قمپز سارکوزی اتهامات جاسوسه فرانسوی را سنگین تر کرد

گزافه گویی تازه نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه، گمانه های مطرح درباره جاسوس بودن کلوتید ریس تبعه دستگیر شده این کشور در تهران را تقویت کرد.
سارکوزی در دیدار با نمایندگان حزب خود در پارلمان از جاسوسی سازمان های اطلاعاتی این کشور درباره برنامه هسته ای ایران خبر داد و مدعی شد براساس گزارش تمام سرویس های مخفی و اطلاعاتی ما، ایران در حال فعالیت روی برنامه هسته ای نظامی است اما این فعالیت ها را پنهان می کند.
هرچند که گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا و نیز گزارش های مستمر آژانس بین المللی انرژی اتمی، یاوه بودن ادعای سارکوزی را قطعی می کند اما در عین حال نگاه تحلیل گران را به سمت این گمانه می برد که جاسوسی کلوتید ریس تبعه فرانسوی که در پوشش دانشجوی زبان فارسی به ایران آمده تقویت می کند. نامبرده مدت ها در اصفهان (شهر اتمی ایران) اقامت داشت و بنابر اطلاعات موجود، حد فاصل ماه های ژوئن تا سپتامبر 2007 یک دوره کارورزی هسته ای را در کمیساریای انرژی اتمی فرانسه گذرانده است. پدر نامبرده از اعضای کمیساریای مذکور است و مادرش نیز در استخدام ارتش فرانسه می باشد.
پیش از این برخی مقامات فرانسوی از کلوتید ریس به عنوان دخترکی دانشجو و معصوم که وضعیت شغلی اش به جاسوسی نمی خورد یاد کرده بودند اما گنده گویی اخیر سارکوزی احتمالا سرنخ های تازه ای را در این باره به دست بدهد.

/ 0 نظر / 3 بازدید