رئیس‌جمهور:

دولت دهم به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به طور کامل عمل خواهد کرد

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیات دولت تصریح کرد: دولت دهم توصیه‌های معظم له را به طور کامل مورد توجه و عمل قرار خواهد داد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست‌جمهوری، محمود احمدی نژاد صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات دولت به توصیه های مقام معظم رهبری در تدوین الگوی اسلامی – ایرانی اشاره کرد و بهترین الگوی چنین جامعه ای را جامعه مهدوی دانست و اظهار داشت: با هدف گذاری در الگوی اسلامی – ایرانی و تدوین ویژگی های آن می توان به این جامعه نورانی دست یافت.
رئیس جمهور همچنین با تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) گفت: امیر المومنین علی(ع) نقطه اوج کمال انسانی و جلوه کامل خدای متعال است . بعد از پیامبر گرامی اسلام (ص) تنها راه شناخت خدا و تبعیت از هدایت الهی ، امیر المومنین علی (ع) می باشد.
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی باید شیوه زمامداری امیر المومنین علی(ع) را شناخته و به آن عمل کنند، تصریح کرد: امام علی (ع)تجلی عدالت ، معنویت و بهترین الگوی زمامداری است و بسیار عجیب است که بعضی از مدعیان دوستی امیر المومنین (ع) استفاده از شیوه آن امام عزیز را در حکومتداری زشت می شمارند.
رییس جمهور گفت: امام علی (ع) هرگز حکومت شام را به رسمیت نشناخت و هرگز حزب، قدرت و ثروت و تن پروری و پرگویِ کم کار را تحمل نکرد. ایشان خدمت به یک مستضعف و نشستن کنار یتیمان را به معاشرت با مرفهین بی درد ترجیح می دادند. بیت المال را گرامی می داشتند و ستادن حق مظلوم و ایستادن در مقابل ظالمان را به عنوان اصلی که تخطی از آن مطلقاً جایز نیست ، معرفی کردند.
احمدی نژاد خاطر نشان کرد: امیر المومنین علی (ع) عدالت را ابتدا از خود و نزدیکانش شروع کردند و در این راه حتی برادر و دختر خود را شماتت می نمودند.
رییس جمهور با اشاره به نهراسیدن مولای متقیان علی (ع) از هیاهو و جنگ تبلیغاتی گفت: علی (ع) در آیین حکومتداری خود از اینکه فرمان خدا را اجرا کنند هیچ وقت شرمنده نبود و حق را با آدم ها نسنجید.البته این راه نیازمند تحمل و محتاج ایستادگی است.
احمدی نژاد ایمان، عدالت، شجاعت، رأفت و مهربانی، عشق به آحاد مردم و خدمتگزاری، پاکی و پاکدستی و زهد و تقوا را از ظرفیت های وجودی امیر المومنین علی(ع) برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با استفاده از برکات ماه مبارک رمضان و به خصوص لیالی قدر توفیق درک این ظرفیت های بزرگ و حمل امانت الهی نصیب همگان شود.
در جریان این جلسه تعدادی از پیشنهادات دستگاه های اجرایی پس از بررسی به تصویب رسید و ابعاد دیگری از احکام برنامه پنجم توسعه (پیشرفت و عدالت) مورد رسیدگی قرار گرفت.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید