گزارش اخیرهیات سه نفره برشمرد؛ همه اسناد تکذیب شده شیخ!

 

کروبی پس از یکماه فراخوان قوه قضائیه و گشت و گذار در شمال در کشور، بالاخره نام 5 نفر را به قوه قضائیه ارائه داد؛ اما پنج نفری که به هیچکدام از آنها تجاوز نشده و برخی از آن ها حتی اصلاً بازداشت نشده‌اند.

شبکه ایران: پس از یکماه جنجال و هیاهو، هیئت سه نفره قوه قضائیه گزارش خود را درخصوص ادعاهای مهدی کروبی منتشر کرد.

نتیجه این گزارش اگرچه پیش از این نیز به دلیل تناقضات گفتاری فراوان کروبی در روزهای گذشته قابل پیش‌بینی بود اما انتشار آن دیگر جایی را برای حرف و حدیث و حاشیه پردازی باقی نگذاشت.

 موضوع نامه عجیب کروبی "تجاوز جنسی به دختران و پسران بازداشت شده در حوادث اخیر" بود.

موضوعی که باعث شد تا کروبی به گفته خودش از شنیدن آن خوابش نبرد؛ و برای آرامش ذهنی و استراحت مجبور شود دوش بگیرد!

وی در این نامه مدعی شده بود: "عده‌ای از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند که منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کرده‌اند به طوری‌که برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیده‌اند و در کنج خانه‌های خود خزیده‌اند."

این اتهام آنقدر سنگین بود که نظام پیگیری آن را در دستور کار فوری خود قرار دهد.

در این راستا اگرچه آیت الله شاهرودی اقداماتی را برای پیگیری این اتهامات انجام داد اما با پایان یافتن دوره مسوولیت وی، رئیس جدید قوه قضائیه باتشکیل هیات سه نفره برای بررسی دقیق ادعاهای شیخ،نشان داد که پیگیری این اتهام تصمیم مجموعه نظام است و نه یک مدیر ارشد.

اما پس از جلسات متعدد هیئت سه نفره قوه قضائیه با مهدی کروبی که البته با تقدیر شیخ از این هیات هم همراه بود، گزارش این هیئت ویژه بررسی خطاب به آیت الله لاریجانی منتشر شد.

بر اساس این گزارشی مشروح، کروبی که همواره می گفت برای ادعایش اسنادی در اختیار دارد پس از یکماه تلاش برای جمع آوری اسناد و مدارک، توانست نام پنج نفر را به قوه قضائیه ارائه دهد؛ اما پنج نفر که به هیچکدامشان تجاوز نشده است!

اولین سند: ترانه موسوی!

اولین شخصی که کروبی از او نام برده، "ترانه موسوی" است که چندی پیش تمام شایعات مطرح شده درباره او با مصاحبه خانواده‌اش با سیمای جمهوری اسلامی ایران تکذیب شد.

در این شایعات مطرح شده بود که ترانه موسوی در جریان تجمعات پس از انتخابات توسط "لباس شخصی‌ها" دستگیر شده و پس از آنکه مورد تجاوز قرار گرفته، او را آتش زده‌اند و داخل چاهی انداخته‌اند.

جالب اینکه کروبی با وجود رسوایی این شایعه باز هم نام ترانه موسوی را به عنوان یکی از 5 سند خود مطرح کرده است.

دومین سند: سند ساختگی شیخ اصلاحات درباره "الف-شین"

دومین فرد مورد اشاره مهدی کروبی آقای "الف-ش" بود که کروبی درباره او گفته است: که این فرد توسط سه نفر در خیابان جردن ربوده و به جایی برده شده در آنجا افراد دیگری هم بودند؛ سپس چشم‌های او را بسته و مورد ضرب و شتم و تجاوز جنسی قرار داده‌اند.

وقتی که هیئت ویژه از کروبی سؤال کرده که آقای "الف-ش" در چه ‌روزی و در کدام یک از آشوب‌های خیابانی دستگیر شده است؟، او پاسخ داده: "نمی‌دانم من سؤال نکردم ولی در تظاهرات و درگیری نبود."

بر اساس این گزارش به دنبال ادعاهای کروبی در خصوص "الف-ش" تحقیقات هیئت سه نفره با جدیت بیشتری حول این فرد ادامه یافته و در ادامه مشخص شده که لوح فشرده ارائه شده در خصوص این فرد ساختگی بوده است.

حتی پس از آنکه هیئت سه نفره خواستار تحقیق درخصوص "الف-ش" شده، حزب اعتماد ملی اعلام کرده که این فرد مفقود شده است!

پس از ادامه تحقیقات هیئت ویژه قوه قضائیه مشخص شده که این فرد مفقود شده به صورت مخفیانه با یکی از افراد مرتبط با کروبی و حزب اعتماد ملی به نام "داوری" که یکی از تهیه کنندگان لوح فشرده و یکی از افراد معرفی کننده این فرد به کروبی بود در تماس است.

