مواظب باشید طعمه دشمن نشوید


26 نماینده مجلس خبرگان از تصمیم خود برای رسیدگی به صلاحیت نماینده ای که از مرزهای قانون اساسی تخطی کرده بود، منصرف شدند. تصمیم جدید در پی رهنمود رهبرمعظم انقلاب در دیدار اخیر با خبرگان اتخاذ شد.
براساس آیین نامه داخلی مجلس خبرگان، 20 امضا برای بررسی مجدد صلاحیت عضو خاطی (ع-م-د) کفایت می کرد و این در حالی است که 26 نماینده با اشاره به مواضع غیرقانونی و دشمن شاد کن آقای «د» خواستار بررسی صلاحیت و طرد نامبرده شده بودند.
رهبرمعظم انقلاب در پایان دیدار اخیر نمایندگان مجلس خبرگان و با اشاره به گزارش آیت الله هاشمی شاهرودی فرموده بودند «راجع به مطلبی هم که جناب آقای شاهرودی نقل کردند، به نظر من خبرگان اقدام نباید بکنند به اینکه کسی را که حالا عقیده مخالفی در بین خودشان دارد، اعلام کنند. این به نظر من اقدام خیلی مناسبی نیست. حالا من البته نمی خواهم به خبرگان تکلیفی بکنم یا چیزی را به عنوان تکلیف بگویم؛ سلیقه من این است. بالاخره یک نفر عقیده دیگری در یک مسئله خاصی دارد؛ اینجور نیست که در مبانی و اصول اختلافی وجود داشته باشد و به نظرم نمی آید اینجوری باشد».
حمایت های فرد یاد شده از برخی سران آشوب ها با استقبال گسترده رسانه های ضدانقلابی وابسته به آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی روبرو شده بود. دستگاه های جنگ روانی دشمنان با استناد به مواضع نامبرده مدعی شده بودند که در مجلس خبرگان دودستگی و اختلاف وجود دارد اما بیانیه پایانی خبرگان و انتقاد گسترده اعضا در نطق های خود از بازی عناصر فریب خورده در زمین و پروژه دشمن، نشان داد این مجلس به صورت یکپارچه در خط امام(ره) و انقلاب است.
گفتنی است مردم شیراز برای تنبه مشارالیه که از همنام بودن خود با شهید بزرگوار حضرت آیت الله دستغیب سوءاستفاده کرده بود، بخشی از سخنان آن شهید را چاپ و منتشر کرده اند که در آن آمده است؛
«... هر عمامه به سری که از رهبر مکرم انقلاب فاصله بگیرد لعنت خدا بر او باد. همه باید مطیع رهبر باشند. امام یکی، نایب امام هم یکی، دیگری هیچ حق تقدم ندارد..... ناله مرا به گوش همه عمامه به سرهای ایران برسانید، هرکه می خواهی باش، خودت را مجتهد می دانی، مقدمات خوان می دانی، بر تو واجب است امروز تبعیت از رهبری، تو حق نداری مقابل رهبر حرفی بزنی... مواظب باشید گرگ ها شما را از رهبر الهی جدا نکنند، شما را گروه گروه نکنند، شما را طعمه خودشان قرار ندهند. وسیله پیشرفت دشمن نشوید. شما الان در جبهه جنگید، در جبهه جنگ دینی هستید...»

/ 0 نظر / 3 بازدید