سرلشکر فیروزآبادی: برخی شعارهای روز قدس نوعی براندازی نظام بود

خبرگزاری فارس: رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: اغتشاشگران روز قدس گفتند استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی، یعنی همین که کلمه اسلامی را حذف کردند یعنی براندازی نظام.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، آئین معارفه سرداران حجازی معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستادکل نیروهای مسلح، سردار علایی مشاور عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در امور دریایی در قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) و سردار اسدی مشاور عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در قرارگاه مرکزی خاتم‌‌الانبیا (ص) و تودیع سردار نقدی در حضور فرماندهان و مسئولان عالی نظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
در این مراسم سرلشکر بسیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، ضمن قرائت حکم فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مبنی بر انتصاب سردارحجازی به عنوان معاون آماد و پشتیبانی وتحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح و احکام مشاورین عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) و با تشکر از زحمات طاقت‌فرسای سردار نقدی در سمت قبلی، برای وی در مسئولیت جدید به عنوان رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آرزوی موفقیت کرد.
سرلشکر فیروزآبادی با اشاره به حوادث ماه‌های اخیر و سخنان مقام معظم رهبری گفت: در سفر اخیر رهبر عزیز انقلاب اسلامی به نوشهر و چالوس، مقام معظم امامت و ولایت دو شاخصه برای حرکت صحیح برای امروز انقلاب اسلامی بیان فرمودند؛ حرکتی که دشمن را خشمگین کند، حق است. اگر می‌خواهیم تواصو ‌بالحق - بکنیم، حق اینجا معرفی شده یعنی در میدان امروز انقلاب اسلامی و در ایران اسلامی این یک میزان است. میزان دوم نشانه یک حرکت انحرافی ذوق‌زدگی دشمنان انقلاب است یعنی با این دو شاخصه امروز هر کسی می‌تواند اعمال و افکار و رفتار و تاییدات خودش را محک بزند اگر حرکتی که می‌کنیم باعث ذوق‌زدگی دشمنان انقلاب اسلامی می شود آمریکا و اسرائیل و انگلیس خوشحال می‌شوند و این حرکت انحرافی است و باید خودمان را اصلاح کنیم. اگر حرکتی می‌کنیم دشمن خشمگین می‌شود، آمریکا، انگلیس و فرانسه دادشان درمی‌آید. امروز این حق است البته حضرت امام (قدس الله) هر دوی این شاخص‌ها را در دوران خودشان بیان نمودند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آنگاه بیان داشت: اگر دیدید دشمنان از کار شما خوشحال شدند بدانید که منحرف شدید و اگر دیدید که دشمن از شما تعریف می‌کند بدانید که در خط دشمن قرار گرفتید. اگر دیدید دشمن از دست شما عصبانی است و از ما تعریف نمی‌کند آن وقت شما دارید درست حرکت می‌کنید. این موازین در کتاب حکیم و مجید الهی هم مکرر تکرار شده است. خدای متعال خطاب به شخص پیامبر مکرر می‌فرماید: تو نمی‌توانی دشمنان را راضی کنی اگر بخواهی به سمت راضی کردن دشمنان بر روی دشمن تمام دین تو را می‌خواهد به بخشی از آن راضی نیست. بنابر این هرچی هم به سمتش حرکت کنی از دستت بیشتر ناراحت می‌شود و می‌گوید تو که دادی چرا بقیه‌اش را نمی‌دهی؟ و اگر دشمن از دست شما خشمگین است آن وقت مسیر تو طبیعی است به خاطر اینکه شما آمدی که ریشه فرهنگ جهالت و جاهلیت را بکنی ، بت‌پرستی را می‌خواهی نابود کنی، استثمار و استعمار را، با زر و زور و تزویر مقابله کنی با بردگی انسان‌ها مقابله می‌کنی و مرحوم شهید دکتر بهشتی عزیز امام و ملت این بود. این آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر . من این شاخص‌ها را عرض کردم برای اینکه می‌خواهم مطلبی را عرض کنم.
عالی‌ترین مقام نظامی جمهوری اسلامی ایران سپس با اشاره به ماموریت‌های نیروهای مسلح گفت: ماموریت‌ نیروهای مسلح، حفظ نظام،‌ دفاع از مرزها، دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور است. در ماموریت نیروی انتظامی سپاه، دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی هم داریم دفاع از انقلاب و دستاوردهای انقلاب، در متن قانون اساسی آمده است. بنابر این می‌بینید نیروهای مسلح ماموریتش اینهاست. هر وقت نظام به خطر بیافتد تمامیت ارضی و انقلاب تهدید بشود و دستاوردهای انقلاب به خطر بیافتد نیروهای مسلح باید دفاع کنند.
