طائب:دستگاه قضائی با همه عوامل فتنه برخورد لازم را داشته باشد

فرمانده نیروی مقاومت بسیج با بیان اینکه بحمدالله بستر برخورد قانونی با افراد متخلف و عاملان اغتشاشات پس از انتخابات در حال فراهم شدن است، اظهار داشت: امیدواریم دستگاه قضایی کشور در آینده برخورد لازم را با سایر عوامل فتنه داشته باشد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طائب جانشین فرماندهی کل سپاه و فرمانده نیروی مقاومت بسیج در اولین روز از گردهمایی مسئولان بسیج دانشجویی 313 دانشگاه کشور که در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان (لانه جاسوسی سابق آمریکا) درحال برگزاری است در خصوص برآورد وضعیت انقلاب اسلامی در مقابله با استکبار جهانی گفت: در این خصوص باید از راهبردهای قرآنی استفاده شود تا با انقلاب اسلامی، موانع و آینده آن بیشتر آشنا شد.
وی افزود: بر اساس وعده خداوند در قرآن کریم زمین در اختیار صالحان قرار می‌گیرد و حاکمیت بر روی زمین از طرف خداوند به صالحان واگذار می‌شود و این واگذاری از حداقل شروع و به تدریج وسعت پیدا کرده و کل زمین در اختیار صالحان قرار می‌گیرد.
حجت‌الاسلام طائب در ادامه با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم دو راهبرد برای صالحان و فاسقان بیان کرده است، افزود: اگر فتنه‌ای اتفاق افتاد و عده‌ای فاسق شدند باید سه کار از جمله تقویت ارتباط با خداوند و تصفیه معنوی صورت پذیرد، ارتباط با مردم تقویت شود و ارتباط با ولی زمان تحکیم شود و این راهبردهای بیان شده از سوی خداوند دعای مؤمنان است.
معاون فرماندهی کل سپاه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ظهور انقلاب اسلامی شروع حرکت تحقق و استقرار صالحان در روی زمین بود، اظهار داشت: همواره انقلاب اسلامی اکنون این حرکت خود را با شتاب دنبال می‌کند اما در طول این مسیر رویش‌ها و ریزش‌هایی وجود دارد.
وی افزود: امام خمینی‌(ره) از سال 1342 حرکت انقلابی را آغاز کرده و با توحید، قدرت نرم و تاثیرگذاری در افکار عمومی و باورهای مردم این وعده الهی را تحقق بخشید و در نتیجه انقلاب اسلامی پیروز شد.
به گزارش ایرنا فرمانده نیروی مقاومت بسیج به مزیت انقلاب اسلامی نسبت به سایر انقلاب‌های دیگر اشاره و تصریح کرد: در آن زمان رقابت بلوک شرق و غرب در مقوله قدرت سخت، نیمه سخت و نرم غیر از قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران بود.
این مقام مسئول در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه قدرت سخت در آن زمان به طور کامل در اختیار غرب و شرق بود، تصریح کرد: اما قدرت نرمی که در انقلاب اسلامی مطرح بود به دست گرفتن روح انسان‌ها و حاکمیت دستورات الهی بر قلب مردم بود.
وی افزود: این قدرت موجب شد که انقلاب اسلامی شکل بگیرد و در این راستا دشمنان انقلاب در ابتدا سعی کردند با قدرت سخت خود، قدرت نرم انقلاب اسلامی را از بین ببرند و این مواجهه نزدیک به یک دهه طول کشید اما آنها موفق نشدند.
حجت‌الاسلام طائب در ادامه خاطرنشان کرد: در سه دهه گذشته انقلاب اسلامی به شدت قدرت خود را حفظ کرده و بیداری ملت‌ها را به دنبال داشته است و اکنون به جایی رسیدیم که میان قدرت اردوگاه اسلام و غرب، قدرت سخت اسلام بسیار بالاتر از غرب است.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج در خصوص تبدیل جنگ آمریکایی به جنگ اسرائیلی در مقابل انقلاب اسلامی تاکید کرد: شبکه این حرکت انقلاب اسلامی به گونه‌ای شد که آمریکا ادامه این جنگ را اسرائیلی کرد، اما دوباره شکست را پذیرفتند.
معاون فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه اظهار داشت: آمریکا که همواره به دنبال ایجاد دهکده جهانی بود اکنون قدرت سیاسی خود را در منطقه از دست رفته می‌بیند و حباب‌های ایجاد شده آنها در عرصه اقتصادی از میان رفته است.
حجت‌الاسلام طائب با اشاره به اینکه الگو شدن انقلاب اسلامی و حرکت علمی کشورمان در دنیا به اثبات رسیده تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی بعد از سه دهه فشار از طریق قدرت سخت و نیمه سخت به کشورمان اکنون روی به جنگ نرم آوردند و انتخابات ریاست جمهوری دهم را بهترین فرصت دانسته و از بی‌اعتمادی به دولت شروع و به سراغ بی‌ثبات‌سازی کشور رفتند. اینها در ادامه سعی بر ایجاد اتهام‌آفرینی نسبت به دستگاه‌های نظام اسلامی کردند و اکنون به دنبال این هستند که ارزش‌ها را به ضد ارزش تبدیل کنند، که این موضوع یکی از اصول لازم و مهم جنگ نرم است.
