شکست‌های پی‌درپی آمریکا نشانگر واقعیت انکارناپذیر "تغییر دنیا " است

خبرگزاری فارس: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار هوگو چاوز با یادآوری ناکامی های آمریکا در مناطق مختلف خاطرنشان کردند: شکست‌های پی در پی و کاهش ابهت و قدرت آمریکا نشان دهنده واقعیت انکارناپذیر "تغییر دنیا " است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا باید با افزایش بیشتر همکاری‌ها و گسترش آن زمینه قدرت و استحکام بیش از پیش جبهه تازه تأسیس شده استقلال را فراهم کنند.
ایشان تقویت معنوی و روحی را لازمه ایستادگی در مقابل دشمنان دانستند و افزودند: اگر روحیه شکست ناپذیری و مقاومت در درون انسان بوجود آید، در صحنه عمل نیز شکست و هزیمتی نخواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری ناکامی های امریکا در مناطق مختلف خاطرنشان کردند: شکست‌های پی در پی و کاهش ابهت و قدرت امریکا نشان دهنده واقعیت انکارناپذیر "تغییر دنیا " است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شکست ها و هزینه های بالای امریکا در عراق، افغانستان، لبنان، و فلسطین تأکید کردند: ناکامی امریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران شدیدتر از مناطق دیگر است.
ایشان افزودند: شرایط در امریکای لاتین نیز تغییر کرده و در این منطقه که حیاط خلوت امریکا نامیده می شد، اکنون قدرتی شکل گرفته که در حال رشد روزافزون است.
رهبر انقلاب اسلامی موفقیت های جبهه مقاومت را مرهون اراده و تلاش انسانها و کمک پروردگار دانستند و خاطرنشان کردند: این تلاشها باید افزایش یابد تا قدرت جبهه مقاومت روز بروز بیشتر شود.
حضرت آیت الله خامنه ای همراهی و همکاریهای سیاسی را یکی از لوازم افزایش قدرت برشمردند و تأکید کردند: در کنار هماهنگی‌های سیاسی، باید همکاری‌های صنعتی، اقتصادی، بانکی و حمل و نقل ایران و ونزوئلا نیز بیش از پیش گسترش یابد.
در این دیدار که احمدی نژاد رئیس جمهور نیز حضور داشت هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا با ابراز خرسندی فراوان از دیدار مجدد با رهبر انقلاب اسلامی، گفتگوهای خود با رئیس جمهور ایران را بسیار مثبت خواند و گفت: در مذاکرات، توافق های خوبی برای گسترش بیشتر همکاریها انجام شد که از جمله آنها تشکیل مجمع عمومی بانک مشترک میان دو کشور است.
وی با تأکید بر اینکه این بانک مشترک می تواند به یک نهاد قوی اقتصادی تبدیل شود و در دیگر کشورها گسترش یابد افزود: تنها راه مقابله با توطئه دشمنان، اتحاد و همکاری و افزایش قدرت است.
رئیس جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد: با تشکیل کمیته پیگیری عالی، هر دو ماه یکبار گزارشی از روند اجرای توافق ها ارائه خواهد شد تا هرگونه مشکلی برطرف و توافق ها سریعاً اجرایی شوند.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید