شیمون پرز:دشمن ما احمدی نژاد است

ییس رژیم صهیونیستی اعلام کرد:دشمن اسرائیل احمدی نژاد است.

به گزارش ایرنا شیمون پرز در گفت و گو با روزنامه الرای چاپ کویت اظهار داشت:دشمن ما احمدی نژاد است که به انجام دوکار مبادرت ورزید که هیچ رهبر ایرانی تاکنون آن را انجام نداده بود.

شیمون پرز در توضیح اظهارات خود افزود: احمدی نژاد گفته است که اسرائیل باید از نقشه محو شود و دیگر اینکه وی منکر هولوکاست شده است.

این مقام صهیونیستی همچنین ادعا کرد: وی برنامه ساخت بمب اتم را گسترش می دهد و ایرانی ها می گویند که قصد دستیابی به بمب اتم را ندارند ولی پول های زیادی را برای ساخت موشک های دور برد هزینه می کنند.

شیمون پرز افزود: اگر شما بمب در اختیار ندارید چه نیازی به موشک دارید؟

پرز در پاسخ به پرسشی در باره حمله احتمالی به ایران با چراغ سبز آمریکا گفت:ایران یک خطر برای کل جهان به شمار می رود. ما معتقدیم که خطر ایران کل جهان را تهدید می کند و از این رو نمی خواهیم مقابله با این خطر را در انحصار خود در آوریم.

وی افزود: نشانه های این خطر وجود دارد و منشاء آن نیز رهبری ایران است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کنید آژانس انرژی اتمی و سازمان ملل اسراری را در باره ایران کتمان کرده اند؟ گفت: آنها حقایق را فاش نمی کنند و ما می دانیم گزارشی که محمد البرادعی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشته بود، منتشر نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حمله به ایران ممکن است به وحدت و یکپارچگی جامعه ایران که در پی انتخابات اخیر دچار چند دستگی شده بود، بیانجامد؟ گفت: ماموریت ما تنظیم جامعه ایران نیست بلکه ما باید در برابر هر گونه اقدامی هوشیار باشیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه (حضرت)آیت الله خامنه ای رهبر (معظم انقلاب اسلامی)ایران اخیرا با بشار اسد در باره تشکیل جبهه ای شامل ایران، عراق سوریه و ترکیه گفت و گو کرده است و این جبهه چه بازتابی بر منافع اسرائیل خواهد داشت؟ گفت: من نشنیده ام که ترکیه یا عراق موافقت کرده باشند و اکنون در این جبهه غیر از ایران و سوریه کشور دیگری وجود ندارد.


/ 0 نظر / 3 بازدید