ایران در جنگ تحمیلی از 19 کشور دنیا اسیر جنگی داشت

خبرگزاری ‌فارس: فرمانده تیپ دوم تاسوعای سپاه کربلای مازندران گفت: ایران در هشت سال جنگ تحمیلی عراق از 19 کشور دنیا اسیر جنگی داشت.


به گزارش خبرگزاری فارس از قائمشهر، ابوالقاسم اکبرنژاد یک‌شنبه شب در همایش حجاب و عفاف که در تالار شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر برگزار شد با بیان اینکه عراق در زمان حمله به ایران از پشتیبانی 36 کشور دنیا برخوردار بود، تصریح کرد: نابودی انقلاب نوپای ایران، رسیدن به آمال و آرزوهای خود و محصور کردن انقلاب در چارچوب ایران از عمده‌ترین دلایل حمله نظامی عراق به ایران بود.
وی با بیان اینکه انقلاب ایران توسط هیچ یک از نظام‌های سیاسی حاکم در دنیا قابل پذیرش نبود، افزود: حمله عراق به ایران توطئه این کشورها برای براندازی انقلاب ایران بود.
اکبرنژاد با اعلام اینکه ایرانیان در گذر تاریخ با وجود جنگ‌های مختلف حس ملی‌گرایی و وطن‌دوستی خود را از دست نداده‌اند، خاطرنشان کرد: ایرانیان همواره در برابر حوادث با صبر و بردباری توانستند از فرهنگ و مذهب خود دفاع کنند.
به گفته وی جنگ‌های مختلف در طول سال‌ها حس بیگانه‌ستیزی در داخل کشور را به کمال رسانیده بود و در واقع انقلاب نیز با باورهای دینی آمیخته شد.
وی با بیان اینکه این روحیه دفاع از کیان دینی و مذهبی روحیه ظلم و کفرستیزی در سال‌های دفاع‌ مقدس را رقم زد، یادآور شد: این نبرد و ایستادگی ملت ایران در برابر متجاوزان در 200 سال گذشته تاریخ ایران بی‌نظیر بوده است.
فرمانده تیپ دوم تاسوعای سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه انقلاب ایران موجب شد تا برنامه‌های نظام سلطه که در راستای تسلط بر جغرافیای سیاسی تمام کشورها بود بر هم زده شود، اظهار داشت: وجود 9 نقطه از 14نقطه استراتژیک دنیا در منطقه خاورمیانه شرایط لازم برای حمله به ایران که دارای بلوغ جدید سیاسی شده بود را فراهم کرده بود.
وی افزود: واژه‌های زیبایی که بنیادهای تهدید‌کننده براندازی نرم در قالب حقوق‌بشر، علم، دانش و بهداشت جهانی به کار می‌برند تنها زمانی کارآیی دارد که منافع خود آنها را تامین کند.
اکبرنژاد با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور در نیویورک نیز گفت: سخنان قاطعانه رئیس ‌جمهوری در داخل خاک استکبار در سایه فداکاری ملت ایران صورت گرفته است.

/ 0 نظر / 3 بازدید