نگرانی سلطنت طلب ها از افول آشوبگری و بی اثر شدن نقش موسوی و کروبی

یک ضد انقلاب سلطنت طلب، آینده جریان آشوب طلب را نگران کننده و رو به افول توصیف کرد. مهرانگیز کار(همسر سیامک پورزند) که سال 80 برای فرار از حکم دادگاه، از کشور خارج شد می گوید «آینده جنبش پس از 3 ماه، نگران کننده است».
وی در گفت وگو با رادیو زمانه اظهار داشت: آن انگیزه سیاسی پس از انتخابات الان دیگر کارایی ندارد.
این مسافر کنفرانس برلین با اشاره به آشفتگی در هدایت آشوبگران گفت: دو شخصیت به میدان آمدند و در اجتماعات حاضر شدند. حالا هرچند خیلی ها به برخی از حرف های مثلا آقای موسوی ایراد و انتقاد دارند ولی شکلی از رهبری در این رویداد وجود داشته است. اما با وقایعی که اتفاق افتاده خواهیم دید که این شکل رهبری به مرور زمان خود به خود یا با دستگیری آقای کروبی و موسوی کمرنگ تر می شود یا خیر. در هر حال به نظر می رسد این رهبری کمرنگ می شود.
این عنصر سلطنت طلب که در اوج آشوب ها به روحیه بخشی آشوبگران مشغول بود، با تحریک موسوی و کروبی به ادامه آشوبگری افزود: علت کمرنگ شدن این است که این رهبری خیلی روی نتیجه آرا متمرکز بود. یعنی هیچ کدام از این دو شخصیت بحث دیگری را مطرح نکردند. به نتیجه آرا اعتراض داشتند و انگیزه دیگری مطرح نبود. حالا هم اگر خیلی بین حضور دوباره مردم در صحنه فاصله بیفتد، دیگر این مرحله از رهبری پشت سر گذاشته شده است و اگر امیدوارانه بخواهیم نگاه کنیم باید منتظر باشیم رهبری جدید وارد ماجرا شود. اما چون انگیزه رأی کمرنگ شده یا از بین رفته، گمان می کنم وضعیت از حیث دوام اعتراض ها مخاطره آمیز است.
مهرانگیز کار درباره تجمعات ضد انقلاب مقیم خارج هم گفت: آنها نقش خوبی ایفا کرده اند برای این که نوعی از همبستگی را نشان دادند، هرچند که این همبستگی، ظاهری و بسیار شکننده بود.
گفتنی است جریان ضد انقلاب با القای گسترده و سازمان یافته تقلب تلاش کرد در میان ملت که افتخار حضور 85 درصدی را رقم زده بود، صف بندی و تقابل ایجاد کند اما بتدریج با روشن شدن حقایق، جریان آشوب طلب به انزوای کامل رسید. این جریان اکنون در تلاش گسترده، برای بهانه تراشی است هرچند که دست آنها نزد ملت رو شده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید