مردم ایران در انتخابات چه بود، اظهار داشت: مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات به عنوان یک مدل باقی می‌ماند.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید