مواضع غرب در مورد تاسیسات جدید غنی سازی تکرار خباثت های گذشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران یک سال و نیم پیش از موعد مقرر، راه اندازی تاسیسات غنی سازی اورانیوم خود را به آژانس اطلاع داده است ولی واکنش آمریکا، فرانسه و انگلیس تکرار خباثت های گذشته آنهاست.

محمود احمدی بی غش نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا با اشاره به واکنش رهبران کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه در خصوص راه اندازی تاسیسات جدید غنی سازی توسط تهران ، گفت: جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی مساله راه اندازی تاسیسات جدید غنی سازی اورانیوم خود را اعلام می کرد، آنها باز هم همین اظهارات را مطرح می کردند و اگر این اظهارات را مطرح نکنند، جای سوال داشت.
وی تاکید کرد: تمام فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مقررات بین المللی و NPT بوده و خواهد بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: آمریکا، انگلیس و فرانسه به همراه کشورهای هم سوء آنها تعهداتی نسبت به هم و نسبت به صهیونیسم بین الملل دارند تا از هسته ای شدن صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کنند.
نماینده مردم شازند افزود: این کشورها با دادن وعده و وعید های مختلف به کشورهای کوچک تلاش دارند تا برای موفقیت های روزافزون جمهوری اسلامی جوابی داشته باشند.
احمدی بی غش گفت: این گونه اظهارات در شان جمهوری اسلامی نیست و تهران هیچ گونه پنهان کاری نداشته است زیرا نیازی به آن نداشته است.
عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه تمام فعالیت های ایران در چارچوب مقررات بین المللی و NPT است اظهار داشت: ما واهمه ای از بداخلاقی های کشورهای غربی نداریم اما به آنها توصیه می کنیم وجدانشان بیدار باشد.
/ 0 نظر / 3 بازدید