احمدی نژاد: تصمیم انقلابی این است که مسئولیتها به نسل جوان منتقل شود

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز اندیشه‌ها و نگاه‌ها نسبت به گذشته متفاوت شده است، گفت: همانگونه که در دهه‌های گذشته با تصمیم انقلابی، جوانان کشور افتخار آفریدند، تصمیم انقلابی امروز این است که با دست خود مسئولیت‌ها را به نسل جوان و انقلابی منتقل کنیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در دیدار با نخبگان و فرهیختگان استان خراسان رضوی با اشاره به گفته یکی از نخبگان درباره اینکه "نخبه واقعی شهیدان افشردی و باکری هستند"، افزود: همه رزمندگانی که از هستی ما دفاع کردند، در مراتب بالا هستند و نخبگان هم در اوج نگاه ما قرار دارند.
وی تصریح کرد: من با آن نسل و نسل کنونی زندگی کرده ام و معتقدم امروز صدها و هزاران جوان نظیر شهید افشردی در کشور و خراسان رضوی زندگی می‌کنند.
رییس جمهوری به جمله دیگری از یکی از نخبگان مبنی بر اینکه "شما نتوانستید طی چهار سال گذشته، یک احمدی‌نژاد تحویل جامعه دهید!"، گفت: مراتب شما جوانان بالاتر از من است. امروز جوانان صدها کیلومتر جلوتر از احمدی‌نژاد هستند و به سمت افق‌های روشن و بالاتر حرکت می‌کنند.
وی در عین حال به مقاومت در برابر سپردن مسئولیت‌ها به نسل جوان اشاره کرد و گفت: این موارد وجود دارد اما خود جوانان باید وارد عرصه شوند و مسئولیت‌ها را بر عهده بگیرند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه "امروز جوانان جهانی فکر می‌کنند"، افزود: افق نگاه‌ها متحول شده است و البته این امر وظایف سازمان ملی جوانان، وزرا و استانداران را برای بهره گیری از توان و ظرفیت جوانان نادیده نمی‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه "هر یک از وزرا و استانداران باید در کار خود از جوانان بهره بگیرند"، تصریح کرد: وزیران باید در یک بازه زمانی کار را به جوانان منتقل کنند.
رییس جمهوری گفت: نباید اینگونه باشد که اکنون که دولت تصمیم گرفته است جوانان را وارد عرصه مدیریتی و اجرایی کشور کند، فضای غیرواقعی ایجاد شود بلکه باید در یک فرصت زمانی، مسئولیت‌ها را به جوانان منتقل ساخت زیرا این امر، نشانه تعالی و انقلابی بودن است.
ادامه دارد...

/ 0 نظر / 3 بازدید