فلاحت پیشه: فعالیت های هسته ای ایران بر اساس برنامه پیش می رود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت کارخانه جدید غنی سازی نشان دهنده این است برنامه هسته ای ایران به دور از فشارهای دیپلماتیک و براساس برنامه پیش می رود.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در خصوص بیانیه سازمان انرژی اتمی ایران مبنی بر ساخت کارخانه جدید غنی سازی سوخت هسته ای در ایران تصریح کرد:این موضوع به ویژگی خاص برنامه هسته ای ایران برمی گردد زیرا این برنامه وارداتی نیست و همواره برنامه هسته ای ایران بر خود اعتلایی استوار بوده است.
وی با بیان اینکه ایران در هر زمینه ای از برنامه هسته ای می تواند کارخانه بسازد اظهار داشت:قبل از این هم تحلیلگران آژانس گفته بودند به علت اینکه ایران به فناوری هسته ای رسیده این موضوع غیر قابل برگشت است .
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت:برخلاف لیبی و عراق که در گذشته با خرید از بازارهسته ای این فناوری را داشتند ایرانیان با تکیه برتوانایی خودشان همواره تهدید را به فرصت تبدیل کردند و به علت اینکه ایران به فناوری هسته ای رسیده می تواند کارخانه های متنوع و متعددی بسازد .
وی افزود: بسیاری از کشورها مانند عراق،تاسیسات هسته ای شان در سال1981در حمله اسرائیل از بین رفت اما ایرانی ها با این توان هسته ای می توانند با استفاده از دفاع غیر عامل، پراکنده سازی و متنوع سازی کنند این نشان دهنده این است که آنهایی که این واقعیت را نادیده می گیرند باید واقعیت را بپذیرند و کوتاه بیایند.
فلاحت پیشه با اشاره به پیشرفت های ایران در موضوع هسته ای خاطرنشان کرد:کشورمان هم اکنون هم می تواند تولیدات هسته ای خود را به روزرسانی کند هم می تواند تولید قطعات داشته باشد که البته تطابق این فعالیت ها با اساسنامه و پادمان آژانس روشن و قابل استناد است.
وی بیانیه سازمان انرژی اتمی ایران رادرادامه فعالیت های هسته ای ایران دانست و تصریح کرد:برنامه هسته ای ایران طبق برنامه پیش می رود و کشورمان نشان داده هر موقع فشار دیپلماتیک باشد دستاورد جدیدی رو می شود همانطورکه در گذشته اگر تهدید و صدور قطعنامه ای بود به جای اینکه ایران کوتاه بیاید بخش دیگری از دستاوردها ی خودرا پیش می برد تا این کشورها را وادار کند بخشی از واقعیت هسته ای ایران را بپذیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص برخی اعتراضات در نیویورک نسبت به موضوع هسته ای ایران گفت:آنها این اعتراضات را در پاسخ به نقاط قوت ایران انجام می دهند آنچه که مهم است این است که همه ایرانی ها با هر سلیقه ای بر حقانیت موضوع هسته ای کشورمان تاکید دارند

/ 0 نظر / 3 بازدید