رزمایش موشکی ایران موضع تهران در مذاکرات آینده را تقویت می‌کند

خبرگزاری فارس: رزمایش موشکی و پرتاب موفقیت‌آمیز موشک "شهاب 3 " بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های تلویزیونی عرب زبان داشت و این شبکه‌ها تاکید کردند که این رزمایش، موضع ایران را در مذاکرات آینده با غرب تقویت می‌کند.


به گزارش فارس، شبکه تلویزیونی "العربیه " در گزارشی با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز موشک شهاب 3 تصریح کرد: کارشناسان نظامی معتقدند این موشک توان هدف قرار دادن اسرائیل و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه را دارد.
العربیه به نقل از شبکه تلویزیونی "پرس تی‌وی " با اشاره به تکنولوژی مدرن بکار رفته در این موشک زمین به زمین اعلام کرد: این موشک بردی در حدود 1300 تا 2000 کیلومتر دارد.
شبکه عرب زبان "روسیا الیوم " نیز با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز موشک شهاب 3 گزارش داد: این آزمایش موشکی پس از آزمایش‌های موفقیت آمیز موشک‌های کوتاه برد و میان برد در روز گذشته صورت گرفت.
روسیا الیوم با اشاره به اینکه این آزمایش موشکی پاسخی از سوی تهران در مواجه با زیاده‌خواهی غرب در موضوع هسته‌ای جمهوری اسلامی است، افزود: موشک‌های ایران توان هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه و تهدید منافع این کشور در منطقه را دارد.
این شبکه در ادامه با اشاره به نگرانی رژیم صهیونیستی از این آزمایش‌ها تصریح کرد: این رزمایش موضع ایران را در مذاکرات آینده تقویت می‌کند.
روسیا الیوم با اشاره به بی‌فایده بودن حمله نظامی به ایران‌ افزود: رزمایش موشکی ایران پاسخی به پیام آمریکا در پیتسبورگ بود.
شبکه تلویزیونی "الجزیره " نیز در گزارشی از رزمایش موشکی ایران تاکید کرد: این آزمایش در راستای تقویت توان دفاع موشکی ایران در مواجه با هرگونه تهدید احتمالی علیه این کشور است.
الجزیره آزمایش موشکی ایران را حاوی این پیام برای غرب قبل از مذاکرات ژنو دانست که "ما آماده مذاکره هستیم ولی توان دفاع از برنامه هسته‌ای را با تمام قوا داریم ".
این شبکه به توان موشک‌های آزمایش شده در رزمایش اخیر اشاره کرد و گفت: این موشک‌ها توان هدف قرار دادن اسرائیل را دارند.
الجزیره در پایان با اشاره به تشدید درگیری لفظی غرب و ایران، این رزمایش را تدبیر ایران برای مواجهه با زیاده‌خواهی غرب دانست.

/ 0 نظر / 3 بازدید