جهانی شدن روز قدس حقانیت حکم الهی ولی فقیه را به نمایش گذاشت

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شواری اسلامی، گفت: جهانی شدن روز قدس حقانیت حکم الهی ولی فقیه را به نمایش گذاشت.

سلمان جعفرزاده روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: برگزاری با شکوه روز قدس توسط ملل آزادیخواه جهان و امت اسلامی نشان داد حکمی که رضای خدا در آن باشد عالم گیر خواهد شد.
وی علت ماندگاری و جهانی شدن روز قدس را صدور حکم از ناحیه یک رهبر عادل و فقیه ای الهی بر شمرد و گفت: در نظام اسلامی روز قدس نیز مشروعیت خود را از ولایت فقیه می گیرد.
وی افزود: مردم آگاه و فهیم ولایت مدار نباید اجازه تضعیف چنین روزی را به تعدادی معلوم الحال و غافلان سیاسی بدهند.
وی گفت: برخی از نخبگان و سیاسیون غافل در صدد بهره برداری از روز قدس بودند که با روشنگری رهبر معظم و فرزانه انقلاب در خطبه های نماز جمعه این دسیسه و توطئه آنان نیز یک بار دیگر خنثی و نقش بر آب شد.
به اعتقاد وی، روز قدس متعلق به هیچ یک از گروه‌ها و جناح های سیاسی کشور نیست و به همه امت اسلامی تعلق دارد.
وی تضعیف روز قدس را یکی از آرزوی های دیرینه دشمنان امت رسول اکرم(ص) اعلام کرد و گفت: دشمنان نظام اسلامی ایران را مسبب اصلی هوشیاری ملل آزادیخواه و آزاد اندیش جهان می داند و برای کم رنگ کردن حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهد گرفت ولی مردم فهیم و آگاه ایران با حضور پرشور و گسترده خود آنان را مایوس خواهند کرد.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شواری اسلامی ، گفت: روز قدس در عصر حاضر به یک رسانه تبدیل شده است و دیگر قدرت‌های رسانه ای استکبار نیز نمی توانند بزرگی و وسعت آن را نادیده بگیرند.
جعفرزاده اظهار داشت: روز قدس تجلی حمایت همه مردم آزاده جهان، از مقاومت یک ملت در برابر رژیمی اشغالگر و نژادپرست است که با دستان خالی در برابر غاصبانی تا دندان مسلح چندین سال در حال مبارزه و ایستادگی هستند.
رییس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در مجلس شواری اسلامی از روز قدس به عنوان نماد حمایت از همه حرکت های آزادیبخش مردم در جهان نیز نام برد و گفت: روز قدس دیگر تنها متعلق امت اسلامی نیست بلکه به همه ملل آزادیخواه جهان که دارای فطرتی پاک و الهی هستند نیز تعلق دارد.
او افزود: در جامعه جهانی دیگر اشغالگری و کشتار بی رحمانه مردم ، مورد قبول هیچ انسانی نیست.
وی گفت: ملت ایران اسلامی با حضور آگاهانه و پر شور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس سیلی محکمی بر صورت همه معاندین و مخالفین نظام اسلامی خواهند زد.
پس از بمباران لبنان توسط هواپیماهای رژیم اشغالگر قدس در روز 16 مرداد ماه سال 1358 بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی از مسلمان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان "روز قدس" انتخاب و در این روز همه مسلمانان جهان با همبستگی خود از حقوق از دست رفته مردم فلسطین دفاع کنند.
روز جهانی قدس همه ساله در ایران اسلامی با حضور همه اقشار جامعه برگزار و همچنین در شماری از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، پاکستان، هند، افغانستان ، لبنان، سوریه ، اندونزی و حتی برخی از کشورهای غیر اسلامی همانند انگلیس و ایالات متحد آمریکا با حضور انبوهی از مسلمانان و غیرمسلمانان برگزار می‌شود.ک/

/ 0 نظر / 3 بازدید