نجار:همه عوامل حوادث تروریستی اخیر سنندج دستگیر یا به هلاکت رسیدند

خبرگزاری فارس: وزیر کشور ضمن قدردانی از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور گفت: تمامی عوامل ترورهای اخیر سنندج دستگیر و یا به هلاکت رسیدند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مصطفی محمد نجار ظهر امروز دوشنبه در حاشیه مراسم هفته دفاع مقدس وزارت کشور با اشاره به سفر هفته گذشته هیأت امنیتی و اطلاعاتی به استان کردستان برای پیگیری مسائل حوادث تروریستی اخیر در سنندج، اظهار داشت: با همت سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای امنیتی و انتظامی تمام عوامل این حوادث تروریستی دستگیر و یا به هلاکت رسیدند.
وی با بیان اینکه عاملان حوادث عده ای عناصر افراطی وهابی بودند، افزود: این تروریست‌ها از وهابیون افراطی و مرتبط با برخی سرویس های بیگانه در خارج از کشور بوده اند و مأموریت داشتند تا با ترورهای هدفمند و ایجاد ناامنی، میان برادران شیعه و سنی اختلاف افکنی کنند.
وزیر کشور با اشاره به حمایت دستگاه های بیگانه از این عناصر افراطی، خطاب به مردم تأکید کرد: باید با هوشیاری کامل حرکات دشمنان مردم و نظام جمهوری اسلامی را شناسایی و خنثی کرد.
نجار با تأکید بر اینکه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی در مقابل توطئه ها در هوشیاری کامل بسر می‌برند، گفت: نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با کوچکترین حرکتی که مخل امنیت و آرامش مردم در کشور باشد با جدیت و قاطعیت برخورد خواهند کرد.
در پی تشکیل کمیته امنیتی شورای توسعه پایدار غرب کشور به ریاست وزیر کشور و با حضور مسئولان بلندپایه امنیتی و اطلاعاتی در پنج شنبه هفته گذشته و پی‌گیری های جدی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، دیروز عوامل اصلی ترورهای اخیر سنندج شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و یا به هلاکت رسیدند از این گروه تروریستی مقادیری سلاح جنگی و مهمات کشف و ضبط شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید