مقدم فر:اسناد حمایت مالی بیگانگان از عوامل فتنه اخیر موجود است

مدیرعامل خبرگزاری فارس گفت:اسنادی از ارتباط و دریافت هزینه از بیگانگان توسط عوامل فتنه اخیر موجود است.

به گزارش ایرنا ،دکتر حمیدرضا مقدم‌فر عصر پنج‌شنبه در جمع مدیران و مسئولان ارشد استان کرمانشاه اظهار داشت: رسانه یک قدرت نرم و توان بالاست که باید با شناخت آن در شرایط مختلف از آن استفاده کرد و دشمنان ما با این ابزار نوین به جنگ نرم آمده‌اند.
وی ادامه داد: در جنگ ما علاوه بر فرماندهان و افسران و سربازان نیاز به ادوات، سلاح و مهمات متناسب و مناسب داریم که رسانه در جنگ نرم کارکرد سلاح ، مهمات و ادوات جنگی را دارد و هر چه مدرن‌تر و به روزتر باشد کارآمدتر و مفیدتر است.
مدیرعامل خبرگزاری فارس تصریح کرد: آنچه در حوادث انتخابات و پس از آن گذشت، یک مدل نو و پدیده جدید بود که ضرورت دارد آن را بیشتر بشناسیم و ساز و کارهای لازم برای مقابله با آن را مورد تجزیه و تحلیل و شناسایی دقیق قرار دهیم.
مقدم‌فر به تشریح فضای قبل و حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخت و ادامه داد: در دهه اول انقلاب کشور ما در دوران تثبیت و دفاع مقدس قرار داشت و مستقیما " درگیر جنگ سخت بود، دهه دوم به بعد مقدمات شکل‌گیری جنگ نرم از سوی دشمنان خارجی و عوامل داخلی طراحی و در قالب تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی شروع شد که هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری در این باره مورد توجه جدی قرار نگرفت.
وی بیان داشت: شرایط ایجاد انقلاب مخملی و جنگ نرم از سوی دشمنان یک شبه و در یک مدت زمان کوتاه فراهم نشد بلکه سال‌ها روی آن کار شده و استراتژی دشمن بر روی این جنگ بر اساس اسناد محکم و قابل استناد جدی بود که ضرورت داشت ساز و کارهای لازم برای مقابله عملی با آن فراهم شود.
این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: دیده‌بانان فرهنگی و نخبگان دانشگاهی باید در شناسایی و رصد این تهدیدات بیش از این عمل می‌کردند و در دو دولت‌ سازندگی و اصلاحات به این مهم با تسامح و تساهل نگریسته شد و تهاجم گسترده فرهنگی و هجمه‌های نرم دشمن نه تنها جدی گرفته نشد، بلکه در راستای تحقق آن بسترهایی نیز فراهم گردید.
مقدم‌فر عنوان داشت: حوادث چند ماه اخیر فراگیر نبود و عمده تمرکز آن در پایتخت کشور قرار داشت اما نوع حادثه و جنس آن تازه و بدون پیشینه بود و اتفاقاتی رخ داد که دشمنان کشور سال‌ها آرزوی به وقوع پیوستن آن را داشتند و کشاندن جمع کوچکی از مردم به خیابان‌ها به عنوان اعتراض به انتخابات آرزوی دیرینه دشمنان نظام بود.
مدیرعامل خبرگزاری فارس تصریح کرد: در دهه سوم انقلاب دشمنان به این نتیجه رسیدند که با اجرای جنگ و فعالیت‌های سخت و نیمه‌سخت قادر به مبارزه با انقلاب نیستند و با بررسی و الگوبرداری از انقلاب اسلامی خواستند بدون توسل به سلاح به اهداف خود دست پیدا کنند.
مقدم‌فر افزود: ده‌ها برنامه مشخص و سناریو طی این مدت برای کشور طراحی و برنامه‌ریزی شده بود و متاسفانه برخی نخبگان و چهره‌های شناخته شده نیز در این ماجرا آگاهانه و ناآگاهانه ایفای نقش کردند.
وی ادامه داد: جریان فتنه ابتدا به القای تقلب روی آورد و این موضوع را حتی چند ماه قبل از انتخابات دنبال کرد و اعترافات برخی سران این جریان در دادگاه موید همین مسئله است که پس از مدتی این موضوع ناکارآمدی خود را نشان داد و از دستور کار خارج شد.