بعدها مشخص می شود که "الف- ش" نه تنهای در هیچ یک از درگیری‌های خیابانی دستگیر نشده بلگه در هیچ یک از مراکز انتظامی و امنیتی نیز سابقه‌ای مبنی بر بازداشت و دستگیری ندارد و تهیه لوح فشرده نیز کاملاً با انگیزه سیاسی و البته خیلی ناشیانه تهیه شده است.

هیئت سه نفره احتمال داده که الف-ش نیز خود از ابهامات و تناقضات فراوان در لوح فشرده آگاه بوده و به همین دلیل مدتی "مفقود" شده بود.

سومین سند: فردی که ادعای تجاوز ندارد و کروبی هم او را ندیده !

سومین فردی که کروبی او را به عنوان سند ادعای خود خود به قوه قضائیه معرفی کرده است، فردی است که ادعای تجاوز ندارد!

شیخ اصلاحات گفته که این فرد را در جریان درگیری های پس از انتخابات نیز بازداشت نشده است!

وی همچنین می گوید که او را ندیده‌ام و فقط از افراد مرتبط با حزب اعتماد ملی و آقای میرحسین موسوی شنیده‌ است!

چهارمین سند: فردی که او هم ادعای تجاوز جنسی ندارد!

چهارمین سند کروبی فردی است به نام "م-الف" که از طرف "بچه‌های حزب اعتماد ملی" به او معرفی شده که البته او هم ادعای تجاوز جنسی ندارد!

"م-الف" فقط گفته که در اداره آگاهی مورد ضرب و شتم و هتاکی قرار گرفته و هنگامی که در مقابل عکس‌العمل او لباسش را کشیدند، دست ماموران به بدنش برخورد کرده است.

پنجمین سند: فردی که کروبی در موردش اعتراف به اشتباه کرد

سند پنجم کروبی خانمی بود به نام "س-پ" که کروبی در خصوص او گفت که این فرد تنها فرزند شهید و از طرفداران میرحسین موسوی بوده که هنگامی که با مادرش در پشت بام تکبیر شبانه می‌گفته دستگیر شده است.

کروبی گفت این فرد پس از آنکه مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته، پس از چند روز جنازه‌اش را آنهم در حالی که قسمت پائین بدنش با اسید سوخته بود به خاک سپرده‌اند.

این ادعای کروبی اگرچه می‌تواند دل هر کسی را به رحم بیاورد و او را تحت تاثیر بگذارد اما به شرطی که با تکذیب مادر و خواهرش همراه نمی‌شد.

در مراحل تحقیقات از خانواده "س-پ" مشخص شده که او نه فرزند شهید است و نه تنها فرزند خانواده. جالب اینکه او در طول یک سال و نیم اخیر، 6 باز از منزل فرار کرده و هر نیز مادرش برای یافتن او به مراکز انتظامی مراجعه کرده است.

اما جالب تر اینکه در حالی که اصلاح طلبان خبر دفن و مراسم "س-پ" را منتشر کرده و مدعی شده بودند که او در قطعه 302 دفن شده، وی با خانه تماس گرفته و گفته که تا چند روز دیگر به منزل باز خواهد گشت!

مادر وی گفته: "آنچه که فعلاً قطعی است عدم حضور س - پ است که مثل دفعات قبل از خانه فرار می‌کرده و سایر مسائل مطروحه از ناحیه آقای کروبی و افراد مرتبط با آقای میرحسین موسوی به هیچ وجه صحت ندارد."

پس از مشخص شدن اخبار کذب در خصوص "س-پ" و مرور جزئیات با او وی قبول کرده که مسائل مطروحه درمورد این زن کاملاً بی‌اساس و با انگیزه سیاسی مطرح شده است.

اما موارد فوق تمام اسنادی بود که کروبی هربار در گفتگو با رسانه‌ها و به ویژه از طریق روزنامه خود از آن‌ها دم می‌زد و از در اختیار داشتن آن‌ها به خود می‌بالید.اسنادی که وی با ادعای در دست داشتن آن‌ها همه معترضان به شیوه طرح نگرانی اش را متهم به دروغ گویی کرده بود.

شاید کروبی به خیال خود می‌خواست تا با ارائه نام این افراد خود را تبرئه کند، اما با معرفی این پنج نفر که حتی یکی از آنها هم مورد تجاوز قرار نگرفته اند وی زمینه را برای محکومیت خود فراهم کرد؛ مساله ای که در پیشنهادات کمیته سه نفره به آیت الله آملی هم مطرح و با موافقت رئیس جدید قوه قضائیه همراه شد.

پایان مطلب/

/ 0 نظر / 3 بازدید