خاخام یهودی:حاکمان اسرائیل از یهودیان مذهبی هم متنفر هستند

نیویورک- یکی از خاخام های یهودی معترض به سیاست های اسرائیل می گوید که حاکمان اسراییل به همان نسبت که از مسلمانان و اعراب تنفر دارند، از یهودیان مذهبی هم متنفر هستند.

خاخام "سمی فرانکلین" به خبرنگار ایرنا در نیویورک گفت: اسرائیلی ها همان رفتاری را با یهودیان مذهبی انجام می دهند که با مسلمانان انجام می دهند.
وی اظهارداشت: پیروان ادیان مشکلی با هم ندارند و ما همین الان نیز شاهد هستیم که یهودیان در سراسر جهان در کنار مسلمانان و یا مسیحیان در صلح زندگی می کنند.
خاخام فرانکلین گفت: بنیانگذاران صهیونیسم فعالیت های خود را حدودا از 100 سال پیش آغاز کردند و از آن زمان به بعد یهودیان غیر مذهبی یا همان صهیونیست ها جنگ و دعوا با دیگر همسایگان خود که همان اعراب می باشند و یا حتی با یهودیان مذهبی را شروع کردند.
این خاخام مخالف سیاست های صهیونیست های حاکم بر اسرائیل ، افزود: در گذشته یهودیان و مسلمانان همراه با صلح و آرامش با یکدیگر در بیت المقدس زندگی می کردند و هیچ مشکلی هم نبود.
وی درمورد ایده ایجاد دو کشور فلسطین و اسرائیل گفت که این ایده ، ایده ای است که از 60 سال پیش در سازمان ملل پیگیری می شود و نتیجه ای هم نداده است و من معتقدم که اعراب و یهودیان یا کلا هر کسی باید آزاد باشد در هر مکانی که می خواهد زندگی کند.
خاخام فرانکلین اظهارداشت: هم مسلمانان و هم یهودیان و هم مسیحیان می خواهند در سرزمین مقدس و در صلح زندگی کنند اما مشکل اینجاست که سیاستمداران مساله را آنقدر پیچیده کرده اند که نمی توان در هر جایی که مایل بود ، زندگی کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید