آیت الله خاتمی: فضای پس از انتخابات فضای فتنه بود

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد که قصه بعد از انتخابات، قصه انتخابات نبود، بلکه قصه براندازی نرم بود که تعدادی فریب خورده با خلق اغتشاش و آشوب باعث ایجاد فضای فتنه شدند.
به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، آیت الله «سیداحمد خاتمی» دیروز در جمع دانشجویان مرکز شهدای وظیفه این نیرو فضاهای سیاسی و اجتماعی حاکم بر جوامع بشری را به سه دسته فضای پاک و حق، فضای باطل و گناه و فضای فتنه تقسیم کرد و اظهار داشت: فضای پاک و حق فضایی است که پاکی و صداقت بر این فضا حاکم است، اما فضای باطل و گناه یکی از فضاهایی است که ممکن است کسی در این فضا گیر کند و در این صورت منطق قرآن حکم می کند که مرحله اول در محیط باطل و گناه هضم نشود و نگذارد گوهر شخصیت و انسانیت وی به تاراج برود و در مرتبه دوم اگر قدرتش را دارد فضا را عوض کند و در مرحله بعد سعی کند به منظور حفظ دین خود از فضا هجرت کند.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان از فضای فتنه به عنوان سومین فضای حاکم بر جوامع یاد کرد و افزود: فضای فتنه فضایی است که در آن باطل لباس حق پوشیده و به صحنه می آید، بنابراین ما باید هوشیار باشیم تا در این فضا غرق نشویم.
وی یکی از خصوصیت های فضای فتنه را شخصیت محوری به جای حق مداری دانست و گفت: در جمهوری اسلامی ایران اصل، حق مداری است نه شخصیت محوری، چرا که نظام جمهوری اسلامی ایران حق است.
خاتمی با اشاره به خطبه پنجاه نهج البلاغه اضافه کرد: ما هر روز شناسنامه افراد را می بینیم و هر کس که در راه ولایت است مورد تایید بوده و کسی که در این مسیر نیست، باخته است.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران برای هیچ کس نامه فدایت شوم ننوشته و نمی نویسد، چرا که انقلاب حق بوده و پشتوانه آن خون شهداست.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به رویدادهای بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: قصه بعد از انتخابات، قصه انتخابات نبود، بلکه قصه براندازی نرم بود که تعدادی فریب خورده با خلق اغتشاش و آشوب باعث ایجاد فضای فتنه شدند.
وی همچنین با اشاره به خطبه 174 نهج البلاغه، راه رهایی از این فضای فتنه را بصیرت و راهروی در مسیر حجت الهی دانست و در تشریح آن بیان داشت: اهل بصیرت خطاها را خوب می شناسند و با شناختی که از دشمن دارند تحت تاثیر توطئه آنها قرار نمی گیرند و رهرو همیشگی حجت الهی که همانا حضرت ولی عصر(عج) است می باشند.
وی در پایان اضافه کرد: همه ما به فضل الهی با ولایت فقیه بوده ایم، هستیم و تا آخرین نفس، نفر و قطره خون پاسدار این ولایت خواهیم بود.

/ 0 نظر / 4 بازدید