دانشگاهیان ایران در میدان جنگ نرم نیز دفاعی مقدس می‌آفرینند

خبرگزاری فارس: وزیر علوم گفت: دشمن در گذشته جنگ سخت را بر ما تحمیل کرد اما ملت و دانشگاهیان به اذن الهی دفاع مقدس را آفریدند و اکنون نیز در میدان جنگ نرم دفاع مقدسی دیگر رخ خواهد داد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم و تحقیقات و فن آوری در نخستین روز گردهمایی مسئولین بسیج دانشجویی 313 دانشگاه کشور که عصر امروز در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان (لانه جاسوسی سابق) برگزار شد با اشاره به هفته دفاع مقدس و با بیان اینکه وقتی دفاع 8 ساله را مقدس می‌نامیم، علی القائده این تقدس به خاطر پس گرفتن زمین و یا برای رفاه نبود، اظهار داشت: هر چند که این امور ارزشمند هستند ولی قداست ندارند اما دفاع ملت ایران حتما مقدس بود چون در راستای برپایی و نگهداری ارزش‌های اسلامی انجام شد.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس در راستای حفظ آرمان‌های انقلاب، انتظار و در مسیر مثبت اسلامی بود، خاطرنشان کرد: مهمترین دلیل تقدس این دفاع این بود که در مسیر برپایی حکومت مهدی موعود انجام شد و به همین دلیل نیز مرگ در این راه را مقدس می‌شمرند و در حالی که برخی مرگ را انتقال از این دنیا به دنیای دیگری می‌دانند شهید را مقدس می‌خوانند که این تقدس تنها به خاطر ارزش‌های اسلامی است و این همان منطقی است که از عصر عاشور به ما رسیده است.
دانشجو با تاکید بر اینکه شهدا در دفاع مقدس رفتند تا زندگی سرخ را به ما یاد دهند، ادامه داد: اگر دفاع مقدس شهادت نداشت عده‌ای که خواب آلوده و مردد بودند هرگز از خواب غفلت بیدار نمی‌شدند.
وی مهمترین پیام دفاع مقدس را برخاستن دانست و تصریح کرد: دفاع مقدس تشری به نشستگان و بر خود ماندگان بود و اخلاق مردابی که شفافیت و زلالیت در آن دیده نمی‌شود، کنار زد.
وزیر علوم تحقیقات و فن آوری با بیان اینکه برخاستن قبله دارد و قبله آن خدا است، گفت: یافتن این قبله به انسان قابلیت می‌بخشد در حالی که در خود ماندن رسوبی است که انسان را از رسیدن به ملکوت باز می‌دارد.
دانشجو طراوات و نشاط انسان در همین اوج گیری و برخاستن خواند و خاطرنشان کرد: دفاع مقدس و شهادت کتبیه نیستند که آنها را به تاریخ بسپاریم و این موارد غصه‌هایی نیستند که کودکان را با آنها خواب کنیم. بلکه دفاع مقدس و شهید برای برخاستن هستند.
دانشجو در ادامه اظهار داشت: شهادت قصه مرگ در دفتر خون است نه قصه خواب آلودگی؛ حدیث حیثت بشر خاکی است، انشاء عاشورا در انتشار کربلا است؛ شهید رفت تا به ما بیاموزد ارزش‌های انقلاب و اسلام باید بماند.
وی نظام جمهوری اسلامی را محصول اسلام دانست و افزود: سوال اصلی این است که آیا ما دانش آموختگان خوبی در بستر شهادت هستیم یا خیر؟ در حالی که صحنه همان صحنه سابق است و اهداف دشمن نیز همان اهداف قدیمی هستند.
وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری با بیان اینکه دشمن مانند گذشته به دنبال براندازی نظام است، خاطر نشان کرد: اهداف دشمن همان اهداف سابق است و مانند گذشته به دنبال این هستند که اسلام، انقلاب، ولایت و ولایتمداری نباشد، اما ابزار آنها با گذشته فرق کرده است و امروز به جای جنگ سخت از جنگ نرم استفاده می‌کنند.
دانشجو در ادامه با بیان اینکه در اتفاقات اخیر گزینه‌های مختلف تنها بهانه بودند و دشمن به دنبال براندازی نظام بود تصریح کرد: اکنون نیز مانند دوران دفاع مقدس دشمن به دنبال این هست که نظام جمهوری اسلامی را نابود کند و اگر قرار بر ادامه این نظام است شکل ولایی در آن نباشد.
وی ادامه داد: دشمن در گذشته جنگ سخت را بر ما تحمیل کرد اما ملت و دانشگاهیان به اذن الهی دفاع مقدس را آفریدند. اکنون نیز در میدان جنگ نرم یقینا باز هم دفاع مقدسی دیگر رخ خواهد داد.
وزیر علوم و اطلاعات و فنآوری با بیان اینکه اکنون در میدان جنگ تحمیلی دیگری هستیم که تنها ابزارش عوض شده است، گفت: در جنگ تحمیلی دفاع مقدسی را رقم زدیم چون اهداف آن دفاع و نگهداری از ارزش‌های انقلاب بود. اکنون نیز ملت و دانشگاهیان کاری می‌کنند که مانند جنگ تحمیلی دفاع مقدس دیگری شکل بگیرد و نمی‌گذارند که دشمن به اهداف خود برسد.
دانشجو در ادامه خاطرنشان کرد: ملت ایران این بار نیز درسی به دشمنان می‌دهند که چه قرآن سر نیزه کنند چه دسیسه های دیگر به کار گیرند و چه رنگ‌آمیزی کنند و چه خدعه‌های دیگری به کار گیرند، هیچ کدام موثر نباشد.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران این بار نیز چشم فتنه را کور خواهد کرد ادامه داد: ملت شجاع ایران همچنان که در جنگ تحمیلی به دشمن درسی داد که هرگز فکر تجاوز به خاک دشمن را در سر خود راه ندهد، این بار نیز کاری می‌کنند که دشمن هرگز فکر اجرای جنگ نرم علیه کشور را به ذهن خود نیز راه ندهد.
وزیر علوم تحقیقات و فنآوری با اشاره به افتخارآفرینی‌های دانشجویان بسیجی در هویزه در دوران جنگ تحمیلی افزود: این بار نیز دانشگاهیان کشور در میدان جنگ نرم افتخار آفرینی خواهند کرد و به دشمن ثابت می‌کنند که ملت و دانشجویان همچون همیشه دوران با شعار هیهات‌من‌الذله در میدان هستند.
"دانشجو " تبلور این شعار را در دانشگاه، آگاهی بخشی به دیگران، علم‌اندونزی، پژوهش بیشتر برای تولید علم و تلاش برای تلطیف در عین تدبیر خواند و گفت: نمی‌توان این شعار را سر داد و در دانشگاه سکوت کرد و به تماشا نشست.

/ 0 نظر / 3 بازدید