افشای ابعاد جدیدی از انتخابات 22 خرداد

شبکه ایران: چند ماه از انتخابات 22 خرداد گذشت. ادعای تقلب هم از خیابان‌ها رخت بر بست. تلاش موسوی و کروبی البته، هم چنان ادامه دارد.

برای همین کاندیداهای مدعی تقلب، موضوعات حاشیه‌ای دیگری برای زنده کردن این ادعا طرح کردند که با روشنگری مسئولان درباره آن‌ها، همگی در جایگاه اتهام باقی ماندند.

این مسیر اما متوقف نشد و ادامه آن از سوی اصلاح‌طلبان فراز و نشیب‌های تامل‌برانگیزی خلق کرد.

مصاحبه امروز محسن نریمان هم نمونه‌ای از این رویداد است. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در گفت‌و‌گو با پارلمان نیوز، اقدام به افشای ابعاد مغفول مانده انتخابات 22 خرداد کرده است!

او اعلام کرده که "بیش از 21 میلیون نفر به احمدی‌نژاد رای نداده‌اند که این رقمی نیست که دولت بخواهد آن را نادیده بگیرد."

نریمان در ادامه در جملاتی جالب تعداد شرکت‌کنندگان را از 39 به 46 میلیون نفر افزایش داده و تاکید کرده که "حتی اگر آرایی که اینها اعلام کرده‌اند را قبول کنیم، 46 میلیون رای دهنده داشته‌ایم که 24 میلیون به احمدی‌نژاد رای داده‌اند یعنی یک عده یا اصلا اینها را قبول نداشته و پای صندوق نیامدند و یا اینکه به افراد دیگری رای دادند."

اظهارات نماینده بابل به اینجا ختم نشده و او در یک تقسیم‌بندی جدید، شرکت‌کنندگان در انتخابات را نه یک مجموعه واحد که دو گروه در مقابل هم خوانده است: "مجموعه احمدی‌نژاد باید تدبیر داشته باشد، مجموعه‌ای را روبری خود ببینند که 24 میلیون در مقابل 21 میلیون نفر است و این عدد بسیار آسیب‌پذیر است."

گفته‌های نریمان در حالی بیان شده که خود او در هنگام ورود به مجلس هشتم، از حدود 193 هزار رای ماخوذه، تنها ۶۶ هزار رای بدست آورده است.

بر مبنای استدلال نریمان اکنون حدود 130 هزار نفر از مردم بابل در مقابل او قراردارند.

علاوه بر این، آنچه نریمان "تقابل شرکت کنندگان" در انتخابات و بی‌توجهی به رای‌دهندگان به رقبای احمدی‌نژاد خوانده، خیلی پیش‌تر از این‌ها از سوی احمدی‌نژاد پاسخ داده شده است.

رئیس جمهور دو روز پس از انتخابات در میدان ولیعصر تهران تصریح کرد: در انتخابات ایران40 میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین کننده اصلی بوده‌اند.

احمدی نژاد افزود:70میلیون ملت ایران و 40 میلیون شرکت کننده در انتخابات همه عزیزند، همه ملت ایرانند و همه همدلند و دولت خادم همه آنان و در خدمت همه آنهاست.

بر این اساس است که گفته می‌شود، ناکامی در زنده نگهداشتن موضوع تقلب و اثبات آن، موجب حرکت جناح اپوزیسیون به سوی موضوعات حاشیه‌ای شده است. موضوعاتی که با وجود شفاف‌سازی درباره آن‌ها همچنان دستمایه موضع‌گیری‌های جناحی قرار می‌گیرند.
/ 0 نظر / 3 بازدید