وی اظهار داشت: سناریوهای متعددی پس از انتخابات عملیاتی شد که نظام و مسئولان را در موضع انفعالی قرار دهد و مسئولان به صورت مداوم مجبور به پاسخگویی شوند در حالیکه مسببان اصلی این حوادث که با بیانیه ها و سخنان تحریک‌آمیز خود قصد آسیب‌زدن به وجهه جهانی نظام و ایجاد آنارشیسم در کشور را داشتند باید پاسخگوی افکار عمومی و ملت می‌بودند.
مقدم‌فر افزود: جریان فتنه پس از سناریوی تقلب دنبال سناریوهای مظلوم‌نمایی و کشته‌سازی، تجاوز جنسی، خودربایی و مواردی از این دست رفت.
وی تاکید کرد: شما شاهد بودید که در این جنگ نرم دشمن از تمام قدرت رسانه‌ای خود استفاده کرد و از مدت‌ها قبل از برگزاری انتخابات در داخل کشور اقدام به جذب ، آموزش نیروهای رسانه‌ای و حتی برگزاری رزمایش ظاهرا " خبری نمود و از رسانه‌های مدرن اینترنتی و فضای سایبری نهایت بهره را برد.
مقدم‌فر تاکید کرد: در جریان مسائل بعد از انتخابات برخی اعتراضات تا 29 خرداد از یک جنس و نوع خاصی بود و پس از نماز جمعه تاریخی مقام معظم رهبری و روشنگری و تبیین نقشه راه با تاثیر نفوذ کلام ولایت بسیاری از توطئه‌ها و فتنه‌ها برملا و مهار شد. اما حوادث پس از 29 خرداد جنس دیگری داشت و دیگر بحث اعتراض و انتقاد نبود. نماد اصلی این اعتراضات در روز قدس به بهانه راه امام و روزی که خود امام(ره) به عنوان روز جهانی قدس معرفی کرده خود را نشان داد. جمعیت محدود معترض در برابر اقیانوسی از مردم مسلمان و انقلابی ، علیه شعارهای مبنایی امام، انقلاب و نظام شعارهایی را دادند که حاکی از هدایت کامل جریان فتنه از آنسوی مرزها بود.
مدیرعامل خبرگزاری فارس ادامه داد: اسنادی از ارتباط و دریافت هزینه از بیگانگان توسط عوامل فتنه موجود است و دستگاه‌های مختلف کشور هم آنها را شناسایی کرده‌اند. تمامی این توطئه‌ها، با اتکای به ولایت فقیه مهار شد و امروز ملت ما به خوبی و حتی دشمنان ما به بخشی از عظمت ولایت فقیه و نقش آن در هدایت حکیمانه و مقتدرانه جمهوری اسلامی پی برده اند.
مقدم‌فر تاکید کرد: امروز مقام معظم رهبری علاوه بر اینکه تجسم اسلامیت نظام هستند، مدافع جدی و اساسی جمهوریت نظام نیز می‌باشند و در حوادث اخیر با تاکید بر قانون و احترام به رای مردم که اساس جمهوریت نظام است، اجازه تعدی به جمهوریت و اسلامیت نظام را ندادند.
وی از شکست دشمنان و عوامل فتنه در تمام سناریوها خبر داد و گفت: درست است که با تدابیر صحیح مسئولان نظام همه سناریوهای دشمن شکست خورد اما باید هوشیار بود که این فتنه و دامنه آن تمام نشده و سناریوهای بعدی طراحی خواهد شد.
مدیرعامل خبرگزاری فارس افزود: امروز باید به رسانه‌ها و قدرت رسانه‌ای با نگاهی متفاوت نگریست و قدرت رسانه‌های داخلی را افزایش داد و از رسانه‌های مدافع اسلام، انقلاب و مسیر اصیل جمهوری اسلامی حمایت جدی به عمل آورد چرا که دشمن در جنگ نرم از تمام قدرت رسانه‌ای خود استفاده می‌کند و در این میدان، اصلی‌ترین بازیگران رسانه‌ها و دانشگاهیان هستند. همچنین باید مراقب محیط های دانشگاهی بود تا نتوانند برای رسیدن به اهداف شوم خود از دانشجو و استاد استفاه ابزاری کنند.
وی ادامه داد: کسانی که به اعتبار و آبروی نظام در نزد افکار عمومی دنیا لطمه زدند باید هم در این دنیا و هم در روز قیامت در برابر امام و شهدایی که برای استقرار این نظام با خون خود جانفشانی کردند و بالاتر از همه باید در پیشگاه پروردگار یکتا پاسخگو باشند.
وی در پایان خواهان خروج از انفعال برخی افراد و مسئولان و نهادها شد و بر شناسایی ابعاد و لایه‌های پنهان فتنه اخیر و اعلام آن به مردم تاکید کرد.
/ 0 نظر / 3 بازدید