وی در ادامه با توجه به هدف جنگ نرم اظهار داشت: جنگ نرم هدفش چیست؟ جنگ نرم هدفش براندازی نظام است. چون براندازی افکار امام، براندازی نظام است. مخالفت با قانون اساسی و دیگر قوانین و حرکت‌های ساختار شکنانه در جهت براندازی نظام است. آمریکا، اسرائیل، انگلیس و فرانسه که از جریانات اغتشاشگر حمایت می‌کنند، هدفشان براندازی نظام است و خود اغتشاشگران که پنهان نکردند بالاخره روز قدس گفتند استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی، یعنی همین که کلمه اسلامی را حذف کردند یعنی براندازی نظام، اگر کسی برای براندازی نظام اقدام کرد، نیروهای مسلح ماموریت‌شان این است که باید با آن مقابله کنند و باید جلوی حرکت براندازانه را بگیرند. طبیعی است که نیروهای مسلح از راه قانون و از طریق قانون اساسی عمل می‌کنند یعنی اگر نیروی انتظامی و بسیج وارد می‌شود برای جلوگیری از اغتشاش اول با بلندگو اعلام می‌کند و می‌گوید این حرکت غیر قانونی است و بعد می‌رود جلو می‌گوید این کار غیر قانونی است. اگر کسی به مقابله با نیروی انتظامی و بسیج برخواست آنها با اغتشاشاگران برخورد خشونت‌آمیز می‌کنند برای اینکه آرامش را برقرار کنند.
عضو شورای عالی امنیت ملی همچنین گفت: عده‌ای آمدند در این روزها، مرتب داخل روزنامه‌شان یک مطلب از این جنس می‌نویسند. بسیجی‌ها در دسته‌بندی‌های سیاسی دخالت نکنند، نیروهای مسلح خلاف وظایف قانونی عمل نکنند و از این دسته منظورشان این است که اغتشاشاتی که به راه می‌افتد یا خطوطی که اغتشاشگرها برای ادامه حرکتشان می‌دهند، بسیجی‌ها و نیروهای مسلح برای جلوگیری وارد نشوند. مثل دوره بعد از انتخابات که نگذاشتند آنها پیش بروند و متوقفشان کردند. می‌خواهند به نیروی مسلح بباورانند که نباید دخالت کنید برای اینکه امر براندازی‌شان محقق شود. برای اینکه بتوانند مسیرشان را طی کنند حتی شعار وحدت بعضی‌ها شعار براندازی است به خاطر اینکه می‌خواهند با همدیگر وحدت کنند. با محوری جزء محور ولایت فقیه و رهبری. این براندازی است دارند خودشان را مستحکم می‌کنند. برای مستحکم کردن سنگرهایشان است که این پیشنهادها را مطرح می‌کنند همان فکری که از اول قضیه اغتشاشات قبل و بعد از انتخابات به صحنه آوردند که گفتند شعارهای اسلام و امام را بیاورید تا مردم را به دنبال خودمان بکشانیم، اول الله اکبر را آوردند «یا حسین» را آوردند و بعد شعارهایی از این قبیل، امروز هم وحدت کمله را مطرح کردند. امام که فرمود: وحدت کلمه ،‌امام عارف و فقیه هستند. وحدت کلمه عارف و فقیه حول محور توحید، و اما یک کار تازه، بالاخره در این آشوب‌ها و اغتشاشاتی که شد و قدری فضای سیاسی غبار آلود شد بعضی‌ها ممکن است که ابهاماتی در ذهنشان بوجود آمده باشد. که ادامه کار مسیر سیاسی چیست؟ چون یکی از آفت‌های آشوب‌های بعد از انتخابات این بود که کار سیاسی درست هم نتواند تداوم پیدا کند. بالاخره حضرت امام (ره)‌در زمان خودشان دو جناح را تایید فرمودند. هم این جناح و هم آن جناح با هم، با محبت و با تکیه به ارزش‌های انقلاب فعالیت کنند. امروز هم بایستی بتوانند جناح‌های سیاسی در جریانات سیاسی کشور فعالیت کنند. جناح‌های سیاسی بایستی تکلیفشان را روشن کنند نه تکلیف جناح‌ها بلکه بایستی مراجع اصلی کشور که قانون اساسی تعیین کرده، وزارت کشور، شورای عالی امنیت ملی و مجلس دست به کار شوند و مسیر سیاسی درست را به شکل قانونی اعلام کنند برابر قانون، اگر قانون نداریم قانون آن را تدوین کنند و بفرستند مجلس شورای اسلامی و مجلس سریع تصویب کند بلاخره کار سیاسی باید در کشور صورت بگیرد و کار سیاسی هم بهر حال جناح‌بندی دارد. موضوع این است که باید از خطوط اصلی نظام خارج نشوند. طرفداری از آمریکا ، اسرائیل و انگلیس نکنند باید طرفدار براندازی نظام یا تغییر نباشند باید با اسلام و مرجعیت و روحانیت برخوردی نداشته باشند چون اینها جزء اصول مکتب تشیع و اصول برپایی ایران و عظمت ایران است.
این‌ها را مشخص کنند و برای احزاب مشخص کنند و احزاب برابر دستور‌‌العمل‌های وزارت کشور و مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قوانین مجلس شورای اسلامی کار خودشان را شروع کنند و انجام دهند و هواداران و طرفدارانشان هم نگران این نباشند که حالا با ورود به این حزب یا آن حزب، ممکن است محکوم شوند حتی خانواده‌ها بچه‌هایشان را نتوانند اداره کنند اگر این خطوط روشن شود و هر کس بداند که داخل این خطوط می‌تواند حرکت کند تکلیف همه جوانان روشن می‌شود و همه خانواده‌ها و همه احزاب و خطوط سیاسی مشخص می‌شود و فتنه هم غبارش بر زمین خواهد نشست.
خداوند انشاء الله همه مسئولین را سلامت بدارد و به آنها توفیق بدهد که بتوانند این مسئولیت حساس را در این مقطع زمانی به خوبی از عهده‌اش بربیایند.

/ 0 نظر / 3 بازدید