قاضی با استناد به ادعای متهمان مهدی هاشمی را به دادگاه احضار کند

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: با توجه به اتهاماتی که از سوی دیگر متهمان کودتای مخملی علیه مهدی هاشمی رفسنجانی مطرح شده است، قاضی می‌تواند وی را به دادگاه احضار کند.


حمید رضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به چهارمین جلسه علنی دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده کودتای مخملی اظهار داشت: متهمان به بخشی از رفتارهای خود در حوادث بعد از انتخابات اعتراف کرده‌اند.
وی افزود: در دادگاه اخیر برخی از متهمان در اعترافات خود از برخی افراد نام برده و آنها را نیز به نوعی متهم کرده‌اند و در صورتی که قاضی به این نتیجه برسد، این افراد نیز متهم قلمداد میَ‌شوند و باید در داگاه حاضر شوند.
ترقی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی ‌ها معتقدند که باید مهدی هاشمی به دلیل ادعای برخی از متهمان مبنی بر دست داشتن و هدایت کردن اغتشاشات اخیر محاکمه شود، نظر شما در این خصوص چیست، بیان داشت: قانون بر اساس عدالت اجازه تبعیض به هیچکس را نمی‌دهد و با توجه به اتهاماتی که از سوی دیگر متهمان کودتای مخملی علیه مهدی هاشمی رفسنجانی مطرح شده بر این اساس قاضی می‌تواند وی را به دادگاه احضار کند.
وی افزود:قانون به همه افراد یک گونه نگاه کرده و بدون تبعیض با آنها برخورد خواهد کرد و اگر قاضی دادگاه با توجه به اعترافات اخیر به این جمع بندی برسد که برخی از افراد که بیرون از زندان هستند متهم‌اند می‌تواند آنان را به داداگاه فراخوانده محاکمه کند.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید