فرمانده کل سپاه: فتنه اخیر، بزرگ ترین خطر در تاریخ 30 ساله انقلاب بود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بزرگ ترین خطر در تاریخ سی ساله انقلاب و نمونه بارز جنگ نرم همین حوادث پس از انتخابات بود که تا نزدیک مرز براندازی نظام پیش رفت.

به گزارش شبکه خبر به نقل از واحد مرکزی خبر، سردار عزیز جعفری در گردهمایی مسئولان بسیج دانشجویی 313 دانشگاه شاخص کشور در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا افزود: در فتنه اخیر شکل رسمی براندازی نظام مطرح نبود، زیرا نظام جمهوری اسلامی ریشه دار است و هیچ فردی جرئت مخالفت با اصل نظام را ندارد اما دشمنان در پی تغییر محتوای نظام بودند. 

سردار جعفری تاکید کرد: سال ها بحث تهدید نرم در بدنه سپاه، بسیج و جامعه بیان می شود تا جایی که مقام معظم رهبری با عبارت جنگ نرم از این تهدید یاد کرده اند.

وی افزود: بعضی ها هنوز باور ندارند که وارد جنگ شده ایم زیرا خطر در جنگ نرم به راحتی احساس نمی شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در جنگ سخت خطر به راحتی حس می شود و همه برای مقابله با چنین تهدیدی بسیج و آماده مقابله می شوند.

سردار جعفری افزود: در جنگ سخت آنهایی که غیرت داشتند آماده جنگ شدند عده ای هم درپشت جبهه نقش خود را ایفا کردند و تعداد کمی هم مانند منافقین و سلطنت طلب ها به مخالفت پرداختند.

وی با بیان اینکه با غفلت در جنگ نرم و باور نداشتن آن باید منتظر تبعات آن بود گفت: طولانی شدن زمان نبرد در جنگ نرم و تنوع اهداف در این جنگ سبب غافل شدن از احساس جنگ می شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: مقام معظم رهبری سال ها پیش بحث تهدید نرم، تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی را مطرح کردند اما مشکل ما حس نکردن تهدید و تهاجم است.

سردار جعفری با بیان اینکه متحول شدن از راه دیدن و حس کردن بسیار ساده تر از آن است که فرد بخواهد از راه تجزیه و تحلیل به نتیجه برسد، گفت: در جنگ نرم به علت آنکه دشمن منافقانه عمل می کند، اقداماتش را به سادگی نمی توان شناخت.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: پس از رحلت پیامبر اسلام (ص )شخصی به نظام اسلامی خدشه وارد نکرد اما عده ای روی کار آمدند که با عمل خودشان انحراف بزرگی را در دین و اعتقادات مردم ایجاد کردند.

سردار جعفری افزود: در شکل حاکمیتی اسلام هم بعد از سی سال خلافت اسلامی تبدیل به سلطنت شد و سلطنت امویان با عباسیان ادامه پیدا کرد.

وی گفت: در حکومت اسلامی که به دست امام راحل شکل گرفت حکومتی استقرار یافت که همان حکومت صدر اسلام است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: راهی که امام (ره )ترسیم کردند، همان حکومت زمان پیامبر است و ما تلاش می کنیم راه و جهت گیری مان همان راه پیامبر(ص) درصدر اسلام باشد.

سردار جعفری افزود: فلسفه نظام جمهوری اسلامی تشکیل حکومتی است که مبانی آن با قرآن اسلام و فقه شیعه همخوانی داشته باشد و به سوی پیشرفت، رشد و تشکیل جامعه اسلامی حرکت کند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره جامعه اسلامی گفت: برای رسیدن به جامعه اسلامی گذر از 5 مرحله، نظام اسلامی، تشکیل نظام اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و در آخر رسیدن به حکومت جهانی اسلام ضروری است که ما هنوز در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد: امسال همزمان با بازگشایی دانشگاه ها رسالت بسیجیان دانشجو، بسیار سنگین است و روشنگری در دانشگاه بیشتر از جامعه ضرورت دارد.

سردار عزیز جعفری گفت: بسیجیان باید با نیت خالص و در عمل با بهره گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری در روشن کردن اذهانی که دچار تردید شده اند درباره جنگ نرم، تهدید و شبیخون فرهنگی در جبهه فرهنگی و سیاسی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه خطر همچنان باقی است و ما باید خودمان را برای مقابله با دشمن در جنگ نرم تجهیز کنیم، افزود: یکی از دستاوردها و برکات فتنه اخیر روشدن چهره منافقان و شفاف سازی بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، عدالت خواهی، مردم گرایی، رسیدگی به مناطق محروم و پرهیز از اشراف گری از ویژگی های نظام است.

سردار جعفری با بیان اینکه جریانات اخیر از 12 سال قبل به طور علنی آغاز شده است و دعوا سر محتوای حفظ نظام بود، افزود: آنان با پاگذاری روی اصول می خواستند با جنگ نرم انقلاب مخملی به راه اندازند.

وی با بیان اینکه در کشور ما، رئیس دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را مردم تعیین و انتخاب می کنند، گفت: به لطف خدا و با هوشیاری مردم و رهبری توطئه های دشمنان خنثی شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به حوادث اخیر پس از انتخابات ، گفت: این حوادث به اعتبار نظام لطمه زد و تبعات و آثار منفی آن باقی است.

سردار جعفری گفت: هنوز بخشی از 13 میلیونی که به یک نامزد خاص رای داده اند تهمت بودن تقلب را باور نکرده اند؛ باید روشنگری های بیشتری انجام شود و تلاش ما ادامه روشنگری ها باشد تا آحاد مردم آگاه شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی از روحانیون که مدعی خط امام راحل هستند شعار الله اکبر تا ابطال انتخابات را طراحی کردند، افزود: این جوسازی ها به اعتبا نظام جمهوری لطمه زده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین با بیان اینکه در مقابل ندای وحدت که این روزها شنیده می شود باید هوشیار باشیم، گفت: آنان هنوز ریاست جمهوری را به رسمیت نمی شناسند و از مردم عذرخواهی نکرده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: با عذرخواهی به پیشگاه ملت و تمکین به آرای ملت، عطوفت نظام شامل آنان خواهد شد.

فرمانده کل سپاه بابیان اینکه فتنه حادثه ای غبارآلود است که انسان نداند چه کسی دوست و چه کسی دشمن است گفت: فتنه ها را باید با روشنگری خاموش کرد و هرجا روشنگری است دست فتنه گر کوتاه می شود.

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید