احمدی‌نژاد از سیاست‌‌ غرب و رژیم صهیونیستی انتقاد کرد

خبرگزاری فارس: خبرگزاری و پایگاه‌های مهم عرب‌زبان در بازتاب سخنان رئیس جمهوری ایران در سازمان ملل بیش از همه موضوع تغییر در سیاست‌های جهانی و انتقاد از غرب و رژیم صهیونیستی را تیتر گزارش خود کردند.

به گزارش فارس، سخنان "محمود احمدی نژاد " رئیس جمهوری ایران درنشست مجمع عمومی سازمان ملل در بسیاری از رسانه‌های مهم عرب زبان انعکاس وسیعی داشت.

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی الجزیره قطر با تیتر "سیاست بین‌المللی باید تغییر کند " به انتقاد احمدی نژاد از سیاستهای قدرتهای غربی پرداخت و نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران به موضوع هسته‌ای کشورش اشاره‌ای نکرد و با انتقاد شدید از سیاست‌های غیرانسانی اسرائیل در فلسطین تاکید کرد که سیاست بین‌المللی حاکم بر جهان باید تغییر کند.
الجزیره به نقل از احمدی نژاد نوشت که با بحران اقتصادی به وجود آمده، عصر سرمایه داری بی عاطفه به پایان رسیده است.

خبرگزاری آمریکایی "سی.ان.ان. " در بخش عربی پایگاه اینترنتی خود انتقاد شدید احمدی نژاد از رژیم صهیونیستی و غرب را تیتر گزارش خود کرد.
این خبرگزاری با تیتر "احمدی نژاد به اسرائیل حمله کرد، از غرب انتقاد کرد و خواستار تغییر شد " نوشت: احمدی نژاد خواستار دخالت نکردن غرب و آمریکا در امور عراق، افغانستان، خاورمیانه، آمریکای لاتین و آسیا و خواستار اجرای تغییرات و اصلاحات اقتصادی بر مبنای عدالت، اخلاق و روابط انسانی شد.

خبرگزاری "رویترز " نیز با برجسته کردن مخالفت احمدی نژاد با رژیم صهیونیستی با این تیتر که "احمدی نژاد به اسرائیل حمله کرد " نوشت: محمود احمدی نژاد اسرائیل را به در پیش گرفتن سیاست‌های غیرانسانی در مناطق فلسطینی و سیطره بر امور سیاسی و اقتصادی دنیا متهم کرد.
رویترز افزود: احمدی نژاد به موضوع هسته‌ای کشورش اشاره‌ای نکرد ولی ضمن تاکید بر این که تهران از حق قانونی و مشروع خود با قدرت حمایت میکند، افزود که ملت ایران آماده است تا هر دستی را که صادقانه به سویش دراز شود، بفشارد.

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی "المنار " لبنان نیز این خبر را پوشش داد و در ضمن گزارش، به آن قسمتی از سخنان احمدی نژاد اشاره کرد که به انتخابات ایران باز می‌گشت.
المنار در این خصوص به نقل از احمدی نژاد نوشت که ایران شاهد انتخاباتی بزرگ و کاملا دموکراتیک بود که فصلی جدید برای ایران در مسیر پیشرفت ملی باز کرد.

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی "العالم " نیز با تیتر "احمدی نژاد مسئولیت تنش در منطقه را بر عهده غرب دانست " نوشت که محمود احمدی نژاد مسئولیت خونریزی در خاورمیانه در جنگهای عراق و افغانستان را بر عهده قدرتهای غربی دانست.
العالم افزود: احمدی نژاد در خلال سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از اقدام غرب در سرپوش گذاشتن برجنایت‌های اسرائیل در حق فلسطینی‌ها انتقاد کرد.

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی "العربیه " نیز با این ادعا که محمود احمدی نژاد با سخنان خود خواست توجه جهانی را از حوادث داخلی ایران منحرف کند این خبر را پوشش داد.

/ 0 نظر / 3 بازدید