پس از 60 ، مارکوپلو به ایران بر می گردد ....

 

مهدی هاشمی رفسنجانی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که چند روز پس از چهارمین دادگاه متهمان کودتای مخملی، ایران را به مقصد انگلیس ترک کرده بود، به زودی به کشور بازخواهد گشت.

مهدی هاشمی رفسنجانی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که چند روز پس از چهارمین دادگاه متهمان کودتای مخملی، ایران را به مقصد انگلیس ترک کرده بود، به زودی به کشور بازخواهد گشت.

به گفته منابع آگاه او که هم‌اکنون میهمان کشور امارات است، در هفته جاری به سفر "دو ماهه" خود پایان خواهد داد.

گرچه تاکنون توضیح دقیقی درباره علت بازگشت مهدی هاشمی اعلام نشده اما گفته می‌شود که برخی "فشارهای داخلی"، موجب مراجعت او به کشور شده است.

فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالی به ایران باز می‌گردد که خروج او از کشور بیش از آنکه خودش انتظار داشت، خبرساز شد.

هر چند دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد، "آقای مهدی هاشمی به عنوان رییس دفتر هیات امنا برای بازرسی از عملکرد این دفاتر به تعدادی از کشورهایی که دارای شعبه دانشگاه آزاد می‌باشند، مسافرت نموده‌اند"، اما همزمانی سفر او با اعترافات متهمان کودتای مخملی در دادگاه تردیدهای زیادی را درباره علت خروج او از کشور ایجاد کرد.

متهمان در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده آشوب‌های پس از انتخابات، چند روز پیش از خروج مهدی هاشمی، نسبت به نقش تاثیرگذار برخی از سیاسیون و آقازاده‌ها در آشوب‌های پس از انتخابات اعتراف کرده بودند.

این موضوع به همراه دستگیری همسر مهدی هاشمی در جریان آشوب‌های اخیر و چندین رویداد دیگر باعث شد که برخی شخصیت‌های مطرح و فعالان سیاسی خواستار رسیدگی به اتهامات فرزند رئیس مجمع تشخیص شوند.

با این حال، او که در جریان اغتشاشات پس از انتخابات به همراه خواهرش، فائزه هاشمی، مدتی ممنوع‌الخروج شده بود، برای آنچه "ماموریت کاری" اعلام شد، کشور را به مقصد لندن ترک کرد.

مهدی هاشمی پس از چند روز اقامت در لندن و انجام دیدارهایی خبرساز، به کویت و سپس کشور لبنان رفت و از چندی پیش نیز سفر خود را در امارات پی گرفت.

اما سفر او در حالی حدود "60 روزه" به طول انجامیده که دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد، نهاد تحت ریاست مهدی هاشمی، همزمان با آغاز سفر او، اعلام کرد که "ایشان به زودی به کشور مراجعت خواهند کرد."

به هر حال، اکنون که فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت قصد مراجعت با کشور را کرده است، می‌توان به صحت درخواستی که هاشمی رفسنجانی از رئیس قوه قضاییه در مورد رسیدگی به شائبه‌ها، شایعات و اتهاماتی که در مورد اعضای خانواده‌اش مطرح است، پی برد.

/ 0 نظر / 3 بازدید