معاون فرماندهی کل سپاه در ادامه گفت: استکبار جهانی در جنگ نرم همه ابزارها را به کار می‌گیرد تا ارزش‌ها را مخدوش کرده و سپس با رنگ‌آمیزی آن تصویر دیگری از آن به افکار عمومی نشان دهد.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج افزود: امروز دشمن در جنگ نرم سعی دارد تا تصویر ذهنی جوانان، نوجوانان و نسل جدید را نسبت به انقلاب، حکومت و نظام اسلامی مخدوش کرده و این باور را عوض کند و در این راه از هیچ تلاشی رویگردان نیست.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج تاکید کرد: 6 نفر از استراتژیست‌های آمریکایی در خصوص استراتژی برخورد با ایران بحث کردند و در نتیجه 9 استراتژی را برای عمل کردن طرح جنگ نرم در ایران اعلام داشتند. مهم‌ترین این استراتژی ایجاد کودتای مخملی بود و مناسب‌ترین راه برای رسیدن به این هدف وسعت دادن کودتای مخملی در ایران بود و تعامل با اپوزیسیون داخلی نیز برگ برنده آنها تلقی می‌شد.
وی با اشاره به اینکه این استراتژیست‌های آمریکایی گزینه نظامی را در مقابله با سپاه، بسیج و نیروهای امنیتی ایران مصلحت ندانسته‌اند تاکید کرد: آن‌ها امروز در اوج مبارزه با انقلاب اسلامی اعتراف می‌کنند که انقلاب اسلامی قدرت نرم خود را صادر کرده و به حیاط خلوت آمریکا رسیده است و اکنون سعی دارند با ترکیب مجذوب کردن افراد و استخدام مزدور ضرباتی را که در طول سه دهه از انقلاب اسلامی ایران خورده‌اند جبران کنند.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج با تاکید بر این نکته که باید راهبردهای مقام معظم رهبری با جدیت دنبال شود خاطرنشان کرد: باید با جذب حداکثری و دفع حداقلی به نتیجه لازم رسیده و بسیج دانشجویی امروز باید در دانشگاه قدرت جذب خود را از نظر علمی و مسایل دیگر صورت ببخشد و اگر دشمن درصدد است در دانشگاه‌های کشور اغتشاش‌آفرینی ‌کند بسیج دانشجویی با جدال احسن باید جذب حداکثری را تحقق ببخشد.
حجت‌الاسلام طائب در ادامه تصریح کرد: قشر دانشجوی کشور باید جهاد علمی را که در دستور کار داشته است با قدرت ادامه دهد و با آگاه‌سازی در خصوص جنگ نرم باید در حوزه آفندی و پدافندی مراقبت کرده و با حمله به مبانی غلط دشمن حرکت پیش‌رونده انقلاب را با سرعت بیشتر تحقق بخشید.
معاون فرمانده کل سپاه به ذکر برخی از جریان سازی‌های دشمن پرداخت و تاکید کرد:‌ امام خمینی(ره) در سخنانی فرمودند روز قدس روز جداسازی انقلابی از منافق است و دیدید که بر مراسم روز جهانی قدس امسال با حضور انبوه و گسترده ملت تجمع یک عده جریان‌ساز گم شد و آنها حتی در شب‌های احیاء، روز عید سعید فطر و در نهایت در ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها سعی فراوان کردند تا به اهداف خود برسند اما حتی تجمع آنها در دانشگاه تهران به 300 نفر هم نرسید و در اینجا لازم است تا دانشجوی انقلابی با روحیه انقلابی و اسلامی خود این عده را جذب خود کند.
وی با اشاره به اینکه در این عرصه جنگ نرم باید دشمن و ابزارهای آنرا بشناسیم و در مقابله با جنگ نرم با مقابله نرم می‌توانیم به پیروزی برسیم تصریح کرد: در حوزه جنگ نرم آگاهی‌بخشی، جلوگیری از شکاف اجتماعی و بین نسلی باید مدنظر قرار گرفته شود و وظیفه افسران جنگ نرم مقابله با شکاف بین نسلی است.
در پایان سخنان حجت‌الاسلام طائب و در جلسه پرسش و پاسخ، معاون فرماندهی کل سپاه در پاسخ به سوال دانشجویی در خصوص چگونگی برخورد با قانون‌گریزان خاطرنشان کرد: در جبهه جنگ نرم قانون گریزی یکی از اهم موارد است و در این راستا باید با قانون گریز برخورد شود اما باید این برخورد متناسب با هزینه‌ها صورت پذیرد.
وی افزود: در جنگ نرم باید میزان ریزش افکار مدنظر باشد، چرا که دشمن با همه ابزار و عوامل داخلی سعی دارد افکار عمومی را مخدوش کند و همانطور که دیدیم در یک جریان‌سازی آشکار تروری را انجام داده‌اند و در فاصله کوتاهی آنرا در رسانه‌های خود تیتر یک اخبار قرار دادند.
معاون فرمانده کل سپاه در ادامه افزود: انتظار ما از مسئولان نظام این است که در خصوص مسائل پس از انتخابات و فتنه‌ها آگاه‌سازی کنند و نمایندگان مجلس نیز باید از تریبون مجلس برای تبیین حقایق استفاده کند.
طائب تصریح کرد: برخورد با افراد متخلف باید صورت پذیرد و انتظار این بود که هر کسی تخلف کرد عدالت قضایی به سراغ آن برود و بحمدالله این بستر درحال فراهم شدن است و باید اتفاق بیفتد. اما باید در این خصوص مبانی مقام معظم رهبری مدنظر قرار گرفته شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم دستگاه قضایی کشور در آینده برخورد لازم را با سایر عوامل فتنه داشته باشد.
/ 0 نظر / 3 بازدید