شلیک «سجیل و شهاب3»؛ قدرت نمایی ایران تا وحشت در رژیم اشغالگر

خبرگزاری فارس: همزمان با بسیاری از رسانه‌های عربی جهان و منطقه که شلیک موشک‌های بالستیک سجیل و شهاب3 را بازتاب دادند، برخی رسانه‌ها آن را قدرت‌نمایی ایران و برخی دیگر آن را سبب وحشت در رژیم اشغالگر صهیونیستی ارزیابی کردند.


به گزارش فارس، تنها ساعتی پس از شلیک موشک‌های بهینه سازی شده "سجیل " و "شهاب 3 "، این خبر در صدر اخبار رسانه‌های عرب‌زبان قرارگرفت و از آنجایی که خبر شلیک موشک‌های دوربرد از دیروز منتشر شده بود، این خبر بازتاب بسیار گسترده‌ای در خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و روزنامه‌های اینترنتی عرب‌زبان یافت.
صبح امروز موشک‌های بالستیک شهاب 3 و سجیل در رزمایش "پیامبر اعظم (ص)4 " شلیک شدند و با موفقیت به اهداف تعیین شده اصابت کردند.
این نخستین بار است که سپاه پاسداران از موشک‌های سوخت جامد و دو مرحله‌ای سجیل در رزمایش خود استفاده می‌کند که نشان دهنده ارتقای سطح توانمندی‌های استراتژیک و میزان بازدارندگی این نیرو در مقابله با تهدیدهای خارجی است.

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی "سی.ان.ان. " و خبرگزاری رویترز در بخش‌ عربی خود اعلام کردند که ایران آزمایش موشکی خود را با موفقیت انجام داد.

سی.ان.ان با بیان اینکه موشک سجیل با سوخت جامد عمل می‌کند گزارش داد که این موشک‌ها قادر است اهدافی در فواصل هزار و 300 تا دو هزار کیلومتر را هدف بگیرد.

خبرگزاری فرانسه (در بخش عربی خود) در گزارشی به نقل از خبرگزاری فارس و شبکه خبری «پرس تی‌وی»، گزارش داد که نیروهای مسلح ایران با موفقیت موشکی را شلیک کردند که برد آن به دو هزار کیلومتر می‌رسد.

خبرگزاری رویترز این خبر را بلافاصله به رژیم صهیونیستی مرتبط کرد و با بیان اینکه تلویزیون ایران اعلام کرده است که موشک‌های شهاب 3 و سجیل با موفقیت شلیک شده‌اند تاکید کرد که ایران می‌تواند با این موشک‌ها اسرائیل و منافع آمریکا را در منطقه هدف قرار بدهد.

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر در پایگاه خبری خود در خبری فوری به نقل از رسانه‌های ایرانی خبر شلیک موفق موشک‌های دوربرد شهاب و سجیل را منتشر کرد.

پایگاه خبری "القناة " با این تیتر که "ایران قدرت‌نمایی می‌کند " گزارش خود را از شلیک شهاب و سجیل به نقل از تلویزیون ایران اعلام کرد و مدعی شد که تنش ایران با غرب بیشتر شد.
این پایگاه خبری افزود که هدف ایران از برگزاری این رزمایش‌ها این است که عزم خود را برای مقابله با هر حمله احتمالی آمریکا و رژیم صهیونیستی به رخ بکشد.

پایگاه خبری "المحیط " با انتشار خبر شلیک موشک‌های شهاب و سجیل تیتر گزارش خود را «وحشت در رژیم اشغالگر... ایران موشکی شلیک کرد که اسرائیل و پایگاه‌های آمریکا در منطقه را نشانه می‌رود» انتخاب کرد.
این پایگاه خبری تاکید کرد که شلیک موفقیت آمیز موشک‌های دوربرد ایران وحشتی در اسرائیل به راه انداخته است که سران آن را مجبور کرده است صدای اعتراض و تهدید خود را علیه ایران بالاتر ببرند.

روزنامه اینترنتی عرب‌زبان "الشعب آنلاین " در پایگاه خبری خود اعلام کرد که ایران در دومین روز رزمایش پیامبر اعظم4 موشک‌های دوربرد خود را با موفقیت آزمایش کرد.

پایگاه خبری "المسلم " موشک‌های شهاب 3 و سجیل را موشک‌های جدید ایران نامید و مانند رسانه‌های دیگر گزارش داد که این موشک‌ها با موفقیت شلیک شده‌اند.

پایگاه خبری "اخبار مصر " با انتشار این خبر در گزارش خود نوشت که تحلیلگران این امر را هشداری برای آمریکا و پایگاه‌های آن در منطقه ارزیابی کرده‌اند.

پایگاه خبری "صدای روسیه " (صوت روسیا) با بیان اینکه ایران با خبر ساخت سایت جدید هسته‌ای خود در کانون توجهات جهانیان قرار گرفته است گزارش داد که ایران با موفقیت موشک بالستیک آزمایش کرد.

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی "المنار " لبنان با پوشش این خبر اعلام کرد که رصدکنندگان این رویداد اعلام کرده‌اند که موشک‌های بالستیک ایران دقایقی پس از شلیک بدون خطا، دقیقا به اهداف تعیین شده اصابت کرده‌اند.

نسخه الکترونیکی روزنامه "الریاض " عربستان سعودی، پایگاه خبری روزنامه الوسط بحرین، پایگاه خبری روزنامه "المستقبل " لبنان، پایگاه خبری "رادیو سوا "، پایگاه خبری روزنامه اماراتی "امارات الیوم "، خبرگزاری "ریا نووستی " روسیه و خبرگزاری "شینهوا "ی چین (در بخش عربی) دیگر رسانه‌های عربی بودند که خبر رزمایش موشکی ایران را پوشش دادند.

/ 0 نظر / 3 بازدید