شترمرغی بود، وارونه هم هست

تعیین راس و شورای مرکزی برای گروهک موسوم به «تشکیلات راه سبز» ادعاهای قبلی موسوی و مشاورانش را مبنی بر اینکه این تشکیلات از پایین به بالا اداره می شود، زیر سؤال برد.
میرحسین موسوی و یک مشاور وی (علیرضا بهشتی) پیش از این در اظهاراتی ادعا کرده بودند برخلاف حزب و جبهه که از بالا هدایت می شوند، تشکیلات راه سبز یک شبکه اجتماعی خودجوش و خودمختار است که از پایین به بالا اداره می شود و شبکه را مدیریت می کند.
صرف نظر از تناقض موجود میان دو تعبیر «تشکیلات» و «خودجوشی و خودمختاری»، معرفی شورای مرکزی گروهک مذکور نشان می دهد که ادعای هدایت از بالا به پایین توسط شبکه اجتماعی،صرفاً یک شوخی و لاپوشانی است. علیرضا بهشتی چند روز پیش تاکید کرد: کمیته های راه سبز در حال شکل گیری است. شورای مرکزی هم کوچک خواهد بود و احتمالاً از 6-5 نفر تشکیل می شود که آقایان خاتمی و کروبی از جمله آنها هستند.
تعیین شورای مرکزی کذایی در حالی است که بدنه تشکیلات شترمرغی کذایی اساساً شکل نگرفته است. این تشکیلات قرار است نه حزب باشد، نه جبهه اما کار هر دو آنها را به صورت غیرقانونی و «بدون داشتن اساسنامه» ( به تصریح بهشتی) انجام دهد. برخی محافل می گویند این تشکیلات درصدد احیای جبهه مرده و از هم پاشیده اصلاحات است اما نمی خواهد نام تاریخ مصرف گذشته و بدنام شده آن جبهه را یدک بکشد و در عین حال گروهک های ضدانقلاب را نیز در خود جای دهد.

/ 0 نظر / 3 بازدید